רשלנות רפואית באבחון סרטן השד: האם האבחון שקיבלת היה מוטעה?

7 0

עורכי דין לרשלנות רפואית יסייעו בבדיקת המקרה שלך כדי להבין את ההיקף הרפואי המלא של תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד. התביעה תתבסס על חקירות ממצות ועדויות של מומחים מוסמכים שמציגים רמת מומחיות מקיפה שתעלה על הצד השני.

לדוגמא, כאשר רופא אינו מצליח לאבחן סרטן שד, עורכי הדין מציגים עדות מומחה לטיפול בסרטן השד על מנת לקבוע את מלוא הנסיבות של האבחון השגוי, ובמקרה של בדיקת ממוגרפיה שגויה, תוצג עדות רדיולוג מומחה שיבדוק את הצילומים ויצביע על המחדלים.

איזה אנשי מקצוע נוספים יכולים להעיד במשפט רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

במידת הצורך, התביעה תציג גם עדות רואי חשבון מומחים ואנליסטים פיננסיים, מכיוון שלמקרים רבים של רשלנות רפואית באבחון סרטן השד יש אובדנים שונים, כולל אובדן שכר עבודה, עלות טיפול ועלויות כספיות רבות אחרות.

על מנת להעריך במדויק מה יהיו עלויות אלה למשך שארית חיי אישה שעברה אבחון שגוי של סרטן השד, עורכי הדין מציגים עדויות של אנשי מקצוע פיננסיים על מנת לקבל החלטות הוגנות להיקף הפגיעה.

המפתח למאבק מוצלח בסרטן השד הוא גילוי מוקדם

תסמיני סרטן השד עשויים לחלוק מאפייני מצבים רפואיים אחרים, ולכן חיוני לעבור בדיקה נאותה על ידי רופא מיומן. במקצועות הרפואה משתמשים בדרך כלל בבדיקות כגון ממוגרפיה וביופסיות לגילוי סרטן השד. במקרים רבים, רופאים אינם מזמנים בדיקות חשובות אלו, וקיימים גם מצבים שבהם הבדיקות המתאימות הוזמנו, אבל הרדיולוג קורא את הממצאים באופן שגוי.

במקרים אחרים, שהפתולוג קורא לא נכון את השקופית, מה שמוביל לעיכוב מכריע בקבלת האבחנה ויכול להוות עילה מוצדקת להגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד. עיכוב באבחון סרטן עלול להחמיר את הטיפול או את הפרוגנוזה או אפילו להיות קטלני.

איך יודעים אם קיימת עילת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

כל רשלנות של רופא שגרמה לעיכוב באבחון סרטן השד עשויה להוות סיבה לפנייה לעורך דין בנוגע לתביעה אפשרית של רשלנות רפואית באבחון סרטן השד. כמה דוגמאות כוללות:

  • העדר הקפדה על ביצוע ההנחיות הרפואיות לבדיקת סרטן השד.
  • כישלון רופא לטפל כראוי בנוכחות גוש בשד
  • העדר התייחסות לתסמינים אחרים של סרטן השד.
  • העדר זיהוי נוכחות סרטן השד בממוגרפיה.

מה צריך להוכיח כדי לזכות בתביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

במילים פשטות, התביעה צריכה להוכיח שתי טענות: ראשית, שהעדר אבחון סרטן השד בשלב מוקדם יותר נבע מרשלנות רפואית של רופא או איש צוות אחר. שנית, יש להוכיח שאם סרטן השד היה מאובחן בזמן, התוצאה הייתה שונה באופן משמעותי.

תפקיד עורך דין שמלווה נשים שנפגעו מסרטן השד בעקבות רשלנות רפואית באבחון סרטן השד הוא לבחון את התיקים והרשומות הרפואיות, לבדוק האם מומחים רפואיים אחרים מאמינים שהתרחשה רשלנות רפואית ומוכנים להעיד בחוות דעתם על החמרה משמעותית של הפרוגנוזה כתוצאה מהרשלנות.

העיכוב באבחון סרטן השד צריך להיות מספיק כדי שמומחה יגיע למסקנה שבמקרה הספציפי עיכוב כזה היה משמעותי. ככל שהעיכוב ארוך יותר, כך קל יותר למומחה להגיע למסקנה זו.

מיהם הנתבעים במקרים שקשורים לרשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

במקרים רבים, הנתבעים בתביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד הם:

  • טכנאי מעבדות שביצעו את הבדיקה.
  • רופא נשים שנמנע מהפניית האישה לבדיקת ממוגרפיה על בסיס תסמינים חשודים.
  • רופא משפחה שלא הפנה את המטופלת לביצוע בדיקת ממוגרפיה למרות שהיא נמצאת בקבוצת סיכון של היסטוריה משפחתית לסרטן השד.
  • כירורג שד שביצע בדיקה שגויה או שהתעלם מממצאים חשודים בבדיקה.
  • במקרים מסוימים, הנתבע הוא רדיולוג שלא פירש נכון את הממוגרפיה או הסונוגרמה.
  • במקרים אחרים, הנתבע הוא פתולוג שלא אבחן את הסרטן בדגימת הבדיקה.

בית הדין עשוי לקבוע שרישומי הרופא לא היו מספקים או אפילו מזויפים, והאישה תוזמן להעיד במהלך המשפט על מהלך הביקור שלה אצל הרופא. חשוב להבין שתביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד יכולה להמשיך להתקיים גם עם פטירת האישה, והמקרה יוצג על ידי בני משפחתה, שגם יקבלו את הפיצויים מפסק הדין.

Related Post

כיצד עובדת סליקה פנסיונית?

Posted by - 26 במרץ 2020 0
סליקה פנסיונית הינה מיזם אשר אותה מבצע משרד האוצר, על מנת לתת העברה של אינפורמציה שלמה בהיבט של כל חיסכון…

ט"ו באב – הסודות של חג האהבה

Posted by - 11 באוגוסט 2019 0
האהבה עדיין באוויר אך מסתבר שלא בדיוק כמו שציפינו. עם עשרות סקרים ומחקרים שמתבצעים בסמוך ליום הכי מיוחד ואהוב בשנה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות