ראויים להערכה

6 0

נבחרת חט"ב "שרת", בהובלתו של המורה לפיסיקה נדב יעקובוביץ, הינה בין 30 בתי-ספר מכל רחבי הארץ אשר הגיעו לשלב חצי הגמר מתוך יותר מ 200 בתי-ספר שהשתתפו בתחרות.

נבחרת "שרת" מייצגת את העיר נתניה ובין בתי ספר הבודדים מאזור השרון שהגיעו לשלב זה. מדובר בתהליך ארוך וממושך אשר כולל מספר רב של שלבים והחל לפני ארבעה חודשים. במהלך תהליך זה, תלמידי הנבחרת שמעו הרצאות בנושא התחרות ודרישותיה, עברו חידון מקוון א-סינכרוני, אשר כלל שאלות מורכבות עם תחום הידע, יכולת חשיבה מעמיקה, הסקת מסקנות ושימוש בידע באופן פעיל. לאחר מכן, הם נדרשו לשתף את הקהילה, בפרויקט מדע אזרחי ובחרו ללמד את נושא הלוויינים בבתי הספר יסודיים בעיר, ובכך תרמו מהידע שלהם לקהילה וסחפו אחריהם גם תלמידים צעירים שהחלו להתעניין בנושא הלוויינים. בשלב הבא הם עברו בהצלחה חידון מקוון סינכרוני נוסף שהתנהל בשידור חי מול קבוצות אחרות ובשבועות האחרונים בונים דגם של לוויין. במהלך התחרות התלמידים הרחיבו את ידיעותיהם בנושא כוכבי הלכת, מסלולי לוויינים סביב גרמי השמיים וביצעו פעילות חקר מדעי הקשורה בתנועות לוויינים בשמיים.

וכדאי מאוד שתזכרו את שמותיהם: ארטיום אטדג'נוב, ויטה צ'רניקוב, טל חיים פנחסוב, ליאור כחלון, עילי לסמן, עמנואל דן, שני פסח, אלה גרינטל, אריק כץ, אליאור סגל, סתיו אשר, יונתן שטרנברג, רון פלקמן, רוני וקסלר, ארתור סורקין, עדי ריבקין, יעקב רויטבורד.

עוד בטרם הגיעו לגמר צעירים אלה ראויים להערכה גבוהה על הקבוצה המגובשת שיצרו. צעירים מוכשרים אלה מצליחים בעיקר בזכות שיתוף הפעולה, הנחישות והרצון להעביר את הידע בקהילה. יש בהם את המרכיבים הנדירים של לומדים אמתיים ולכן שמם לבטח ייקשר בפרויקטים חשובים גם בעתיד. נאחל להם את מלוא ההצלחה. נתניה מאחוריכם.

 

 

Related Post

נתניה חגגה את יום הניצחון

Posted by - מאי 9, 2018 0
נתניה, בה מתגוררים למעלה מ-50 אלף עולים יוצאי חבר העמים, ציינה את יום הניצחון של ברית המועצות במלחמת העולם השנייה.…

צוואה

Posted by - אפריל 11, 2018 0
מהי צוואה צוואה היא מסמך משפטי עליו מצהיר המצווה ובו מפרט המצווה את אופן ותנאי חלוקת הנכסים והכספים שעשוי להותיר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות