רק אני והתלתל שלי…לקראת יום התלתלים הישראלי המתקיים ב- 3.3

9 0

מתולתלת? עצרי! ריכזנו את כל מה שצריך לדעת בנושא 

בעבר הלא רחוק, נשים רבות בחרו להחליק את שיערן בדרכים שונות ומשונות, אך מגמה זו משתנה, באופן ברור עם תופעת נשים מפורסמות או בכלל המתגאות בביטחון בתלתלים ובקרזולים הטבעיים שלהן. גם מעצבי העל נותנים במה למתולתלות בתצוגות האופנה, הפקות אופנה, מגזינים מובילים, סרטים, וכן ברשתות החברתיות. 

המתולתלות מעבירות הצהרה על האישיות והיכולת שלהן ומתאפשר להן לבטא את עצמן דרך התלתלים ובכך להכריז על ביטחון עצמי. ישנם סוגי תלתלים שונים:  גלי, מקורזל, ספירלה, תלתלים פתוחים ועוד. 

עידן הפוסט- קורונה מתאפיין בשינויים רבים, כאשר הבולט מביניהם הוא הרצון לחזור למראה טבעי ככל הניתן. בגזרת האופנה אנחנו שמים לב למעבר לבגדים ונעליים נוחים, כגון סניקרס ואוברסייז; 

בעולמות הביוטי הדבר מתבטא בהעדפת מוצרי איפור המעניקים מראה עור טבעי וזוהר, עם כיסוי חלקי; ואילו בתעשיית השיער שמים לב למגמה מעניינת: פחות החלקות, ויותר תלתלים!

יש עוצמה בשיער מתולתל או מקורזל: הוא מביע נוכחות, אופי חזק – וכאשר הם מתוחזקים היטב, הם משקפים גם ביטחון עצמי. הטיפול בהם אינו פשוט ודורש השקעה, בעיקר באמצעות הזנה מתמדת והענקת צורה. 

שיער מתולתל הוא יבש יותר באורכים ובקצוות מאשר שיער חלק או גלי, שכן שומן הקרקפת החיוני מתקשה "לעבור" בסבך סיבי השיער. הוא נוטה לשבירה אם האישה שנושאת אותו מרבה להחליק את התלתלים או לעשות "פן", ועל צורת תלתלים אסתטית ומדויקת – יש לעבוד. 

נשים מתולתלות רבות לא מצאו בעבר מוצרים מתאימים לתלתלים, ומתוך תסכול, נטו לוותר על התלתלים ולהחליק את השיער. עם החזרה המובהקת לתלתלים, שמתרחשת בכל מדינות העולם, עלתה המודעות לטיפול נכון ברעמה שלכן. 

מאפייני התלתלים: תלתלים הם באופן טבעי יבשים יותר ונקבוביים יותר, תלתלים דקים יותר ושבריריים יותר, עם סיכון גבוה יותר לשבירה וצורת הספירלה מונעת ממרכיבי הטיפוח להתפזר באופן שווה מהשורשים לקצוות. 

האתגרים בטיפוח תלתלים: חוסר לחות: 

פריזיות לא רצויה היא שכיחה ונפוצה,

 לחות – גורמת לקשרים ולפריזיות בצורת הסיבים הזו, 

תחזוקה גבוהה – קשה לקבל תלתלים מוגדרים עמידים לאורך זמן 

ומוצרים לא נכונים – נוטים להכביד על התלתלים.

מומחי השיער של המותג הבינלאומי קרסטס

בעצות הטיפוח למתולתלות שביננו: 

האתגר הידוע בקרב שיער מתולתל הוא יובש, מכיוון והרבה יותר קל לשומנים אשר יוצאים מבלוטות השומן בקרקפת לעבור ישר בתעלת שערה חלקה מאשר לעבוד בצורה מגולגלת בתעלת שיער מתולתל. היובש הוא אותו הגורם שמקשה להשתלט על השיער.

לשמירה על התלתל אנו נדרשים לשני תנאים חשובים: 

מניעת חדירת לחות לתוך השיערה – על מנת שהקשר שאחראי למבנה התלתל לא ייפגם והזנת השיער ומניעת יובש מכיוון שיובש יוצר חשמל סטטי ווהתקרזלותהשיער, כמו כן, הענקת גמישות ואלסטיות לתלתל (בדיוק כשם שקפיץ צריך להיות משומן ולא חלוד ע"מ שיהיה קפיצי).

שיער מתולתל הוא רגיש ושברירי מטבעו. הוא יכול להיות שופע או קשה לשליטה ולעיצוב.  

מהם המאפיינים הפיסיים של שיער מתולתל? 

בשורש השערה, הפקעת מפותלת והיא הסיבה מאחורי התנועה הסיבובית של התלתל. תאי הקורטקס (החלק הפנימי של השיערה) שזורים זה בזה ולא מסודרים כמו בשיער חלק. הצורה האליפטית של שיער מתולתל מונעת מהסבום להגיע משורשי השיער לקצוות השיער והתוצאה היא שיער יבש יותר. הקשקשים בשכבת הקוטיקולה (השכבה החיצונית של השערה) אינם מסודרים, ויוצרים נקודות מפותלות בהן לסיב השערה יש קוטר קטן יותר. השיער מוחלש.

הטיפולים הכימיים והפיסיים המיועדים לשלוט בשיער מתולתל משנים בסופו של דבר את סיב השערה. הקשקשים מאבדים את הסדר שלהם, הסרמידים נשברים, סיב השערה מתייבש ונשבר. הקשרים היוניים ומבנה השיער משתנה, והופך פחות עמיד, קשה יותר לשליטה ולעיצוב.

סירוק השיער – שיער מתולתל זקוק להוצאת קשרים קבועה בכל חפיפה, אבל המברשות לא תמיד יעילות עבור השיער המתולתל. מומלץ להשתמשבמברשות שיער שאינן צפופות. במידה ואין ממש קשרים  מומלץ להבריש את השיער באמצעות האצבעות בזמן החפיפה.

טעות נפוצה – לאסוף את השיער בזמן שהוא רטוב, כך שהכלור שבמים שנספג בשיער גורם לו להתייבש. 

גזירת שיער – מומלץ לגזור מפעם לפעם את קצוות השיער בכדי לתת לו רעננות וקופצני יותר. 

בכדי שמבנה התלתל ישמר טוב יותר מומלץ לאחר החפיפה להגיע לרמת ייבוש של 50% כדי לתת לתלתל להתעצב באופן חופשי ולקבל ייבוש טבעי.במידה ונרצה לעזור לתלתל להיות קבוע לאורך זמן ארוך יותר, רצוי למשוח אותו בקרם לחות עדין ייעודי, כדי לא לבטל את אפקט המסיכהולשמור על תלתל טבעי עוד מהחפיפה ע"מ שיכול להיראות בריא, מבריקוקליל על הראש.

Related Post

העורף החזק של נתניה

Posted by - 17 באוקטובר 2023 0
כמעט שבועיים מאז נפתחה אחת המערכות הקשות בישראל, העורף מגלה מחוייבות, אחריות וניהול מושכל: עיריית נתניה הקימה מרכז הפעלה בהובלת…

רמפה מערבית לכביש 2

Posted by - 12 באפריל 2021 0
עיריית נתניה באמצעות ח.ל.ת., החברה לפיתוח נתניה תחדש את העבודות בגשר האחדות, לאחר שחברת נתיבי איילון אישרה השבוע את התכנית…

חוגגים בחופים

Posted by - 11 ביוני 2019 0
גם השנה, הבמה- המחלקה לנוער נתניה, תפתח את הקיץ באופן רשמי במסיבת חוף לבני הנוער בעיר, עם האמנים הכי גדולים…
כלי נגישות