צוואה

10 0

מהי צוואה

צוואה היא מסמך משפטי עליו מצהיר המצווה ובו מפרט המצווה את אופן ותנאי חלוקת הנכסים והכספים שעשוי להותיר אחריו.

צורת הצוואה

צוואה נעשית בכתב יד, בעדים, בפני רשות או בעל פה-לשון החוק. צוואה שנערכה בכתב יד, תיכתב כולה בכתב ידו של המצווה, תישא תאריך כתוב בידו ותיחתם בידו-לשון החוק.

מדוע כדאי ומומלץ לערוך צוואה?

על מנת למנוע חילוקי דעות עתידיים בין היורשים וכן על מנת לאפשר חלוקה שווה כך שלא תביא לסכסוך בין היורשים, מומלץ לערוך צוואה בטרם פטירה. מידי יום מגיעים לפתחו של בית המשפט סכסוכי משפחה בין אחים ובין הורים לילדים, דבר אשר אינו עומד בקנה אחד עם ערך המוסר ודבר אשר יקשה בעתיד על כל התא המשפחתי.

וכמו כן ועל מנת להבטיח את כלל זכויות היורשים בנכסים או בזכויות שעשוי להותיר המצווה.

עריכת צוואה לעיתים נתפסת כאקט שאינו רגיש שכן אדם אשר נמצא בחייו ואשר במצבים מסוימים אף בריא בגופו ונפשו, נדרש לערוך מסמך משפטי המדבר על היום הנורא ביותר לתא המשפחתי, מאידך יעידו אזרחים רבים כי קיומה של צוואה חסכה עבורם סכסוכים רבים.

ניתן לומר כי צוואה היא סוג של הסכם בין המוריש ליורשים ועל כן וככול וע"ש המוריש קיימים נכסים וזכויות כספיות, מומלץ כי הלה יפעל לעריכת צוואה כתובה.

למה חשוב לערוך צוואה אצל עורך דין?

ניסוח סעיפי הצוואה לעיתים אינם ברורים ואינם חדים, מה שמביא את התא המשפחתי לסכסוך וזאת על אף קיומה של צוואה, אלא שמאחר והוראות הצוואה על סעיפיה לא נוסחו כמו שצריך, עתה לאחר מות המוריש יש מקום לפרשנויות שונות, על כן עריכת צוואה אצל עו"ד אשר אמוד על ניסוח סעיפי הצוואה כך שלא תהיינה 2 משמעויות.

על הצוואה יחתמו 2 עדים אשר אין להם כל טובת הנאה מאת המוריש, בדרך כלל כשעורכים צוואה אצל עו"ד העדים הם עוה"ד.

כמו כן, במצב דברים בו המוריש מעונין להוריש את כל רכושו והונו לילד אחד בלבד מתוך מספר אחים, כך שבעצם המוריש מנשל מהירושה את יתר האחים, מומלץ ואף חובה לערוך הצוואה מול עו"ד על מנת להבטיח כי בבוא היום תוכל הצוואה להתקיים במלואה ובהתאם לאמור בה ללא התנגדות האחים.

עפ"י רוב צוואות שנערכות ע"י עו"ד הינן צוואות ברורות כך שניתן לאכוף אותן ביתר קלות, עריכת צוואה וקיומה ע"י עוה"ד תביא למניעת סכסוכים ואף לקיום מהיר של המצווה כמו גם יש בה לשמור ולכבד על רצון המנוח המוריש לאחר פטירתו.

מה משמעות צוואה לא תקינה או היעדר צוואה?

המשמעות היא כי ייתכן ועתה תצטרכו לנהל הליך משפטי אשר עשוי להתעכב לעיתים זמן רב וכל זאת תחת סכסוכים קשים ואי שמירה על כבודו של המנוח שברור שהיה רוצה להשאיר יחסי אהבה בין בני המשפחה.

משרדנו עתיר ידע וניסיון מוכח של מעל 10 שנים בליווי לקוחותיו בעריכת צוואות וירושות והתנגדויות שונות.

חייגו עוד היום ללא התחייבות: "אייל קורסיה ושות'-עורכי דין"

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

 

 

Related Post

הותיר את חותמו

Posted by - 7 בפברואר 2018 0
פרופ' צבי ארד, מייסד המכללה האקדמית בנתניה, ומי שכיהן כנשיאה במשך 24 שנים נפטר ביום שני (5.2.18). פרופ' ארד, מתמטיקאי…

כל אחד והנושה שלו…

Posted by - 31 באוקטובר 2019 0
כיצד מתמודדים עם נושה המאיים ומטריד וכיצד ניתן להימנע מנושה כזה. עו"ד אייל קורסיה, מומחה להוצל"פ וייצוג חייבים ונושים, בטור…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 25 באפריל 2018 0
החלום לנקום בבאר שבע ולעצור אותה בדרך לאליפות, הפך לחלום בלהות. באר שבע רקדה על הדשא והביסה את נתניה 5:1…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות