שבוע המודעות לסרטן העור

8 0

אילו טיפים יסיעו לנו לשמור על בריאותנו מסכנות השמש.  

בחודשי הקיץ החמים, השמש הים תיכונית אשר פוקדת את ארצנו הקטנטונת, הופכת להיות מעצם נעים וחמים לאחד הגורמים הבעייתיים והמסוכנים לעור. 

 51356320 - profile protrait of a beautiful woman with afro style hair silhouetted against golden sun flare on a summer evening

לדברי ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור: "חשוב לזכור שמרבית מנזקי השמש נצברים על העור בעשורים הראשונים- הרבה לפני שיראו על העור. חשוב לא להיות שאננים ולסגל הרגלים הכוללים מיעוט חשיפה לשמש ושימוש מושכל במסנן קרינה."

43150904 - summer holiday fashion concept - tanning woman wearing sun hat on a wooden pier view from above

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור בשירותי בריאות כללית, נותנת טיפים שיסיעו לנו לשמור על בריאותנו מסכנות השמש:

  1. קרם הגנה כדרך קבע – יש למרוח קרם הגנה כדבר שבשגרה בחודשי הקיץ, אך לא פחות חשוב גם בחודשי החורף. נזקי השמש מצטברים על העור אט אט במהלך השנים. העור צובר נזקים אשר מגיעים לידי ביטוי בשלב מסוים שאיננו יודעים לצפות מראש. על כן, חשוב לשמור על העור לאורך זמן ובצורה קבועה מפני קרני השמש ולא רק בעת ביקור בחוף הים.
  2. כיסוי מלא – חשוב למרוח קרם הגנה על כל האזורים החשופים בגוף ולא רק על עור הפנים. קרני השמש לא פוסחים על גב היד, המחשוף, הצוואר, אפרכסות ועל קרחות.
  3. בחירת מסנן קרינה – חשוב לבחור מסנן קרינה עם מקדם SPF של 30. מסנן קרינה בעל מקדם זה מכסה מעל ל-95% מקרינת UVB. ברוב המקרים אין צורך במסנן קרינה בעל מקדם גבוה מ-30. חשוב לבחור מסנן קרינה שמכיל גם סינון מקרני UVA.
  4. נוחות שימוש – כדי שלא יהיו לנו תירוצים, חשוב לבחור מסנן קרינה נוח לשימוש. מה שלא נוח לנו לא יהפוך להרגל קבוע. בשוק כיום יש מגוון רחב של תכשירים בצבעים ומרקמים שונים (מקדמי הגנה לבנים, שקופים, חומים, נוזליים, בתצורת ספריי או בקרם וכד'). התכשירים מותאמים לכל גווני וסוגי העור וכן לכל סוג של פעילות (ספורטאים למשל יעדיפו ספריי בעוד נשים יעדיפו עם גוון צבע וכו').

דר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור צילום דרור איתן (6)

  1. מתי להתמרח? יש למרוח את מסנן הקרינה כ-30 דקות בטרם היציאה לשמש. על גבי מסנן הקרינה ניתן למרוח מייק אפ ולא להפך.

 

  1. טיפוח הפנים בקיץ – בחודשי הקיץ הלחים רצוי להשתמש בתכשיר הגנה המכיל בתוכו רכיב לחות., כך למעשה קיבלנו שני שימושים במוצר אחד.

 

הטיפים נכתבו על ידי ד"ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור .

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות