רשת 'אמית האופק' מנציחים את הבוגר שנהרג בתאונת דרכים

7 0

לפני כחודש, נהרג בתאונת דרכים מחרידה, רב"ט נתן סבן ז"ל, בוגר מחזור ט"ז אמית האופק אור עקיבא, לאחר שהחליק מהאופנוע בו נהג.

סבן בן ה-19, שנבחר למצטיין רשת אמית לשנת 2019 בשל תרומה לקהילה והצטיינות בלימודים, אומץ על ידי משפחתה של מורת בית הספר אמית האופק, אודליה מנוס, והפך לילד נוסף במשפחה. המורה אודליה מתאבלת על פטירתו של הילד המשפחתי שלה.

"כשהבנתי שאין לו היכן ללון בשבתות שילדיי הפנימייה משתחררים הביתה, והוא נשאר לבד בפנימייה, נתן הצטרף לשולחן השבת שלנו פעם בשבועיים ובכל החגים והחופשות", היא מתארת. "ילדיי הפרטיים העריצו אותו ורק חיכו לשבתות שהוא מגיע. נתן היה ותמיד יהיה חלק בלתי נפרד מהתא המשפחתי שלנו. הוא אמנם לא היה בן ביולוגי, אך תמיד יהיה הילד שלי".

בשבוע שעבר (חמישי) במלאת שלושים לפטירתו, התקיים בתיכון אמית האופק טקס לזכרו, במסגרתו הושק ספר מודפס ודיגיטלי, אותו הפיקו לזכרו.

רחל אדרי, שהייתה המחנכת שלו מכיתה י' עד י"ב סיפרה: "נתן היה תלמיד חרוץ, רציני ומלא בסקרנות. הוא היה צמא לידע, גילה עניין אמיתי בלימודים, ורצה מאוד להצליח. ההשקעה בלימודים זיכתה אותו בתעודות הצטיינות במהלך השנים, אך יותר מכל התרשמתי מהאישיות ומהתכונות שלו: הנחישות, הדבקות במטרה, הבגרות, המשמעת העצמית. במיוחד התרשמתי מהנתינה שלו לזולת".

מרים שבתאי, מנהלת בית הספר: "נתן, נתן הרגשה טובה לסובבים אותו, ודאג לאווירה שקטה, טובה ונעימה. הוא היה ילד שקט, אבל בולט בנוכחותו. אי אפשר היה להתעלם ממנו. החיוך והטוב שבו בלט וזרח החוצה. נתן התמודד עם הקשיים האישיים שלו, והציב לעצמו יעד להצלחה בלימודים, מול חברים, מורים וחברים. הישגיו הלימודיים הובילו לכך שהמלצנו עליו כתלמיד המצטיין של בית הספר האופק בפני רשת אמי"ת. מבכה על האבדה היקרה הזאת. איבדנו נער ותלמיד אהוב, מצטיין, מלא ערכים ואוהב חיים. ניחומים מהשמיים לכל אוהביו, משפחתו ולכל אלו שהיו חלק מחייו הקצרים. י"ט שנים בלכתו. יהי זכרו ברוך".

בתמונה הראשית: מימין לשמאל: שי אשר, חברו של נתן לכיתה, רחל אדרי המחנכת ורכזת השכבה של נתן, מרים שבתאי מנהלת בית הספר

Related Post

קוד התנהלות למועצת העיר

Posted by - 14 בינואר 2019 0
חברי מועצת העיר הצביעו בעד הצעתו של חבר האופוזיציה שלמה בוזגלו לקבוע קוד להתנהלות ישיבות המועצה בדרכי תרבות וכבוד הדדי. …

ממשיכה ההגירה החיובית לחדרה

Posted by - 1 במרץ 2020 0
על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: חדרה ממוקמת ברשימת הערים שהישראלים הכי מעדיפים לגור בה מאת: ברק גולן חדרה…

שועטים לפרק המשימה

Posted by - 26 במרץ 2018 0
חיילי גרעין "שועט" של תנועת "מכבי הצעיר" הגיעו לפרק משימה בחדרה, ויסייעו במשך שנת הפעילות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בעיר. …

"שלום חבר"

Posted by - 28 באוקטובר 2021 0
נוער חדרה זוכר את יצחק רבין: בוגרי תנועות וארגוני הנוער בעיר הובילו פעילות חשובה לציון יום הזיכרון לראש ממשלת ישראל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות