פקחי רשות הטבע והגנים בשיתוף משטרת חדרה חילצו עוף דורס מסוג חיוויאי שהוחזק בניגוד לחוק בבית בחדרה

5 0

פקחי רשות הטבע והגנים בשיתוף משטרת חדרה הגיעו היום במסגרת צו חיפוש לבית של צעיר המתגורר בחדרה בחשד להחזקה לא חוקית של חיות בר וערכי טבע מוגנים. במהלך החיפוש נמצא עוף דורס מסוג חיוויאי שהוחזק בבית הצעיר בניגוד לחוק. החיוואי חולץ והועבר לבדיקה וטיפול כאשר השאיפה היא להשיבו חזרה לטבע ככל שיתאפשר.

החיוואי הוא עוף דורס יום ממשפחת הניציים המתמחה באכילת נחשים. כנפיו הארוכות והרחבות משמשות אותו לדאייה על זרמי אוויר חמים. בזמן הדאייה סורק החיוויאי את נחלתו בחיפוש אחר טרף. ביכולתו לרפרף זמן ארוך באותו מקום אם יש לו צורך בכך.

מקור שמו של החיוויאי הוא במילה הארמית "חיויא", שמשמעותה נחש, שכן זהו טרפו העיקרי.

לדברי טל רותם ממונה אכיפה מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים: ״שוב אנחנו פוגשים בחשודים אשר פוגעים בחיות בר וערכי טבע מוגנים מסיבות שונות. מקומן של חיות הבר הינו בטבע. במקרים מסויימים אנשים נתקלים בחיות בר פצועות ומנסים לטפל בהן בעצמם, אך חרף הכוונות הטובות חשוב להדגיש שחיות בר פצועות זקוקות לטיפול מקצועי על ידי אנשי המקצוע שמכירים ומוסמכים לטפל בהן ומכירים את התנאים להם החיות זקוקות על מנת לשרוד. לצערנו ישנו סחר בחיות בר וערכי טבע מוגנים בארץ בניגוד לחוק ואנו נמשיך לפעול בכל יכולתנו על מנת למגר תופעה לא חוקית זאת".

ברשות הטבע והגנים מבקשים מהציבור הרחב לדווח להם באמצעות מוקד הרשות שפעיל 24 שעות ומספרו 3639* על כל חיית בר במצוקה, פצועה או שמוחזקת בניגוד לחוק על מנת שניתן יהיה לסייע לה ולהצילה".

Related Post

משלחת מחדרה בכנס בינלאומי בסין

Posted by - 16 בספטמבר 2018 0
במסגרת חילופי משלחות יצאה משלחת מחדרה להשתתף בכנס בינלאומי לשיתופי פעולה כלכליים מסחריים, שהתקיים בעיר התאומה ריזאו.  משלחת מחדרה השתתפה…

אכיפה לצמצום תאונות

Posted by - 19 בינואר 2020 0
מועצת העיר הצביעה פה אחד לאכיפת חוק האופניים, כחלק מהסדרת  כללי התעבורה בעיר ושמירה על בטיחותם של רוכבים והולכי הרגל…
כלי נגישות