רשימת קניות לחינה

9 0

זוגות רבים בוחרים לערוך לפני החתונה שלהם חינה. טקס מסורתי, עתיק יומין, אשר היה נפוץ בעבר בעיקר בקרב עדות מצפון אפריקה, ועם השנים התרחב לעדות נוספות. טקס זה נועד לברך את בני הזוג לפני חתונתם.

אירוע חינה, נערך לרוב מספר ימים לפני החתונה עצמה, כאשר אל האירוע נהוג להזמין בני משפחה (מצומצמת ומורחבת) וכן חברים קרובים.

בעבר, היה נהוג לערוך את החינה בבית הורי החתן או הכלה, אך כיום זוגות רבים מעדיפים לחגוג את האירוע באולמות או גני אירועים, על מנת ליהנות מאירוח שלם וכולל, הרבה יותר ייחודי ומרשים.

יחד עם זאת, בין אם האירוע נערך באולם ובוודאי אם הוא נערך בבית, יש להקפיד על רכישת מוצרים ואביזרים שונים, אשר יאפשרו לערוך את האירוע בצורה אופטימאלית, על פי המסורת.

חשוב לציין, שבקרב כל עדה וכל משפחה, יש מסורות מעט שונות. באופן טבעי, אם רוצים לערוך את האירוע על פי המסורות הישנות, אז צריך גם לרכוש פריטים ומוצרים מתאימים לכך.

איך מארגנים חינה באולם בצורה נכונה?

בהנחה והאירוע נערך באולם, אזי צריך לבחון שאכן הוא מתאים לקונספט כזה של אירוע, בין אם זה על פי הסגנון ובין אם זה על פי כמות האורחים שאמורים להתארח בו. האולם גם צריך להיות נגיש וזמין, במרחק נסיעה סביר, על מנת לאפשר לכל המוזמנים להגיע אליו בקלות.

יש לבחון עד כמה המקום מתאים מבחינת האיכות, הסגנון, לאירוע כמו חינה והאם יש לעובדי המקום ניסיון בסוג כזה של אירוע. הוא שונה מאירועים אחרים, בין אם זה במבנה ובין אם זה בסגנון שלו.

כמו כן, יש להקפיד על כך שהמקום ערוך מבחינת שירותי קייטרינג על מנת שיוכל לספק לאורחים את מנות מסורתיות אשר נהוג להגיש באירועי חינה.

צריך לזכור, לקייטרינג לחינה יש משמעות רבה באירוע כמו חינה בגלל העובדה שחלק משמעותי אשר משפיע על סגנון ואופי האירוע נובע מסוג האוכל שמוגש בו.

ישנם דברים שבתור מארגני האירוע, אנחנו צריכים לקנות. למשל, כל מה שקשור לתלבושות, כל מה שקשור לחומר ממנו עושים את החינה, תכשיטים שנותנים לזוג, וכן כמובן כל מה שקשור ללבוש, איפור, עיצוב שיער ושאר הדברים שאמורים להיות בסגנון ולהתאים לאירוע.

מה צריך בשביל חינה ביתית?

באופן טבעי, כשאנחנו מארגנים חינה ביתית זה שונה מאשר כשמארגנים חינה באולם או בגן אירועים. הרי כאן אנחנו אחראים על הכל, כולל על שירותי קייטרינג, מוזיקה ופרטים אחרים שעושים את האירוע ויש להם חשיבות גדולה בכל בעיצוב ובקונספט שלו.

גולת הכותרת היא כמובן קייטרינג לחינה מרוקאית של טעם מהודר, לשם כך אנחנו צריכים להכין רשימת קניות, מה בדיוק נצטרך בשביל חינה. בין היתר, מדובר על עוגיות מרוקאיות, ממתקים, אוכל מקורי של העדה (כאן צריך לומר, עם השנים זה מעט היטשטש, שכן במקרים רבים נהוג להגיש לצד מאכלים מסורתיים גם מאכלים אחרים, יותר מודרניים, בפרט עבור הצעירים).

אם אתם שואפים להכין הכל בעצמכם, אז חשוב שתבדקו מה כולל כל מתכון ובהתאם, תוכלו לדעת מה לרכוש, וכן איך להכין ולהגיש את הדברים בצורה נכונה.

מלבד כל מה שקשור לאוכל, צריך גם להכין רשימת משקאות אותם נרצה להגיש באירוע. מדובר על משקאות חריפים לצד משקאות קלים, וכן משקאות כמו קפה, תה ומשקאות חמים אחרים.

גם בחינה ביתית אפשר להשתמש בשירותי חברת קייטרינג. היא תספק לנו את כל המנות לאירוע, בהתאם לדרישה שלנו ובהתאם לתפריט החברה. לשם כך, אנחנו צריכים לפרט מה בדיוק אנחנו מחפשים, אילו מאכלים מסורתיים חשוב לנו שיהיו באירוע, וכן חשוב מאוד שאנחנו נדגיש את הנושא של הכשרות, זאת על מנת שכל האורחים יוכלו ליהנות מהתפריט.

לא רק אוכל לחינה

רשימת קניות לחינה, כאמור, כוללת לא רק אוכל. מאחר ומדובר באירוע מיוחד, אשר צריך להיות מסוגנן בצורה ספציפית. אנחנו צריכים לרכוש פריטים שמתאימים לקונספט שלו. בראש ובראשונה ביגוד מסורתי של חינה, את חומרי החינה עצמם, תכשיטים, קישוטים, וכן מתנות מיוחדות לחתן ולכלה, שכן זה חלק בלתי נפרד מהאירוע.

כמו כן, היום נהוג לתת לאורחים מזכרות סמליות מיוחדות, אשר יזכירו להם את האירוע ויביעו סוג של תודה על כך שהם השתתפו בשמחתם, וכן הרבה פעמים להביא צלם מגנטים לאירוע שיצלם את האירוע ויתן מתנות לאורחים בשביל מזכרות מהאירוע.

אלו יכולים להיות מזכרות סטנדרטיות, כמו למשל מחזיקי מפתחות, אך אפשר גם לקנות מזכרות עם רעיונות וסמלים מסורתיים. למשל חמסות או דברים אתניים.

לסיכום, אם רוצים לערוך חינה יפה ומפוארת, חייבים לקנות את כל הפרטים הנדרשים ולהשתמש בהם בצורה מתאימה לפני ובמהלך האירוע עצמו.

Related Post

מתופף בעקבות החלום

Posted by - 4 ביולי 2018 0
ביום ראשון הקרוב, ה – 8 ביולי, יצוין חג האהבה היפני 'טנבטה' בפלנתניה מהשעה 16:00. בין המופעים המיוחדים שייערכו, ינגן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות