קשרי חוץ

6 0

הממונה על התיירות מר אפרים בולמש ומנכ"לית האגודה לעידוד תיירות, אולגה לוריה נפגשו בימים אלה עם שגריר יפן בקבלת פנים שנערכה בביתו לציון יום השואה הבינלאומי. השגריר הביע עניין רב בביקור בנתניה אליה הוא חש קשר עמוק בשל הנצחת העיר את חסיד אומות עולם, צ'יאונה סוגיהארה, שהציל בזמן השואה את חייהם  של אלפי יהודים מפולין  ומליטא.

מאת בניה גואטה

בעיר גם מתארחת משלחת רבת משתתפים מהעיר התאומה סטוונגר שבנורבגיה. במסגרת הביקור חודשו הקשרים בין תיכון אורט לבוביץ' לתיכון גאוטסטה שבסטוונגר ומתוכננים חילופי תלמידים, התקיימה ארוחה משותפת בקונסרבטוריון העירוני לכבוד האורחים, אשר תרמו כלי מוזיקה רבים לשימושם של התלמידים בחודשים שחלפו.

יש לציין כי העיר התאומה סטוונגר מהווה את אחת מהערים הבודדות בגוש הסקנדינבי שאינה פועלת בקו אנטי –ישראלי, אלא הפעילה  במימונה תוכנית לאימוץ נפגעי טרור מנתניה.

בהמשך נפגשו חברי המשלחת עם עדנה שפיצר, מנהלת תחום ערים תאומות באגודה, אשר העניקה להם תשורות וברכה על חידוש הקשרים .

ביקור נוסף נרשם כאשר מורה ומנהלת בית ספר למחוננים בקובנה שבליטא, הגיעו לביקור בנתניה ונפגשו עם הנהלת תיכון אורט גוטמן. טל בר-מעוז מנכ"לית בית הספר וכן טל ושלומית המורות שאחראיות על כיתת הסייבר באורט גוטמן, קיימו שיחה עם נשות החינוך ובדקו אפשרות למידה מרחוק בנושא זה.

Related Post

על מעצרים לא צפויים

Posted by - 15 בינואר 2019 0
"הצטרפתי לנסיעה עם חברים לנשום אוויר ומצאתי את עצמי מרצה עונש מאסר… בשחרור לא הבנתי אם אני עדיין בכלא או…

נתניה בגובה

Posted by - 21 במרץ 2022 0
נתניה אשדוד ובת ים הן הערים עם שיעור המגדלים הגבוה ביותר בישראל,  מה המצב בארץ ? רק 2.9% ממבני המגורים…

לכי להיבדק

Posted by - 17 בספטמבר 2018 0
רשת Laline, כחלק מהמחויבות החברתית שלה, כבר תשע שנים משתפת פעולה עם עמותת "אחת מתשע" הפועלת למען נשים המתמודדות עם …
כלי נגישות