קיבלת מרשות המיסים טופס 5329? קיים לגביך מידע על הכנסות לא מדווחות

9 0

שכיר בחו"ל ולא מדווח על הכנסותיך? בעל נכסי מקרקעין ולא דיווחת על ההכנסות משכר דירה?
רשות המסים במבצע חסר תקדים לתפיסת אזרחים שקיים לגביהם חשד על העלמת הכנסות.

בעת האחרונה הגיעו אלינו מספר לא מבוטל של פניות מאזרחים מכל רחבי הארץ אשר קבלו דרישה מאגף המודיעין ברשות המיסים, להמצאת פרטים מסוימים לפקיד השומה ודרישות להגשת דו"חות פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחו"ל, המוכרים כטפסים שמספרם 5329.

מהמקרים אשר הובאו לידיעתנו, נראה כי המדובר באזרחים שנרשמה אצלם תנועה ערה של כניסות ויציאות מן הארץ וכן עולים חדשים/ תושבים חוזרים, כאלו שעל-פי מרשמי רשויות המס בבעלותם מספר נכסי מקרקעין וכן יחידים שמחויבים לנהל תיק פעיל ברשויות המס, אך אינם פועלים כחוק.

באמצעות טופס 5329, מבקשת רשות המיסים לקבל לידיה נתונים לצורך בחינה האם לפתוח בחקירה פלילית כנגדם בחשד לאי דיווח על הכנסות ו/או העלמתם. טפסים אלו נשלחים ליחידים שונים שאין ברשותם תיק ברשות המסים, אבל קיימים סימנים מחשידים כי רבים מהם חייבים לנהל תיק מס כחוק.

מקור הדרישה הוא חשד של רשות המס בדבר אי דיווח על הכנסות מלאות ו/או ביצוע עבירות כאלה או אחרות על ידי מקבל הטופס. לא ניתן להתעלם מעיתויו של גל הטפסים הנוכחי, על רקע הסכמי החלפת המידע שנחתמו בין רשות המיסים לרשויות מס זרות וכן לאור פעולות מודיעין מגוונות אחרות המבוצעות על ידי רשות המס בניסיון להגיע לאזרחים שלא מדווחים על הכנסותיהם.

מילוי הטופס אינו רשות ואי הגשתו או מילויו באופן חלקי או שגוי עשוי רק להחמיר את מצב הנישום ואך להוות עבירה פלילית. בטופס נדרש האזרח למסור דיווח למס הכנסה ולפרט, בין היתר, אם הינו בעל מניות בחברה בחו"ל, או שכיר תושב ישראל שמפיק הכנסות בחו"ל ולא דיווח על כך, וכן פרוט תמציתי של כל נכסי המקרקעין וכלי רכב שבבעלותו.

מטרת הדרישה הינה לאתר מקרים של נכסים או הכנסות בחו”ל השייכות לתושב ישראל, אשר לא מדווחת בישראל.

למען ההגינות ושמירה על הוראות החוק טורחת רשות המיסים ומוסיפה משפט כי: "במידה והנך במעמד “תושב חוזר ותיק” או “עולה חדש” על פי פקודת מס הכנסה, הנך מתבקש לדווח על נכסים והכנסות בישראל".

יש לשים לב כי טופס מס 5329 (“דו”ח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחו”ל“) הינו גם טופס פורמאלי של רשות המיסים המשמש לבקשת פתיחת תיק עצמאי או ניכויים במס הכנסה כך שמילוי פרטים כאמור בטופס הנ”ל מאפשר לפקיד השומה לפתוח תיק במידה ויבחר בכך. מיותר לציין כי כל מה שירשם בטופס הזה יהווה אסמכתא לכל התנהלות עתידית או דיון עתידי בקשר למקור ההכנסות, סיווגן, תושבותו של הנישום ומעמדו המיסוי.

משרדינו מדגיש את הצורך לקבל ייעוץ מקצועי בדבר הטופס ומילויו, טרם השבתו לרשות המיסים.
למידע נוסף – צרו קשר עם משרדינו

Related Post

נתניה תהיה צפופה יותר

Posted by - 21 באוגוסט 2019 0
על-פי החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה: בקרוב צפיפות המגורים בישראל תגדל משמעותית מאת יאיר אברהם בימים אלה המועצה הארצית לתכנון…

תמונה מההיסטוריה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
ערב מיוחד שהתקיים בשבוע שעבר, הציב את הצלמות והצלמים הראשונים של נתניה מול עדשת ההיסטוריה ולא מאחוריה, במהלך כינוס בו…

המלאכיות של מד"א

Posted by - 13 בפברואר 2022 0
מתנדבות הנוער נתנו עזרה רפואית לתושב העיר וחזרו אליו בהפתעה עם קניות מהסופר  מאת בניה גואטה  השבוע הוזעק צוות אמבולנס…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות