רוצים לאמץ כלב? התחילו פה

7 0

אימוץ כלב הוא לא דבר של מה וכך. לא מדובר רק במתן אוכל ומים לכלב וקורת גג בביתכם. על אף שמדובר בדברי הבסיס כמובן, הרי שכלב הוא יצור חי, עם נשמה, רגשות וצרכים. לכן, ישנם דברים רבים נוספים שצריך לקחת בחשבון כשמאמצים כלב, לדוגמה: חיסונים, לימוד אודות הגזע, טיפול בריאותי שוטף, רכישת מיטה נוחה ומזרון רביצה, צעצועים ומשחקים שונים וכמובן לעבוד על הקשר והביטחון עם הכלב שלכם ולתת לו הרבה תשומת לב ואהבה. במדריך קצר זה נדבר על כל מה שצריך לקחת בחשבון לפני שמאמצים כלב כדי שתגיעו מוכנים יותר ליום המיוחל.

הכינו צ'קליסט והיו שלמים עם ההחלטה שלכם:

הדבר הראשון שאנו רוצים להמליץ עליו הוא כמובן להכין צ'קליסט מסודר של כל הדברים שאתם צריכים לקחת בחשבון, מהוצאות של חיסונים (וסל אימוץ), דרך אוכל לכלבים ועד צעצועים ומשחקים שונים. אתם עשויים לגלות שההוצאה יותר גדולה ממה שחשבתם ולכן תרצו להיערך לכך בהתאם. לאמץ כלב זה דבר גדול שיוסיף לכם המון נחת, כיף ואהבה לבית, לבני המשפחה, עם בני/בנות הזוג וכמובן גם אם אתם מתגוררים לבד ומחפשים שותף שיאהב אתכם יותר מאשר את עצמו. רק קחו בחשבון את ההוצאות הכרוכות בכך ושאתם יכולים לעמוד בהם כי לאמץ כלב, לתת לו תקווה, אהבה ולהיקשר אליכם ועד להחזיר אותו יעשה לו עוול.

חפשו חנות חיות המתאימה עבורכם:

כל כלב זקוק לציוד ומזון באופן שוטף. על כן אתם רוצים לוודא שאתם מוצאים חנות חיות שתתאים ביותר עבורכם. חנות שכזו תהיה חנות שמספקת את כל מה שאתם צריכים באופן שוטף לכלב שלכם: מזון, צעצועים, חטיפים, מיטה/מזרון, תכשירים היגייניים שונים, קערות אוכל, ציוד נלווה ועוד. אפשר להתנסות הן בחנות פיזית והן בחנות אונליין ולבדוק איזו חנות היא המתאימה ביותר עבורכם, הזמן שלכם והצרכים שלכם. בדרך כלל בחנויות אונליין המחיר יהיה נמוך יותר עם אפשרויות שילוח גמישות אולם זה לגמרי תלוי בנוחות ובעדיפות שלכם.

בחירת המזון הנכון לחיית המחמד שלכם וציוד נוסף:

לבסוף יהיה עליכם לקחת בחשבון את המזון לחיית המחמד החדשה שלכם. בהתאם לגזע הכלב, הגיל שלו ומצבו הבריאותי תצטרכו לו את האוכל המתאים ביותר. סוג המזון וכמויות האוכל שהכלב שלכם צורך ישפיעו במידה ניכרת על הבריאות שלו, הפרווה שלו, מצב הרוח שלו ועוד. כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלכם בנושא המזון המתאים לו ביותר. בכל הנוגע לשלב שלפני אימוץ הכלב כדאי יהיה לעשות שיעורי בית בנושא, להכיר היטב את סוגי המזון והמותגים השונים, מה ההבדל בין מזון יבש למזון רטוב, מה ההבדל בין אוכל רגילים לבין חטיפים, ללמוד אודות תזונת הכלב וכמויות האכלה מומלצות, ממה מורכבים המזונות שאנו רוכשים לכלבים שלנו ולהתכונן גם להוצאות הכרוכות כמובן.

קרדיט תמונה: FREEPIK

Related Post

קנאביס – למה זה טוב?

Posted by - 19 באוגוסט 2020 0
לא כולם יודעים כי קנאביס הינו מעולה עבור אנשים שסובלים מבעיות רפואיות שונות וכן אין תרופות אשר יכולות באמת לעזור…
כלי נגישות