פרשת חיי שרה

9 0

ב"ה

שליחות בגיהנום?

מספרים על חסיד ברסלב וחב"דניק שמצאו את עצמם במקום לוהט, בגהינום. הם צועקים ומתפללים, והתפילה עוזרת. המלאכים מושכים בפאות של חסיד הברסלב ומושיעים אותו. לקול צעקות החב"דניק הם מפטירים: "תקים כאן בית חב"ד"!  

שליחות – מילה עוצמתית שאנו הוגים אותה בכל כך הרבה סיטואציות בחיינו, אבל חשבנו פעם מי זכה להיות השליח הראשון?

מי חנך את מוסד השליחות?

הגענו לפרשת חיי שרה, וזכינו לפגוש את השליח הראשון. אברהם אבינו מטיל על אליעזר עבדו שליחות חשובה מאין כמוה – לבחור את הדמות הנשית שתמשיך את העם היהודי לדורותיו – כלה ליצחק.

הוראות ההפעלה של המשלח, אברהם, מדויקות: "ואשביעך… אשר לא תקח אישה לבני מבנות הכנעני אשר אנוכי יושב בקרבו". הבחירות כאן הן קריטיות, סולם הערכים וסדר העדיפויות של הכלה הם יעצבו את העם היהודי המתהווה.   

והשליח עם הוראות מדויקות שכאלה, הולך ל… חרן.

חרן זכתה בשם מפוקפק כל כך.  המהות של העיר…  "חרון אף של מקום". מקום שכל מהותו הוא "דווקא".

שליח בחרן? מקום כל כך נמוך, שפל, מתועב.

אליעזר הולך לחרן כשליח, קשור בעבותות למשלח. בחרן, אבל עם ההוראות של אברהם.  בחרן, עם הכח של אברהם. בחרן עם הלבוש, העדינות והעוצמה של אברהם.

אליעזר מחייב גם אותנו. גם היום אם נפקח את העיניים נמצא הרבה "חרן" בחיינו, מקומות צחיחים ושוממים מתורה ומצוות, שנראה שהאלוקות דילגה עליהם.

אנחנו נמצאים בחרן, עם שליחות מדוייקת, להשפיע על כל יהודי שאנחנו באים איתו במגע. כל מפגש הוא הזדמנות להפוך את חרן לבית אלוקים. המילים שלנו, המעשים שלנו, מדליקים הרבה ניצוצות ונשמות יהודיות.

כשהוויז מראה לנו "חרן", נזכיר לו שאנחנו בשליחות!

בימים אלה מתקיים כינוס השלוחים העולמי של שלוחי הרבי מליובאוויטש בכל העולם, בבית מדרשו של הרבי בניו יורק. הכינוס שמאגד את השלוחים מכל קצוות תבל,  ואליו מגיעים גם שלוחי הרבי בנתניה בראשות הרב מנחם ולפא, ומקורבי ותומכי בית חב"ד יתקיים השנה במתכונת דיגיטלית.

כאברהם אבינו שלח הרבי מליובאוויטש את שלוחיו למקומות השוממים ביותר. מקומות ללא בתי כנסת ומוסדות לימוד לילדים, ללא קהילה תומכת ומכרים, כדי להדליק את הניצוץ של כל יהודי ויהודיה ולגלות בהם את הקשר הנצחי לאלוקים.

הכותב הוא הרב יוסף לויוב משלוחי הרבי בנתניה, מנהל חנות יודאיקה חב"ד נתניה הגדולה והוותיקה בסמילנסקי 13, המספקת ספרי תורה, תפילין, מזוזות ותשמישי קדושה.

טל: 09-8621197

זמני הדלקת נרות שבת אופק נתניה: כניסת השבת: 16:21 צאת השבת: 17:19

שבת שלום!

Related Post

במגמת עלייה

Posted by - 2 בינואר 2018 0
נתוני האגף לאיכות ותכנון בעירייה מצביעים על גידול של למעלה מ – 6,000 נפש באוכלוסיית העיר בהשוואה לנתונים המספריים אשתקד,…

ניטור והדברה

Posted by - 21 ביוני 2023 0
מחלקת התברואה ואיכות הסביבה של עיריית כפר יונה ואיגוד ערים לתברואה השרון הצפוני, קיימו בשבוע שעבר מבצע מרוכז לניטור ולהדברת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות