פיצויי עתק של 3.7 מיליון שקלים בגלל חרק מעופף

9 0

פיצוי עתק על סך כ-3.7 מיליון שקלים לנהג שאיבד שליטה על הרכב בגלל חרק מעופף. 

תביעה  לפיצויים אותה הגיש עוה"ד יונתן שוב בשם הנהג, נגד חברת הביטוח מנורה שביטחה את הרכב בביטוח חובה – הגיעה בימים אלה להסדר פשרה, לפיו תפצה 'מנורה' את נהג הרכב בפיצויי עתק על סך כ-3.7 מיליון שקלים.

הנהג, תושב גוש דן בשנות ה-30 לחייו, התנגש עם רכבו בעוצמה רבה בעמודי בטון הניצבים לצד כביש בין-עירוני – ונפצע באורח קשה בתאונה. לדבריו, איבוד השליטה על רכבו, נבע מאובדן  ריכוז רגעי שנגרם מחרק שהתעופף ברכב.

אל מקום התאונה הוזנק מסוק צבאי שהטיס את הנהג הפצוע לבית החולים. כתוצאה מהתאונה נגרמו לנהג פציעות ושברים בגפיו ובאיברים נוספים, הוא נותח וסבל מכאבים, ממגבלות  תנועה, ומצלקות.

על פי כתב התביעה, הנהג הוא עובד הייטק שהשתכר היטב כל חייו, אך בעקבות התאונה, חלה הפסקה ארוכה בעבודתו – וכושר השתכרותו נפגע מאד. בימים אלה שב העובד בהדרגה לעבודתו – במשרה חלקית.

 

מומחה  רפואי שמונה מטעם בית המשפט קבע כי נכותו המשוקללת של הנהג עומדת על 68%  – מתוכה 40% נכות תפקודית, ו-28% נכות מצלקות.

לדברי עוה"ד שוב, אם התאונה לא הייתה מתרחשת, עשוי היה הנהג ליהנות משכר מעל לפי 3 מהממוצע במשק – שכר המאפשר פיצוי מקסימלי על פי החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד).

בימים אלה נחתמה הפשרה בין הצדדים, וניתן לה תוקף של פסק דין בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

צילום: פאני אלימלך

תמונה ראשית: אילוסטרציה

יונתן שוב - 2019 - למייל - צלמת פאני אלימלך

Related Post

צוואה

Posted by - 11 באפריל 2018 0
מהי צוואה צוואה היא מסמך משפטי עליו מצהיר המצווה ובו מפרט המצווה את אופן ותנאי חלוקת הנכסים והכספים שעשוי להותיר…

עסקים עושים בנתניה

Posted by - 31 ביולי 2023 0
במסגרת הפעילות העירונית של האגף לפיתוח עסקי בהענקת ליווי, סיוע ותמיכה לחברות העסקיות השוכנות בעיר, התקיים השבוע מפגש וסיור של…

מפתחים את נתניה

Posted by - 6 בספטמבר 2020 0
ח.ל.ת החברה לפיתוח ותיירות נתניה, ממשיכה לקדם בהצלחה את פרויקט שיפוץ חזיתות הבניינים ברחבי העיר מאת: חן כהן שיפוץ חזיתות,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות