פרקט או רצפות רגילות? איך בוחרים את הריצוף לבית

8 0

האם הלכתם אי פעם על רצפת פרקט, כאשר אתם יחפים? אם לא, מומלץ שתעשו זאת בהקדם האפשרי, רק בכדי להבין עד כמה שונה התחושה בין הליכה על פרקטים לעומת הליכה על רצפת סטנדרטיות העשויות מאבן. השוני הזה, הנעימות הזו המלווה את הרגל ובעיקר תחושת החמימות הנוצרת בחדרים ובמקומות שיש בהם רצפות מפרקט, הן כנראה הסיבות לכך שאנשים אוהבים כל כך בימינו את החומר הזה ובוחרים בו לעיצוב ביתם. האם זה מתאים לכולם וכיצד ניתן לבדוק זאת?

פרקט למינציה או עץ? היתרונות של שני הסוגים הללו

חשוב להבחין בין שני סוגי פרקט הקיימים היום בשוק: כזה העשוי מעץ, לעומת הסוג שעשוי למינציה. יש הבדל גדול בין השניים:

פרקטים מעץ הם יקרים הרבה יותר, כמו גם דורשים תחזוקה זהירה ביותר. אסור שיחדרו אליהם מים, כיוון שאלו עלולים להרוס את חלקי הרצפה. שטיפת הרצפה צריכה להיעשות על ידי מגבון לח בלבד ועם חומר ייחודי שהוא ייעודי לפרקט, זהו למעשה רק ניקוי ולא שטיפה יסודית כמו שאתם אולי רגילים. עם זאת, הפרקט מהסוג הזה פופולרי מאוד, כיוון שבישראל קיים שילוב של סוגי עץ המותאם לאקלים הישראלי, מה שמאפשר שימור מיטבי של מצב הפרקט ומראהו לאורך שנים מרגע הנחתו.

רצפה מהסוג הזה מגיעה בגוונים טבעיים, הנעים בין בהיר שהוא כמעט לבן ועד לכהה מאוד. לעומתם, פרקטים העשויים למינציה הם בעלי מגוון רחב ביותר של הדפסים, כאשר גם תרצו תוכלו לשלב פרקט למינציה עם מראה שאין בינו לבין הטבע שום קשר, לקבלת ויזואליה "מצויירת" בבית כולו. יתרון נוסף בפרקט הלמינציה הוא המחיר, הנמוך יותר בדרך כלל לעומת החומר הטבעי, כמו גם העובדה שקל יותר לנקותו ופחות צריך להיזהר.

כיצד לבחור את סוג הפרקט? אם כן, זה תלוי הן ביכולת הכלכלית שלכם והן באופן שבו אתם מנהלים את הבית, אך לא כדאי להיתפס בהכללות. לא צריך להיות לכם חשש מהנחת פרקט מעץ אמיתי גם בבית שוקק חיים ומלא בילדים קטנים, זאת אם אתם מקפידים לנקות אותו באופן המתאים. פרקטים מסוג הלמינציה נפוצים יותר בבתים הישראליים ובמיוחד בחדרי ילדים, אך גם אם אתם זוג צעיר ללא ילדים או שדווקא נמצאים בצד השני של הסקאלה- זוג פנסיונרים שחיים לבד, מומלץ לשלב פרקט למינציה אם אתם מעוניינים לחדש את הבית בהדפסים מעניינים שמגיעים מכיוון הרצפה.

לבחור גוון בהיר או כהה? זה תלוי

התאוריה העיצובית הידועה טוענת, כי גוונים בהירים "מגדילים" את החדר, דבר שנכון הן בנוגע לרצפות והן בנוגע לצבעים על הקירות. אם הבית שלכם גדול ומרווח, אל תעצרו את עצמכם מלשלב בו פרקט ככה אם זה רצונכם. בשילוב נכון, פרקטים מכל צבע יתאימו לכל בית, לעיתים תוך הנחתו במקומות מסוימים בלבד ולא על כלל הרצפה. ייעוץ ממעצב מקצועי יסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות בעניין זה.

Related Post

תודה למתנדבי נתניה

Posted by - 7 בדצמבר 2023 0
יום המתנדב הבינלאומי חל היום, 5 בדצמבר, וזו ההזדמנות לומר תודה לעשרות אלפי המתנדבים הנתנייתים שפועלים מסביב לשעון בהתנדבות מלאה…

כך תשדרגו את רהיטי הבית שלכם

Posted by - 12 באוקטובר 2022 0
ההגעה הביתה בסופו של יום לימודים או עבודה, היא תחושה מנחמת ובטוחה האהובה על כולם. אמנם לעיתים היא מפגישה אותנו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות