צופים בכוכבים

7 0

מתחם הפלנתניה בעיר הוא מרכז מדע, חלל ותרבות. על המטרה היא להנגיש את המדע והחלל לכלל מבקריו עם מגוון אפשרויות חדשניות הכוללות גם פעילויות הנעשות בשטח. המתחם מארח קבוצות, בתי ספר וקהל רחב באירועים מיוחדים, חגים וחופשות. מיצגי כוכבים בפלנטריום ותצפיות במצפה הכוכבים.

שבוע החלל העולמי שהתקיים בשבוע האחרון היה בסימן "נשים בחלל". כבכל שנה מתחם הפלנתניה מציין את האירוע והפעם עם שיתוף פעולה מוצלח במיוחד של תצפית טלסקופים שנערכה לקהל הרחב בכיכר העצמאות וזאת ביוזמת עיריית נתניה – הפלנתניה ומנהלת מרכז העיר.

עשרות משפחות ויחידים הגיעו לצפות בכוכבים ונהנו מהדרכות על כוכבי הלכת.
באמצעות מספר טלסקופים שמוקמו בכיכר ראו את שבתאי, צדק והירח.
על המסכים הוקרנה הרצאתו של אלעד לרנר מדריך הפלנתניה, על האסטרונאוטית היהודיה ג'סיקה מאייר.

לאור ההצלחה, סוכם על מסורת חדשה של שיתופי פעולה ועריכת תצפיות כוכבים בכיכר.

בהמשך השבוע הגיעו תלמידות בית ספר "אורט אלתרמן" למתחם הפלנתניה בשיתוף פעולה של מנהל החינוך אגף העל יסודי בעיר, הפלנתניה וקהילת "הוריזון" שהינה קהילת מורי ומחנכי החלל של סוכנות החלל הישראלית. התלמידות למדו על נשים מובילות בחלל. נהנו מהדרכה ופעילות אינטראקטיבית וכן סיור מלא בפלנתניה שכלל צפייה במופע כוכבים בפלנטריום, למידה והנאה בגן המדע ועוד.

מנהלת הפלנתניה, שלי הרפז גרינברג ציינה: "ישנה חשיבות לעריכת אירועים מטעם הפלנתניה שיגיעו לקהלים שונים מתוך אידיאולוגיה להנגיש את החלל לכל. בתקופת הקורונה למדנו כי יש אפשרות להגיע לכולם גם באמצעות עריכת אירועים מחוץ לפלנתניה. החשיבות לשיתופי פעולה הן ברמה העירונית והן מול משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה הינה חשובה וממצבת את הפלנתניה כגוף לימודי ומקצועי כשבמוקד הפעילות חשיפת הציבור לתחומים חלל ואסטרונומיה".

Related Post

כלי נגישות