רשימת מוהלים למי שרוצה רופא

8 0

ברית המילה היא אחד מהרגעים המכוננים לכל הורה יהודי, כאשר רשימת המוהלים הופכת למשהו מוחשי ואמיתי – בחירה באדם שיבצע הליך כירורגי לתינוק שלכם, שזה עתה נולד, ועוד לא הספיק להיות יותר משבוע ימים בעולם שלנו.

רשימה של מוהלים לעולם לא תהיה שלמה ללא רשימת רופאים, שכן ההליך הזה של ברית המילה זה הליך כירורגי. הליכים כירורגיים מוטב שיבוצעו על ידי רופא המוסמך לכך, שכן בסופו של דבר מדובר בבריאות התינוק שלכם, ואתם תצטרכו לבצע את ההחלטה החשובה הזו למען בריאות התינוק, ולמען השקט הנפשי שלכם.

היעדר פיקוח אומר היעדר רשימת מוהלים

תחיום ברית המילה בישראל לא הוסדר עד ימינו, כך שמוהלים רבים מאוד נמצאים בשוק, זמינים לתת שירות, אך בלי שתדעו האם הם עברו הכשרה, ואיזו הכשרה. בעצם, כל מי שהיה שוליה של מוהל בעברו יכול לקבל אישור להיות מוהל בעצמו.

אי-הסדרה של המקצוע אומר בעצם שאין עיגון חוקי ברור ובהיר של תחום זה, ובעיקר כשמדובר ברשימות מוהלים רופאים. במידה והתחום היה מסודר ומוסדר בצורה חוקית ומשויך לעולם הרפואה כהליך הכירורגי שהוא, הרי שלמצוא רשימת מוהלים.

הסמכה להיות מוהל

שלא כמו מוהל "רגיל", מוהל הנמצא ברשימת מוהלים מוסמכים להליך הכירורגי הינו רופא לכל דבר ועניין, כמו ד"ר בנימיני. אדם זה בעצם עבר הכשרה רפואית מלאה בכל הנוגע לאנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה וכיו"ב, כמו כל רופא אחר, פשוט עם התמחות בתחום זה, שהוא תחום כירורגי לחלוטין.

גם רשימת המוהלים של הרבנות כוללת רשימה של מוהלים מוסמכים, כלומר אנשים שעברו הסמכה כלשהי, הכוללת גם היא לימודי אנטומיה, הגשת עזרה ראשונה במקרי הצורך, ועוד מיני דרישות שהרבנות מציבה, על אף שלא מדובר ברופאים. אם אתם בוחרים מוהל, עדיף שיהיה מרשימה מוסדרת זו, אך זכרו כי בסופו של דבר, גם מוהלים אלו לא נמצאים תחת אכיפה של המדינה, אלא רק של הרבנות, ואין למדינה מנגנוני ביקורת העוברים על רשימת מוהלים זו ומוודאים שהכול כשר, כך שבהיעדר פיקוח יש צורך בהפעלת שיקול דעת חריף וחד, ומוטב, כנראה, לבחור במוהל שהוא רופא.

Related Post

משוחררים להייטק

Posted by - 1 בפברואר 2022 0
מחזור ראשון של  Qualitest להכשרת בודקי תוכנה עבור חיילים משוחררים הסתיים בהצלחה מאת יקיר ישראל המחזור הראשון של קורס בודקי תוכנה של…

נתניה חוגגת עצמאות

Posted by - 5 במאי 2019 0
  מאיה בוסקילה, האולטראס, סטפן, דודו אהרון, לי בירן, מיקי, זיקוקים ושלל מופעי ילדים יסחפו את החוגגים בכיכר העצמאות, בגן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות