רצים כל הדרך אל המטרה

8 0

לורנס גורדון בעלת מועדון הריצה והכושר "רצים עם לורנס", מאמנת כושר וריצה מזה 25 שנים, ניהלה בין השאר את הסטודיו והספינינג בהולמס פלייס במשך שנים.

מאת: יקיר מנשה

לורנס "משוגעת" ספורט משחר ילדותה וכל חייה סובבים סביב תחומי הספורט, הכושר, אורח החיים הבריא, התזונה וכמובן הריצה.

שיחה קצרה עם לורנס תגלה לי שאין כמעט תחום כושר למבוגרים וילדים שלורנס לא אימנה וביניהם: ריצה, פילאטיס, מחול אירובי, חדר כושר, אקווה טריינינג, TRX, דראמס אלייב, יציבה נכונה ועוד.

אז קודם כל קצת נכיר את לורנס

לורנס מלאת שמחת חיים מתפרצת ומדבקת, בת 57 נולדה בצרפת וחיה את מירב שנותיה בנתניה. נשואה לפיליפ יליד אנגליה ולהם 5 ילדים ו-12 נכדים. אל תחשבו פעמיים, כן כן ,כל הילדים רצים וכמובן גם הכלות והחתנים… זה כנראה חלק ממבחני הקבלה למשפחת גורדון.

פיליפ ו-3 מילדיהם עוסקים יחד אתה בעולם הריצה והכושר ומאמנים במסגרת מועדון "רצים עם לורנס" בנתניה ובירושלים. הנכדים שלהם שואבים ריצה וכושר מינקותם, אחרי הצעד הראשון הצעד השני כבר בריצה…(; הם לוקחים חלק פעיל בעולם הריצה והגדולים אף מראים עתיד מבטיח בתחום, הבולט בהם אופק בן השמונה שכבר גמה מרחקים של 12ק"מ וכל הזמן רוצה עוד…

מועדון הריצה של לורנס

לפני עשר שנים לורנס החליטה לצאת לדרך עצמאית ופתחה יחד עם בעלה פיליפ את מועדון הריצה הראשון בנתניה "רצים עם לורנס" שהיום בהחלט נחשב למועדון גדול ומוביל בעיר, עם קבוצות רבות ברמות שונות ו- 7 מאמנים בכירים שתכונתם העיקרית לפני אהבת המקצוע היא אהבת האדם, אחד מהם הוא שלום בנימין מאמן בנשמה, שקט ועוצמתי שאין שני לו.

במשך 25 שנה עברו תחת לורנס אלפים רבים של מתאמנים נתנייתים בכל המסגרות שאימנה ובשנים האחרונות אלפי רצים במסגרת המועדון המפואר שהקימה.

"גמאני רצה"

כנראה שהתפוח נפל ממש קרוב לעץ, בחודשים האחרונים לורנס במיזם משותף עם הבת סינדי גליקמן לקחו על עצמן להוביל פרויקט התנדבותי ייחודי קבוצת ריצה וכושר "גמאני רצה" בנתניה.
"גמאני רצה" הינו מיזם ארצי חינמי למתמודדות ומחלימות מסרטן השד. זו קבוצה של נשים גיבורות חדורות מוטיבציה שמהוות דוגמא ומופת לכל אישה.

גם בתה הצעירה, עדן קלכהיים, קצינת כושר קרבי לשעבר, הלומדת לתואר בחינוך גופני בווינגייט ומאמנת כושר בעצמה, התנדבה לאמן את קבוצת "גמאני רצה" בירושלים עיר מגוריה.

לורנס מספרת: "זו הקבוצה המרגשת ביותר שאימנתי בחיי, אני חשה בסוף כל אימון שחיברו אותי לדינמו אנושי שמטעין אותי באנרגיות מטורפות", דבר שהוא לא מה בכך… מכריה ומתאמניה יודעים לומר שהמאפיין העיקרי של לורנס זו התפרצות אנרגיות מדבקות לכל הסובבים אותה.

תחקיר קטן יגלה שזה לא הפרויקט הראשון של לורנס. לורנס נענית בשמחה לכל פעילות התנדבותית שמפנים אליה, כגון פרויקטים מיוחדים ומקסימים של עיריית נתניה – "גינות הזהב", פעילות ספורטיבית ראשונה של אזרחים ותיקים בחצרי המועדונים אחרי סגר הקורונה, פרויקט "כולם שווים בספורט" ללקויי ראייה ועוד…

זכיתי לאהוב / לורנס גורדון

אין ספק שזכיתי לעסוק בתחום שאני כל כך נהנית בו, תנו לי ים, מוזיקה, אימוני עליות ומדרגות ואני בהיי מטורף, זו הסיבה שפתחתי את מועדון "רצים עם לורנס", כדי ללמד ולהדביק אנשים במה שאני הכי אוהבת.. ספורט ואנרגיות בשמים וכמובן מלמדת את המתאמנים לקפוץ את קפיצת לורנס כמו שרואים בכל התמונות.

להפוך אדם ישבני- לרץ, שמעולם לא רץ מטר, זו אחת החוויות המרגשות והמדהימות שיש.. לעבור איתם את המרחקים של עד 1ק"מ, 2ק"מ, 5ק"מ, 10ק"מ, חצי מרתון, מרתון ואף יותר. כאן כמובן נכנסת לתמונה המקצועיות והאישיות של המאמנים של מועדון רצים עם לורנס ששותפים לתהליך יחד עם הרץ, עבודתו של המאמן הוא ללוות את הרץ לכל אורך הדרך מבחינה מנטלית ופיזית, הקניית אורח חיים בריא, חיזוק הביטחון העצמי, גם אני מסוגל, למידה והתמודדות עם יציאה מאזור הנוחות וכמובן להתקדם לפי סולם מאמצים מובנה ומדורג שרק כך משתפרים.

עבודתם של המאמנים זה לא רק ללמד לרוץ…

כל אדם שנכנס לעולם הריצה עובר תהליכים שהם הרבה מעבר לספורט, תהליכים משני חיים ברמה האישית והמשפחתית.

השאלה הראשונה ששואלים אותי מתאמנים פוטנציאליים בהתקשרות הראשונה בדבר ההצטרפות למועדון זה האם זה אפשרי בכלל לרוץ בגילי או במצבי? ישנן שיטות רבות להיכנס לעולם הריצה ואנחנו מתאימים את השיטה הרלוונטית לכל מתאמן..

אנחנו בהחלט מאמינים שכל אחד ואחד יכול לרוץ ולכל מרחק! צריך רק ארבע תכונות: סבלנות, משמעת, נחישות והתמדה!

במסגרת המועדון יש מרקם אנושי מגוון ואיכותי מכל קצווי האוכלוסייה ומכל הגילאים, לשמחתנו המשותף להם זו הערכיות, האכפתיות ואהבת הזולת וכולנו משפחה אחת גדולה.

באימוני הבוקר שרבים עדיין ישנים, טלי מולנר הממונה על החופים בעירית נתניה משלבת בדיקת חופים יחד עם האימון ;))))

בנתניה יש לנו רצועת חוף מדהימה וטיילת מן היפות בארץ המשלבות עליות ומדרגות מאתגרות שאותן אנו מנצלים לכל סוגי האימונים, אימונים מגוונים ורבגוניים בכל הרמות, בבקרים ובערבים!

כשמאמינים ביכולות שלנו, אפשר להתמודד עם כל דבר, אפילו מה שחשבנו פעם כבלתי אפשרי!!

Related Post

הגביע הוא שלהם

Posted by - 1 בנובמבר 2018 0
18 שחיינים מהפועל "אולימפ" נתניה השתתפו בשבת שעברה באליפות הרצליה 2018 לזכרו של אלון רונן. השחיינים הפגינו יכולת מדהימה עם…

יוגה בעת הנוכחית

Posted by - 26 במרץ 2020 0
משמעות המילה יוגה בשפה הסנסקריט (שפה הודית עתיקה, מקבילה לארמית) היא אחדות, חיבור. פעולה של לחבר, לאחד. מאת : ליאור…

בידוד זה לא תירוץ

Posted by - 20 באפריל 2020 0
מאי ברנצויג, מאמנת כושר שפעילותה השוטפת הופסקה עקב הנחיות משרד הבריאות מלמדת איך להפוך את הלימון ללימונדה, כל זה תוך…

יש גביע לנערים

Posted by - 22 במאי 2019 0
קבוצת נערים ג' של מכבי נתניה ניצחה בגמר גביע המדינה את הפועל חדרה 1:0 משער של עומר סולימאני. במכבי נתניה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות