ראו הוזהרתם: כך שומרים על הטבע

7 0

קנסות על הקמת אוהל, רעש ושחרור כלב ללא רצועה בניגוד לחוק בשמורת הטבע גדור הסמוכה למכמורת

צבות הים, מין בסכנת הכחדה, עולות להטיל את ביציהן בחופי ישראל, פקחי רשות הטבע והגנים במרחב השרון ובכלל מגבירים את מאמצי הפיקוח והאכיפה בסביבה הימית והחופית על מנת להבטיח את תהליך הרבייה התקין של צבות הים ושמירה על ערכי הטבע והנוף.

במסגרת זו באחרונה ניתנו קנסות לשלושה תושבים מאזור המשולש בשרון שהקימו אוהל, רעש ואף הציתו מדורה בשמורת הטבע גדור באזור האסור לכך ובניגוד לחוק. במהלך האכיפה שניים מתוך השלושה הזדהו על פי הנדרש ואילו השלישי לא הסכים לעשות כך ואף התנהג בגסות כלפי הפקחים. בעקבות זאת פקחי רשות הטבע והגנים בשיתוף השיטור העירוני של תחנת טייבה התחקו אחר כתובתו, הגיעו לביתו והגישו לו קנס מוגדל בסך כ-2,130 ₪ על העבירות המיוחסות לו.

במקרה אחר אדם שטייל עם כלבו בשטח השמורה ללא רצועה בניגוד לחוק ובאופן שמסכן את חיות הבר בשמורה, ועשה זאת מספר פעמים חרף הסברה ואזהרה קודמת קיבל קנס בסך מאות שקלים על עבירה זו.

ברשות הטבע והגנים מסבירים כי בשמורת טבע ישנם ערכי טבע ונוף עם רגישות אקולוגית רבה המחייבת הקפדה על מספר כללים בהתאם לחוק ולתקנות על מנת לשמרם. בתוך כך, צבות הים שבתקופה זו עולות לחופי ישראל להטיל את ביציהן, עלולות להימנע מלעשות כך במקרים בהם ישנן הפרעות בחוף כגון רעש, המולה, אור חזק או מכשול פיזי כלשהו. במצב זה ישנה סכנה ממשית לצבת הים ולביצים שלא יוטלו כהלכה ובאופן שלא יאפשר את בקיעתן בהמשך.

יש לציין כי השהייה בשמורות הטבע מותרת אך ורק במקומות ובזמנים המצוינים בשילוט בכניסה לכל שמורה ובאתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים. במקרה של שמורת ים גדור השהייה בשמורה אסורה בשעות החשיכה בכל חלקי השמורה היות ובשמורה אין כלל חניוני לילה.

תמונות: רותם כהן וידר, גיא לויאן – רשות הטבע והגנים

Related Post

אבן פינה לבית הספר המכיל

Posted by - 25 בפברואר 2021 0
אבן פינה הונחה להקמת מבנה קבע לבית הספר המכיל "לב", ובו 18 כיתות לימוד לתלמידים עם ובלי צרכים מיוחדים אבן…

מציבים את האחים במרכז

Posted by - 9 בדצמבר 2019 0
במרכז למשפחה לילדים עם צרכים מיוחדים מודעים לרגשות המלווים את האחים של הילדים המיוחדים, ומכינים עבורם פרויקטים ייחודיים לתמיכה והעצמה…

לימודים בדרך החדשה

Posted by - 4 ביולי 2018 0
צוות ההיגוי של תוכנית "הדרך החדשה", לשילוב מיטבי של יוצאי אתיופיה, דן בתגבור וסיוע לימודי בחטיבות הביניים בשנת הלימודים הקרובה. …
כלי נגישות