פקח עירוני ייעודי במע"ר

9 0

לבקשת סוחרים וקונים כאחד, יוצב פקח באזור מרכז העסקים בעיר, עם דגש על רחוב הנשיא שצורף לאחרונה לרשימת רחובות המע"ר

מאת ברק גולן

על-פי בקשת סוחרים ברחוב הנשיא, אשר צורף לאחרונה לרשימת רחובות המע"ר (מרכז עסקים ראשי), יוצב באזור המע"ר פקח עירוני ייחודי.

הצבת הפקח הייעודי קודמה בעקבות מפגשים שמקיימת מינהלת העסקים עם בעלי חנויות במרכז העסקים הראשי, והעלאת הצורך להציב פיקוח קבע באזור ובפרט ברחוב הנשיא.

בשיתוף פעולה של מינהל עסקים עם אגף האכיפה והביטחון העירוני הוחלט על הצבת פקח מיוחד במרכז העסקים לאכיפה בנתיבי הנסיעה, מניעה של חניות כפולות וחסימת חניות פרטיות, פיקוח על הוצאת סחורה ואשפה, ופעילויות אכיפה נוספות שנועדו לנוחיות בעלי העסקים, ציבור הקונים והתושבים.

כזכור, נענתה עיריית חדרה לבקשת סוחרים ברחוב הנשיא, ושינתה את סטטוס החנייה ברחוב מחנייה חינם ללא הגבלה למע"ר. זאת בעקבות פניות שהגיעו מסוחרים ובעלי עסקים ברחוב, שטענו כי החנייה חינם מונעת תחלופה של לקוחות. לטענת סוחרים, נהגים מנצלים את הזכות לחנות בחינם ללא הגבלה, ותופסים את מקומות החנייה ליום שלם, מה שמונע תחלופה של רכבי לקוחות פוטנציאליים.

בין היתר ביקשו מעיריית חדרה להגדיר את רחוב הנשיא כמע"ר (מרכז עסקים ראשי), כפי שמוגדר ברחובות מרכזיים אחרים, ולהגביל את החנייה ללא תשלום ברחוב לשלוש שעות בלבד.

לאחר ששינוי הגדרת הרחוב נבחן בכל ההיבטים המקצועיים ואושר בוועדת התנועה, החליטו בעיריית חדרה להיענות לבקשת הסוחרים.

השינוי בסטטוס החנייה כולל את רחוב הנשיא לכל אורכו, מצומת הנשיא-רמב"ם עד כיכר התשעה, על-פי הפורמט המקובל באזורים אחרים בעיר המוגדרים מע"ר.

כידוע, החנייה לתושבי חדרה בעלי תו תושב היא חינם בכל רחבי העיר, ללא הגבלת זמן וללא צורך להפעיל אמצעי תשלום, למעט באזור מע"ר שגם בו החנייה ללא תשלום אך בהגבלה ל-3 שעות יומיות (בהפעלת אמצעי ניטור המחייב 0 שקלים).

את מינהלת העסקים, הפועל במסגרת החברה הכלכלית, הקימה העירייה תחת המוטו "מטעינים אנרגיה לקידום עסקים בחדרה". המינהלת הוקמה במטרה להקל על בתי עסקים בעיר ועל מעבר של עסקים חדשים לחדרה.

Related Post

פחים כתומים וגדולים

Posted by - 21 במאי 2018 0
עיריית חדרה מציבה ברחבי העיר פחים כתומים בעלי קיבולת גדולה מבעבר, במטרה להרחיב את אפשרויות המחזור בהתאם לחוק האריזות.  עיריית…

קיץ הכי ישראלי

Posted by - 7 ביולי 2019 0
תערוכה ארצית תוצג בבית האמנים בחדרה ותשקף באמצעות היצירות את כל ההיבטים והרגעים היפים והפחות יפים של הקיץ.  השבוע נפתחת…

שבת מתוקה לשורדי שואה

Posted by - 13 באוגוסט 2020 0
בשכונת גבעת אולגה פועל מיזם התנדבותי שנועד ליצור חיבור עם שורדי שואה בשכונה ולחלק להם חלה ושי בימי שישי ראש…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות