צום קל: כך תתמודדו עם צום יום הכיפורים

6 0

יום הכיפורים כבר בפתח ורבים מאיתנו מתכוננים אליו מבעוד מועד. בכדי להקל על ההכנות, ריכזו עבורכם מומחי ההדרכה של FOREVER ISRAEL מספר דרכים יעילות במיוחד להתכונן לצום בצורה הטובה ביותר ולעבור אותו בשלום

צום יום הכיפורים הוא אחד הימים המיוחדים במדינת ישראל, יום שבו אלפי אנשים עוצרים את מלאכתם ועוסקים בהתחדשות ובחשבון נפש. הצום שעומד במרכז היום, הוא בן 25 שעות בלבד אך יכול להכביד על לא מעט אנשים. העייפות, הצמא והרעב נותנים את אותותיהם וגורמים למצבים של חוסר סבלנות ואף לעצבנות. אז איך תגרמו לכך שהאיחול "צום קל" באמת יתגשם? מומחי ההדרכה של FOREVER ISRAEL רכזו לפניכם מספר טיפים מעולים.

  1. אכלו עד שובע בארוחה במפסקת, אין צורך להפריז

נכון, אתם נכנסים ל-25 שעות בהן מספר הקלוריות לא יעלה, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להגזים בארוחה האחרונה, נהפוך הוא. ארוחה כבדה, ובמיוחד בה יופיעו מוצרים בעלי ערך גליקמי גבוה כגון תפוח אדמה, בהם מתבצע שחרור איטי של הסוכרים, יגרום לכם לתחושת שובע רק לזמן קצר לאחר הארוחה. לכן, כדי לאכול מאכלים כגון פסטה ואורז, לצד ירקות ומנת חלבון שהם בעלי ערך גליקמי נמוך וישאירו בכם את תחושת השובע לאורך זמן.

  1. נפש בריאה

על פי מחקרים רבים יש קשר ישיר בין המצב הנפשי שלנו לבין כמות המזון שאנו צורכים. ליום שנחשב כיום של חשבון נפש כדאי להגיע במצב רוח מפויס ורגוע, כזה שיעזור לנו להתחבר ליום חשוב זה וגם יסייע לנו להעביר את הצום ביתר קלות, ללא רגשי אשם או תחושת רעב שנובעת  ממצב רגשי. לכן, מומלץ ביום כיפור לא להיכנס לריבים מיותרים או למצבי סטרס ולנקות את הראש ממחשבות טורדניות של חיי היום יום.

  1. סדר יום

שעמום יכול להיות גורם מאיץ לתחושת רעב וביום הכיפורים להוות סכנה לשבירת הצום. כדאי להתכונן ליום זה גם בהיבט של סדר היום, לתכנן את זמני התפילה והשהות בבית הכנסת, לתכנן זמן למפגש עם חברים או טיול קצר בסביבת הבית. כדאי לשלב בסדר היום גם זמן למנוחה ושהות עם המשפחה.

  1. משקאות אלוורה

כולם יודעים שביממה שלפני הצום, מומלץ להרבות בשתייה של מים. מה שפחות ידוע הוא שכדאי לשלב בשתיית המים גם משקאות אלוורה טבעיים. צמח האלוורה ידוע כבעל תכונות מועילות רבות ונחשב לאחד מצמחי המרפא הוותיקים והפופולריים ביותר. רובנו מכירים אותו ומשתמשים בו כג'ל שמשמש להרגעת העור, אולם ניתן לצרוך אותו גם כמשקה שעתיר בחומצות אמינו, וויטמינים, נוגדי חמצון טבעיים ומינרליים החיוניים לגוף בשגרת היום יום ועוד יותר כשאנחנו רוצים להכין את הגוף ליום של צום. למעשה, צמח האלוורה מכיל את מרבית אבות המזון הנחוצים לאדם ולכן נחשב למזון מלא ומזין. יתרה מכך, שתיית משקה אלוורה היא דרך טבעית ובריאה להמריץ את הגוף ולספק לו בוסט של אנרגיה, במינימום קלוריות. בגלל שהוא עמוס בוויטמינים חיוניים הוא ידוע ביכולתו להגביר את המרץ ואת מצב הרוח ולכן הוא יכול להואיל גם לפני הצום וגם בסופו.

  1. הפחתה מדורגת של קפאין

הקפאין, אף על פי היותו חוקי למהדרין, נחשב לאחד מהחומרים הטבעיים הגורמים להתמכרויות בקרב צרכנים רבים, בעיקר חובבי קפה. כמו רוב החומרים הממכרים, הימנעות מצריכתו, בוודאי ליום שלם מבלי הכנה מוקדמת, עלולה לגרום לתופעות של כאבי ראש, בחילה, עצבים וחוסר סבלנות. על מנת להימנע מתופעות אלה במהלך הצום, מומלץ להוריד את כמות הקפאין בהדרגה במהלך השבוע שלפני הצום.

  1. תוסף תזונה בי פולן

פולן הדבוריםהוא הרכיב שהדבורים אוספות מאבקני הפרחים והוא נחשב לאחד מהמזונות השלמים ביותר בטבע. ללא הפולן לא היו קיימים צמחים, עצים ופרחים ולכן גם בני האדם תלויים בו. הפולן מהווה מקור עשיר במינרלים רבים, בייחוד סידן וזרחן, אנזימים וקו-אנזימים, חומצות שומן מן הצומח, פחמימות, חלבונים וכ-22 חומצות אמינו. מומלץ ליטול תוסף בי פולן בימים שלפני הצום ולאחריו, כדי לחזק את הגוף, להזין אותו ולהשלים חוסרים.

  1. תוסף תזונה בי פרופוליס

נטילת תוסף תזונה בי פרופוליס ב-24 בשעות שלפני הצום תסייע לחיזוק הגוף לפני הצום ובמהלכו.פרופוליס הוא חומר הגנתי שנאסף על ידי הדבורים המשתמשות בו על מנת לחזק את הכוורת שלהם. נמצא שהחומר הנפלא הזה עוזר במיוחד להגביר את החיסוניות ולהילחם בהשפעות השליליות של הרדיקלים החופשיים. תוסף תזונה בי פרופוליס יכול להכיל חלבון סויה, אגוזים ושקדים.

Related Post

אין במה להשוות

Posted by - 5 ביוני 2023 0
היכל התרבות העירוני נתניה, ממשיך לשמש כבית לתרבות ואומנות מונגשים וקרובים לבית. עונת  המינויים החדשה 2023-24 רק מחזקת את האמירה שבאמת…

האלמנט השלישי

Posted by - 15 בינואר 2019 0
עיקרון הפריט השלישי הוא אחד החוקים המובילים בעולם האופנה. הוא נכון לכל תחומי העיצוב והוא מאפשר לנו אין-ספור הזדמנויות אני…

שירות לקוחות שופרסל

Posted by - 27 בפברואר 2022 0
כאשר אתם הולכים לעשות קניות לבית או לעסק, ככל הנראה תעשו אותו באחד מהסופרים הגדולים. לא מן הנמנע כי את…
כלי נגישות