רכב במימון מלא – האם כדאי?

8 0

הגיע הזמן לרכוש רכב חדש. החלטה שמביאה עמה את הדילמה הידועה, האם לקנות רכב חדש 'חדש' או שאולי להסתפק ברכב יד שנייה? כאן המקום להזכיר שיש הרבה מאוד יתרונות שרק מכונית חדשה תעניק לכם, ובראש ובראשונה נושא הבטיחות. הסיכוי של הנהג והנוסעים לשרוד תאונה קשה עולה בעשרות אחוזים כאשר הרכב הנפגע הוא בן 3 שנים או פחות.

שאלה של תקציב

אבל אצל רובנו יש הבדל משמעותי בין הרצוי למצוי. בסוף זה מתנקז לנקודה אחת – כסף. ורכב חדש, בעיקר במציאות המיסוי הבלתי נסבלת בישראל, עולה הרבה מאוד כסף. רוצים משפחתית חדשה של יצרן מוכר וסביר? זה יעלה לכם בתסריט האופטימי לפחות מאה עשרים אלף שקל. לכמה ישראלים יש סכום כזה ב'שלוף'? מה עוד שרכב הוא השקעה רעה מאוד, משום שמדובר בנכס שבכל שנה מוחק 15% מערכו.

לכן, רוב הישראלים מסתפקים בקנייה של רכב יד שנייה. לפחות עד לאחרונה, מבחינה מתמטית אפילו לא היתה להם אפשרות אחרת. אבל בשנים האחרונות החלו לפעול בענף הרכב הישראלי קבוצות רכב מתקדמות שהביאו תפיסות מימון חדשות מהסוג שרווח בארצות הברית. לכן, עומדת בפני הצרכנים בישראל רכישה של רכבים חדשים באמצעות תוכנית המימון של קפיטל מוטורס, ואפילו באמצעות מימון מלא. חלק מהתכניות מאפשרות לפרוס את התשלום על הרכב החדש לאורך 100 תשלומים חודשיים ולשלם בכל חודש מאות שקלים בודדים (!) כך, היום, אין שום צורך להכניס את היד לכיס, להוציא פנקס צ'קים ולרשום המחאה על סכום אסטרונומי. למעשה, היום כמעט כל ישראלי יכול להרשות לעצמו לנהוג על מכונית חדשה.

האם זה משתלם?

אחרי שהבנו שרכישה של רכב במימון מלא בהחלט אפשרית, נשאלת השאלה: האם זה כדאי? האם זה משתלם? אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזו כי  היא תלויה בצרכים, ביכולת הפיננסית של כל צרכן וצרכן. צריך להבין ש'מימון מלא לרכב' זה משהו שיש לו מחיר, זו בעצם הלוואה. והלוואה צריך להחזיר, אבל יותר מזה – על הלוואה צריך גם לשלם. כשאנחנו לוקחים הלוואה, אנחנו למעשה 'קונים' כסף ובסוף נידרש גם לשלם עליו בכסף וזה מה שנקרא – ריבית. כך שמבחינה כלכלית טהורה אנחנו לא חוסכים כסף כשאנחנו רוכשים רכב חדש במימון מלא, כי בסופו של תהליך נשלם יותר. גם את העלות המלאה של הרכב וגם את הריבית שעלולה להסתכם בעשרות אחוזים מסכום הרכישה בתמונה הסופית. מנגד, גם אם בסיכומו של דבר נשלם יותר, מבחינת חלוקת הנטל, המימון המלא מאפשר לכל אחד ואחד להגשים את חלום קריעת הניילונים במכונית החדשה. איזה תג מחיר צריך לשים על חלום? איזה תג מחיר צריך לשים על יתרונות הבטיחות שנסיעה במכונית חדשה מספקת? אם החלום ומעטפת הבטיחות שווים לכם, אז רכב במימון מלא הוא פתרון מצוין עבורכם.

תמונה באדיבות: https://www.pexels.com

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות