רשות ירוקה

3 0

במסגרת תערוכת אגרומשוב 2021 נתניה הוכרזה עיר ירוקה לשנת2021.  ההיבטים הנבחנים היו: עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי,  חיסכון במים, גינון וניקיון, אנרגיה ירוקה, מחזור והתייעלות אנרגטית. הבחירה נעשתה על ידי וועדה מיוחדת מטעם קבוצת משוב שבחנה את הפעילות ברשויות השונות בשנה האחרונה , דוחות חשמל, מים וכו’ ומסמכים של המשרד לאיכות הסביבה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הערים שזכו בתואר היוקרתי הם: חולון,  נתניה, יוקנעם, רחובות, ראשון לציון, באר טוביה, עמק חפר, מגידו, עמק יזרעאל וחוף הכרמל. בנוסף אליהם נבחר קיבוץ יפתח לתואר ‘קיבוץ ירוק’ ואילו היישוב ג’ת נבחר לישוב הערבי הירוק. בנוסף, הוקרה על פעולתם בתחום זה קיבלו הרשויות טורען, קריית גת, מבואות חרמון ויבנה ובתואר ‘רשות פורצת דרך’ זכו  שדרות ומטה יהודה.

לרשויות הוענקו תעודות הוקרה על פעילותם למען איכות הסביבה בטקס חגיגי ומרגש בהשתתפות רבים מבין באי התערוכה החקלאית שהתקיימה בבנייני האומה בירושלים.

מנכ”ל תערוכת אגרומשוב חיים אלוש ציין: “אנו גאים להעניק את הערכה הזו לרשויות המשקיעים מאמצים ומשאבים על מנת לשמור על איכות הסביבה, להתייעל אנרגטית ולקדם בנייה ירוקה וחינוך סביבתי. ברכות לרשויות הנבחרות!”.

תערוכת אגרומשוב שהתקיימה השבוע בבנייני האומה בירושלים ציינה 30 שנים להיווסדה, בתערוכה הציגו חברות רבות מאות זנים ופיתוחים חדשים החל מזני פירות וירקות, דרך טכנולוגיות מתקדמות להשקיה וטיפול ביבול ועד לרחפנים מיוחדים לחקלאות, טרקטורים וכו’.

תמונה ראשית: ד״ר אשר וטורי מעניק לנציגת העיר נתניה: עירית אנגלקו, מנהלת אגף איכות הסביבה האגדית

Related Post

מינוי חדש

Posted by - July 15, 2020 0
שגיא רוכל, בן 50, נשוי ואב לשלושה מונה כגזבר עיריית נתניה השבוע.  רוכל כיהן עד לאחרונה כגזבר עיריית כפר סבא.…

בירוקרטיה או אפליה?

Posted by - February 5, 2019 0
  משפחת טגנו (שם בדוי) מנתניה הגשימה את החלום הציוני ועלתה לישראל לפני שנים רבות. עם הגיעם ארצה שוכנו בדירות…

פינוי-בינוי

Posted by - August 3, 2021 0
פינוי בינוי הוא תהליך במסגרת התחדשות עירונית שבו הורסים בניינים ישנים ומפנים את הדיירים למשכן חלופי, ובונים במקומם בניינים חדשים…

איש של תרבות

Posted by - June 28, 2023 0
אין במה להשוות, זה הסלוגן של היכל התרבות יצאנו להיפגש לראיון אחד על אחד עם בני אפרים, מנכ”ל היכל התרבות העירוני שישליך אור על מה שעומד מאחורי הפרסומים ולהבין מה מתוכנן לנו בקיץ הקרוב . מאת יאיר…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility