צופים ונהנים

8 0

לרגל שנת המאה לפעילות תנועת הצופים בישראל בחרה התנועה להוקיר את עיריית נתניה. השבוע העניקו נציגי חניכי שבט בזק, שבט רמון ושבט סירונית שי מיוחד לסגן ראש העיר, באירוע חגיגי שהתקיים בעיריית נתניה

תנועת הצופים מציינת השנה 100 שנים לפעילותה בישראל, ועושה זאת בשלל אירועים ופעילויות מיוחדות – לחניכי התנועה וגם לציבור הרחב. התנועה, שהחלה את פעילותה בישראל בשנת 1919 ונחשבת לאחת מתנועות הצופים הוותיקות בעולם, היא כיום תנועת הנוער הגדולה בישראל: 90 אלף בני נוער משתתפים בפעילויות התנועה מידי שנה, ביותר מ-200 שבטים הפרוסים בכל רחבי הארץ. כחלק מאירועי שנת המאה ערכה השבוע התנועה את "יום הרשויות המקומיות", במסגרתו הוקירו מעל ל-200 שבטי התנועה את שיתוף הפעולה עם העיריות והמועצות בהן הם פועלים. כחלק מאירועי היום המיוחד נפגש סגן ראש עיריית נתניה, אלי דלל, עם חניכי שבטי הצופים בעיר – בזק, רמון וסירונית, שהעניקו לו ולעירייה שי מיוחד לציון שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה וערכי.

סגן ראש העיר, אלי דלל, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי "יש לנו הערכה רבה לחניכי התנועה בעיר. זכינו בנוער שפועל למופת, עם חשיבה, ראייה, תבונה ועזרה לזולת – נוער שצריך להתגאות בו, אני מוקיר את הפעילות של שבטי הצופים ואת פעילות הדרג המתנדב בתנועה. הפעילות המבורכת של תנועת הצופים צריכה להיות מוצגת בישיבת מועצת העיר נתניה לרגל חגיגות  ה-100 לתנועה".

ואילו קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים, מסרה לעיתון השבוע בנתניה כי "מאה שנים של פעילות ערכית הם לא דבר של מה בכך. שנת המאה היא ההזדמנות שלנו גם להודות לכל השותפים לדרך הארוכה, שכמובן רחוקה מלהסתיים, ובראשם הרשויות המקומיות. אני מאחל לכולנו לפחות עוד 100 שנים נוספות של פעילות ערכית משותפת".

 

קרדיט צילום: תנועת הצופים

Related Post

האו"ם זה פה

Posted by - 6 בפברואר 2023 0
מאת בניה גואטה כשלוש מאות תלמידים מבתי ספר על יסודיים ברחבי הארץ, ממגזרים שונים, השתתפו בכנס SHAREMUN בבית הספר שרת בנתניה. הכנס…

פיזיקאי נולד

Posted by - 7 ביולי 2020 0
אליה סנה, תלמיד כיתה יא' במגמת פיזיקה ופיזיקה מחקרית  בבית הספר אלדד – נבחר כאחד מנציגי נבחרת ישראל בפיזיקה. מאת:…

פורצים גבולות

Posted by - 17 בינואר 2018 0
חינוך על סקייטבורד – פרויקט ראשון מסוגו בישראל של העמותה לחינוך בלתי פורמלי של עיריית נתניה בשיתוף עמותת עזרה מנסה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות