ראש העיר נכנס לחדר ניתוח במוזיאון הרפואה החדש בטכנודע חדרה

8 0

ראש עיריית חדרה, ניר בן חיים, הגיע לביקור במוזיאון המדע והרפואה בטכנודע, השוכן בלב שכונת אולגה בעיר. במסגרת הביקור, התרשם ראש העיר משיטות ההוראה החדשניות המיושמות בטכנודע, ואף נכנס בעצמו לסימולטור של חדר ניתוח.

כיום, ידוע כי קיים בישראל מחסור משמעותי באנשי מקצוע מענפי הרפואה השונים. לכן, אחת ממטרות המרכז הינה הנגשה והסברה של חשיבות מקצועות הרפואה על מנת לטפח את דור העתיד כעתודה רפואית במקצועות הרפואה והפרא רפואה במגוון תחומים: החל מסיעוד, טכנאות רנטגן, עבודת מעבדה, אמבריולוגיה ועוד.

אחרי הסיור שערך לו דוד אוחיון מנהל היחידה לסימולציה רפואית של הטכנודע, בירך ראש עיריית חדרה ניר בן חיים, על היוזמה החינוכית, מתוך ראייתו הרחבה כי יש לקדם באופן משמעותי את לימודי המדע, הרפואה והטכנולוגיה בחדרה. ראש העיר עושה זאת בתיאום עם אגף החינוך בעירייה, יחד עם הנהלת הטכנודע.

לטכנודע בחדרה ישנו ניסיון רב בחינוך לרפואה: מזה כ-15 שנה פועלת בטכנודע היחידה לסימולציה רפואית ע"ש ראב"ד, בה נערכים כ-25,000 ביקורים בשנה. ביחידה מגוון סימולטורים מתקדמים, באמצעותם צוותים רפואיים מבתי החולים המובילים בארץ ובעולם וכן תלמידים מכל רחבי הארץ עוברים הכשרות המבוססות על התנסויות. התנסויות אלו מגוונות ועוסקות במיומנויות מעשיות בנושאי: לידה, ניתוחי לב ומוח, תרחישי פגיעה בתאונות דרכים, צנתור, לפרוסקופיה ועוד.

בקיץ 2021 נפתח לראשונה בארץ המוזיאון הישראלי לרפואה, מוזיאון משוכלל המשתרע על שטח של 1100 מ"ר וכולל 120 מיצגים. עד כה, ביקרו במוזיאון מעל 100,000 מבקרים, הורים, אנשי חינוך, ילדים ובני נוער. במוזיאון 6 תערוכות: "הידעת?", גנטיקה, מיקרואורגניזמים, לב, מוח וריאות. תערוכות אלו ממחישות את האנטומיה, הפיזיולוגיה, הפתולוגיות השונות והטיפול בהן. זהו מוזיאון ייחודי ואינטראקטיבי המעניק הצצה לעולם הרפואה, תוך התנסות אישית בתחומי המוח, הלב, הריאות ותחומי רפואה נוספים.

Related Post

ישיבת ההזדהות בשבוע הבא

Posted by - 5 באוגוסט 2018 0
מועצת העיר מתכוננת לישיבת ההזדהות, שבה מודיע כל חבר מועצה עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות.  מועצת העיר…

בקרוב שיעורי שחמט בבתי הספר

Posted by - 29 בינואר 2018 0
בשיתוף פעולה עם האיגוד הישראלי לשחמט, ישולב השחמט במערכת הלימודים העירונית בחדרה, ובנוסף יוקם מועדון עירוני בתמיכת העירייה   בהנחיית…
כלי נגישות