קהילה לדורות סביב השולחן

8 0

מפגש שולחנות עגולים התקיים בשכונת גבעת אולגה במסגרת תוכנית "קהילה לדורות" למיפוי צורכי אזרחים ותיקים בשכונה ומתן מענים המותאמים לצורכיהם.

מפגש שולחנות עגולים התקיים בשכונת גבעת אולגה במסגרת תוכנית "קהילה לדורות", במימון קרן דליה ואלי הורביץ, משרד העבודה והרווחה וג'וינט ישראל-אשל. במפגש, שהתקיים במרכז יום לקשיש, השתתפו כ-40 מנהלי שירותים ואנשי מקצוע העובדים בשכונה, אזרחים ותיקים תושבי המקום.

את המפגש פתחה עו"ס קהילה רננה שער, המנהלת את "קהילה לדורות" מטעם המחלקה למשאבי קהילה באגף הרווחה בחדרה, בהסבר קצר על התוכנית.

תוכנית "קהילה לדורות" החלה לפעול בשכונת גבעת אולגה לפני יותר מחצי שנה, במטרה לבנות קהילה וליצור מסגרת חיים בטוחה, מכילה, אפקטיבית ויישומית, אשר תשפר את איכות החיים של האזרחים הוותיקים. זאת תוך יצירת תשתית המקדמת ערכים של שותפות, מעורבות ושייכות, המאפשרת צמיחה של קהילה בעלת השפעה רחבה. התוכנית מופעלת בחדרה באמצעות  אגף הרווחה, המחלקה לאזרחים וותיקים בניהולה של רויטל פוקס, המחלקה למשאבי קהילה בניהולו של שמשון אחרק, והעמותה למען הקשיש בניהולה של המנכ"לית סיגל זיידה.

התוכנית חותרת ליצירת רשת מגוונת של מענים איכותיים, חברתיים, קהילתיים וטיפוליים לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים בהתאם לצורכיהם ומתוך רצון לאפשר להם להזדקן במקום מגוריהם ובסביבה לה תרמו ובה הם חיים.

על מנת למפות את צורכיהם של האזרחים הוותיקים נערך סקר מקיף באמצעות שאלון מובנה. לדברי עו"ס רננה שער, לאחר תהליך מיפוי ארוך שערכו עובדים סוציאליים, הגיעה התוכנית לקרוב ל-100 שאלונים של אזרחים ותיקים בשכונה. לפי תוצאות השאלונים ולפי המידע שנצבר מפגישות עם אנשי מקצוע ותושבים וותיקים מכל רחבי השכונה, נבחרו 5 תחומים מרכזיים שבהם תעסוק התוכנית: צמצום תחושת בדידות, מענה למרותקי בית, עידוד מעורבות ושותפות תושבים, הנגשת המידע וחיזוק הגאווה שכונתית.

שער: "מפגש שולחנות עגולים התקיים מתוך אמונה כי על מנת שנוכל לייצר בשכונה תשתית חזקה של התוכנית, יש לשתף כבר בשלבי התכנון את אנשי המקצוע ותושבי השכונה הוותיקים, וביחד איתם להעלות רעיונות, תוכניות ופעילויות סביב התחומים שנקבעו".

במפגש חולקו הנציגים לשולחנות, סביבם ישבו נציגי תושבים ואנשי מקצוע מהשכונה. כל שולחן דן ב-2 תחומים והעלה רעיונות, דרכי פעולה פרקטיים ויצירתיים.

כל תוצרי הרעיונות שעלו במפגש יועלו לחשיבה נוספת בדיוני צוות התוכנית, ומתוכם תיבנה תוכנית העבודה של "קהילה לדורות", אשר תוצג בהמשך לתושבים.

 

Related Post

וזוהי רק ההתחל"ה

Posted by - 13 ביוני 2018 0
מגמת התחל"ה, הפועלת בבית ספר גבעול, מאפשרת לכל תלמיד לחזק את תחומי העניין שלו בסיוע מנטור.  בית ספר גבעול קיים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות