קמפיין בסימן 'פתק מאבא' בעיצומו: כנס האחדות הגדול של הרה"ג רפאל רובין שליט"א – ראש מוסדות "יראנו  ניסים" נתניה

9 0

אלפים צפויים להשתתף – יום רביעי הקרוב 26.7 ליל ט' באב תשפ"ג

בימים אלו נשלמות ההכנות לקראת המעמד השנתי שנערך בליל צום תשעה באב, בו המוני עמך בית ישראל, צעירים לצד מבוגרים ומכל העדות והחוגים, מתכנסים יחדיו לחוש, לשמוע ולנסות להבין את משמעות היום הכואב הזה.

כנס האחדות הגדול, נערך מידי שנה בהשתפות אלפים, על ידי מוסדות "יראנו ניסים" בראשות הרה"ג רפאל רובין שליט"א. במהלך כל השנה במגוון פעילויות לנוער ומבוגרים, המוטו המרכזי שנמסר הוא חינוך לערכים, כעזרה לזולת ואהבת חינם. במוסדות "יראנו ניסים" נערכים בהתרגשות לכנס האחדות, שהוא המעמד הגדול ביותר של המוסדות במעגל השנה.

במשא המרכזי, מרתק הרב רפאל רובין את המשתתפים בלשונו הציורית בסיפור חורבנו של בית המקדש ועל כאבו של בורא עולם שביתו נשרף ונחרב והדרכים שלנו להקדים את בניינו. כדרכו של הרב רובין מסריו הקצרים חדים ובהירים ומתובלים בסיפורים מלאי השראה מהחיים שהתובנות מהם מתיישבות על כל לב.

בשנים עברו המעמד נערך במגרש כדורסל הצמוד לאולם הספורט עוזיאל, גם אז מגרש הספורט הרחב לא הספיק ונפרסו מסכים במבואות הכניסה ובמתחמים קרובים בכדי לתת לציבור מקום ישיבה. אולם כיום נערך האירוע הגדול ברחבה הענקית לפני 'בית יראנו ניסים' בנתניה ברחוב איתמר בן אבי מאחורי בית-הספר יונתן. בשטח הענק המוכשר בימים אלו מכינים עובדי ההפקה אלפי כסאות ישיבה ומערכות הגברה ותאורה בפיזור היקפי כשבקידמת הרחבה מוקמת במה עם מסכי לד ענקים שיעבירו את המסר והמשמעות של יום תשעה באב.

מהועדה המכינה נמסר שכמידי שנה גם בשנה זו עמלים כל גורמי המקצוע המתמחים באירועים המוניים לאפשר את קיום האירוע על פי כל הוראות המשטרה וגופי החירום המלווים את ההכנות בשיתוף פעולה צמוד בכדי להבטיח גישה נוחה ובטוחה לקהל הגדול.

המשתתפים מעידים שמעמד זה נחרט להם בלבבות ומלווה אותם בתובנות רבות לאורך השנה כולה. כשהמונים יושבים יחד, מבקשים נחמה ומצפים לישועה באחדות ואהבת חינם זה לא דומה לשום דבר אחר. זה מאורע שמניף את דגל האחדות ועושה נחת רוח לבורא עולם.

בסיום האירוע ההתרגשות בשיאה, לפעמים נדמה שאם כך יושבים להם כולם זה לצד זה מכל גווני החברה הישראלית בפיוס ובכבוד הדדי אז המשיח חייב לבוא, עכשיו! לצערנו בשנים עברו הוא עוד לא בא. אנו מקווים שהשנה זה יקרה.

אז קבלו המלצה לחוויה רוחנית חד פעמית. ביום רביעי הקרוב, ליל תשעה באב ב-26 ליולי 2023, תתייצבו ברחבת 'בית יראנו ניסים' בשעה 21:20 זה מתחיל. תגיעו, תשבו ותשמעו, אתם תודו לנו. (למי שלא יכול לצאת מהבית – האירוע מועבר בשידור בערוצי "יראנו ניסים" ברשתות החברתיות)

בתפילה שנתבשר לפני האירוע בבשורת הגאולה, אז אירוע זה ייהפך לחגיגה כפי הנאמר "כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה".

Related Post

עונת השיפוצים: שינוי בצ'יק

Posted by - 8 במרץ 2021 0
טאץ' אפוף גלאם מבלי לשבור קירות או לפשוט רגל בשנה האחרונה  התעצמה המגמה והרצון של אנשים רבים  לעשות מתיחת פנים…

נזכור

Posted by - 4 באפריל 2023 0
עיריית נתניה תקיים את עצרת הזיכרון המרכזית לשואה ולגבורה תשפ"ג ביום שני, 17.4.23, בהיכל התרבות העירוני. בתחילת הערב תתקיים תערוכה…

באמבט של קליאופטרה

Posted by - 20 במאי 2020 0
לכבוד החג הכי לבן בשנה, ורגע לפני שאתם מסתערים על איזו עוגת גבינה ושולחים תודה לפרות ולעזים, קבלו את כל…
כלי נגישות