פסח בפתח: שר החינוך, האוצר ויו״ר השלטון המקומי סיכמו על הפעלת ״בתי הספר של החגים" גם במהלך 4 ימים בחופשת הפסח

8 0

ילדי הגנים ותלמידי כיתות א-ב ייהנו מרצף חינוכי, רגשי וחברתי וכן ממסגרת איכותית, מבוקרת ומפוקחת. הם יקבלו בה תכני לימוד עשירים, ומגוון רחב של פעילויות חווייתיות. התשתית הארגונית בגנים ובכיתות א-ב תהיה מסגרת צהרוני ניצנים, תוך מתן אפשרות להוספת ילדים עד למספר המירבי המאושר על ידי משרד הבריאות. בגני הילדים, בגלל הצורך הייחודי ואפשרויות התפעולית, תתאפשר במקביל פתיחה של מסגרות חדשות שלא על בסיס ניצנים, בהתאם לצורך וההיתכנות ברמה היישובית.

התוכנית תקל על נטל תשלומי ההורים, תוביל לחסכון של מאות שקלים להורה לילד, תוביל לצמצום פערים ותיתן מענה ראוי להורים עובדים, בתקופת משבר הקורונה.

השתתפות ההורים ליום פעילות:
• באשכולות למ"ס 1 עד 4: ללא תשלום
• באשכולות למ"ס 5 עד 7: 20 שקלים ליום
• באשכולות למ"ס 8 עד 10: 30 שקלים ליום

שעות הפעילות:
• בבתי הספר: 13:00-8:00
• בגני הילדים: 13:00-7:30

שר החינוך, יואב גלנט: "משרד החינוך יפעיל גם במהלך חופשת הפסח הקרובה מסגרות חינוכיות איכותיות עבור מאות אלפי תלמידי ברחבי ישראל. תלמידי ישראל זקוקים לשגרה חינוכית וחברתית בעת הנוכחית, עם הימשכות הסגרים עקב התפרצות נגיף הקורונה – ומסגרות ״בתי הספר של החגים״ מעניקות מענה איכותי לכך. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ״ץ וליו״ר השלטון המקומי על שיתוף פעולה מיטבי למען דור העתיד של מדינת ישראל, אשר מציבה את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, כנדרש וכמצופה".

שר האוצר ישראל כ״ץ: "מסגרת 'בית הספר של החגים' בחופשת הפסח הקרובה תעניק מסגרת חינוכית איכותית למאות אלפי תלמידים ותאפשר להוריהם לצאת לעבודה ולפרנס את משפחותיהם. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל. אני מודה לשר החינוך יואב גלנט וליו"ר השלטון המקומי חיים ביבס על עוד שיתוף פעולה מוצלח למען החברה והחינוך של ילדי מדינת ישראל".

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אנחנו מסתכלים קדימה מתוך מטרה לחזור ללמידה רציפה וחזרה לשגרה במוסדות החינוך. נמשיך לפעול בכדי לתת מענה לילדים ולהורים שעברו תקופה ארוכה של חוסר וודאות ומציאות משתנה. רק באמצעות מערכת חינוך פועלת ניתן להפעיל את המשק  ולאפשר לו להתאושש. אני מודה לשר האוצר ולשר החינוך על החלטה משותפת להפעלה מלאה של תכנית ׳ניצנים׳ בפסח ועל שיתוף הפעולה מתוך ראייה משותפת של טובת הילדים והוריהם".

Related Post

בליגה של הגדולים

Posted by - 23 באוגוסט 2021 0
ראש העיר, מרים פיירברג –איכר: "אנו משקיעים משאבים רבים במערכת החינוך, מפעילים תכניות מגוונות, תוך תמיכה בתלמידים ובצרכים השונים ומתן…

הכינה נחמה קפצה לביקור

Posted by - 8 בינואר 2019 0
  הידעתם, שהכינה יכולה לעצור את נשימתה עד לשמונה שעות. זה ההסבר למה אי אפשר להיפטר מכינים באמצעות מקלחת או…

עד הרקיע

Posted by - 17 בינואר 2022 0
קרן רמון ערכה השתלמות לצוותי מורים מכל הארץ בפלנתניה בעיר.  מאת בניה גואטה  איתן סטיבה, האסטרונאוט הישראלי השני צפוי ב…

מביטים בעיניים

Posted by - 8 בפברואר 2022 0
תלמידי בית הספר הלל צור יצאו לתערוכה ״רקמה גדולה״ הפעם כבר לא בזום.  מאת בניה גואטה   עטויים במסכות ונרגשים ירדו…

אלוף האולימפיזיקה

Posted by - 10 בינואר 2018 0
אולימפיזיקה הדתית נערכה במרכז האקדמי לב ירושלים וזכה במילגת לימודים, מדובר באירוע מסורתי המתקיים מזה חמש שנים בקמפוס לב ובקמפוס…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות