פינוי-בינוי

8 0

פינוי בינוי הוא תהליך במסגרת התחדשות עירונית שבו הורסים בניינים ישנים ומפנים את הדיירים למשכן חלופי, ובונים במקומם בניינים חדשים ומחוזקים לפי תקני בנייה מחמירים ועדכניים יותר, לרוב גבוהים יותר ועם יותר דירות מהבניינים שנהרסו.

פינוי בינוי הוא אחד הכלים המרכזיים בו ראשי הערים משתמשים להנעת תהליך ההתחדשות העירונית במהלכו הורסים את המבנים הישנים ומקימים מבנים חדשים מתוכננים ובטיחותיים יותר, תוך שדרוג המרחב הציבורי ומתן פתרונות מקיפים לתנועה ולחנייה. הפרויקט החדש מאפשר הוספת שטחים ציבוריים, מרפסות, ממד”ים, מעליות חניות ועוד מגוון שדרוגים לשיפור איכות החיים לכל דיירי הבניין.

רוח התקופה החדשה פונה להתחדשות עירונית כפי שקורה בכל הערים הגדולות בארץ ובעולם בעבר אנשים סלדו ממגדלים אך כיום כולם מכירים בחשיבות של תכנון נכון וראיה מרחבית תוך כדי שמירה על שטחים ירוקים ושיפור פני ותדמית העיר.

בלי תשתיות חדשות ובניינים חדשים עם דיירים איכותיים חניונים תת קרקעיים ובניה חכמה וירוקה מרכז העיר יהפוך מהר מאוד להיות החצר האחורית של העיר.

הרעיון לחדש ולהצעיר את העיר נוטה להיעשות על ידי עירוב מגורים, במקום הבניינים הישנים נבנים רבי קומות המכילים בתוכם קומת מסחר לחנויות, קומות משרדים וקומות מגורים, כמובן שנחפר חניון תת קרקעי גדול שיכול לפתור את מצוקת החניה במרכז העיר ולשמש את תושבי העיר כחניה מוסדרת.

המשוואה החדשה שנוצרה בה גורמת לכולם להרוויח.

הרחוב שוקק חיים בזכות חנויות המסחר קומות המשרדים מעסיקות את תושבי העיר שיכולים להגיע לעבודה ברגל או עם כלים חשמליים ובקומות העליונות מתגוררות המשפחות בדירות החדשות שקיבלו.

כל בעלי הדירות מקבלים בבניין החדש תוספת של 12 מטר לדירה הישנה שלהם + מרפסת שמש וחניה צמודה, לעיתים היזם מעניק לבעלי הדירה גם מחסן צמוד.

הנכס החדש משביח את עצמו בעשרות אחוזים היזם נושא בכל עלויות המיסוי, השכירות והמעבר של הדיירים החל מפינוי הדירה הישנה ועד לאיכלוס בדירה החדשה, אגב חלק גדול מדמי הניהול בדירה החדשה מסובסדים לתקופה של 5-10 שנים על ידי היזם.

מובילים בגיבוש וייצוג הדיירים מול היזמים

רועי יהודה ומשה שאול נחשבים למובילים ופורצי דרך בכל הנוגע בגיבוש וייצוג דיירים מול היזמים המעוניינים לבצע פרויקטים של פינוי בינוי ברחבי העיר.

בשנים האחרונות יהודה ושאול מובילים ומקדמים פרויקטים רבים של פינוי בינוי בכל רחבי העיר.

הם בתחום הנדל"ן 15 שנים, שותפים ובעלים של קבוצת מצדה. משרדם ממוקם במרכז העיר בשד' ויצמן 15.

"מצדה" מה זה אומר?

רועי יהודה: "קבוצת מצדה הנה חברת בוטיק ליזמות תיווך ושיווק נדל"ן אנו מפעילים מספר סוכנים בכל רחבי העיר האחראים על שיווק ומכירת נכסים חדשים וישנים.

בשנים האחרונות אני ושותפי משה מגבשים מייצגים ומובילים קבוצת רבות של דיירים מול יזמים וקבלנים המעוניינים לבצע פרויקטים של פינוי ובינוי במקום הבניינים הישנים בהם הם מתגוררים.

במין הרמוניה מושלמת בניהם שאול מהנהן ומוסיף: "אנו נתקלים בדיירים שמקבלים הרבה מאוד פניות ממספר רב של יזמים וכל אחד מבטיח להם משהו אחר, המידע המועבר לדייר לא אחיד ויוצרי בלבול רב ומחנאות בקרב הדיירים וכל דייר נוטה ללכת עם היזם שהכי נראה לו ובדיוק בגלל הסיבה הזאת הרבה מאוד פרויקטים תקועים."

יהודה עושה לנו סדר ומסביר: "במצב של פרויקט תקוע, אנחנו נכנסים לתמונה ועושים להם סדר, אנו מקבלים מהדיירים כתב הסכמה לבצע בדיקה ראשונית מול הרשויות ולאחר מכן מול היזמים על מנת להביא להם את ההצעה הטובה ביותר לשולחן.

אנו מסבירים להם בשפה פשוטה מה אומרות האותיות הקטנות, איזה סוג של פרויקט ניתן לבצע ומיהו היזם ששווה להם ללכת אתו.

רוב בעלי הנכסים לא מגיעים מעולם הנדלן הם חסרי ידע בנושא ולכן אנו נוהגים מולם בזהירות יתרה בסבלנות ובשקיפות מוחלטת."

מהו פרויקט הדגל של "מצדה"?

שאול מסביר כי פרויקט הדגל עליו עמלו שנים רבות הוא פרויקט פינוי בינוי של כ-292 יחידות דיור בשדרות ויצמן/בארי יחד של החברה להתחדשות נתניה וחברת אזורים, הפרויקט נמצא בשלבים אחרונים לקראת ההיתר.

רועי יהודה מפרט כי חברת מצדה אמורה לקחת חלק מרכזי בשיווק הפרויקט החדש. "אני נותן לכם המלצה חמה לרכוש שם נכס, זה הולך להיות פרוייקט מדהים."

פרויקטים נוספים

"בין הפרוייקטים הגדולים הנוספים שאנו מקדמים בעיר ניתן למצוא 2 פרוייקטים של פינוי בינוי עם קבוצת חג'ג' בשדרות ויצמן וברחוב גורדון ופרוייקט מדהים על פינת הרחובות הרצל / ויצמן.

אנו מקדמים גם פרויקטים קטנים יותר ברחוב הגליל, שדרות בנימין ועוד…"

איך אתם בוחרים את הפרויקט המיועד?

יהודה:" לרוב הם בוחרים אותנו, אנו מקבלים פניות מנציגי הוועד של הבניין, לרשותנו עומדים עורכי דין אדריכלים ושמאים המבצעים בדיקה ראשונית להיתכנות הפרויקט ובמידה וניתן לבצע את הפרויקט אנו מכנסים את הדיירים ומקבלים מהם הסכמה לליווי וייצוג עתידי, לאחר מכן אנו עוזרים להם לבחור עורך דין מטעמם ולבסוף מוצאים לדיירים את היזם הטוב והבשל ביותר לביצוע הפרויקט.

כמובן שכל התהליך נעשה על ידי ליווי של עורכי הדין המייצגים את הדיירים אל מול היזם."

מה הטיפ שלכם כבעלי מקצוע בתחום לכל בעלי הנכסים של הבניינים הישנים ברחבי העיר המעוניינים לשדרג את הנכס שלהם?

הם מחייכים חיוך של ידע וניסיון ומבקשים לפנות אישית לתושבי העיר.

תושבים יקרים המתגוררים בבניינים ישנים גם אתם יכולים לקבל דירה חדשה! ביצוע הפרויקט לא מצריך מכם שום הוצאה כספית בשום שלב של הפרויקט, היזם נושא בכל העלויות במקומכם.

נשמח להגיע לפגישה עם נציגי הדיירים של הבניין

רועי יהודה 054-4413413

משה שאול 052-3500962

Related Post

רפואה חובקת עולם

Posted by - 18 ביולי 2018 0
ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל בית החולים "סיני" בבולטימור קיים ביקור רשמי במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו בנתניה.  ד"ר יונתן רינגו,…

טובת הילדים? הסכמות ביניכם!

Posted by - 19 בפברואר 2019 0
בהליכי גירושין, כמו גם במלחמות, אין באמת מנצחים ולרוב את מחיר ההתעקשות ישלמו הילדים. אם כל אחד יוותר קצת על…

"יש מקום לכולם במדינה שלנו"

Posted by - 2 באוגוסט 2018 0
אחרי שהשתתפה במספר רב של פרויקטים חברתיים ואפילו הופיעה מעל בימת צוותא עם מופע משלה, יעל מזרחי מהווה דוגמא מצוינת…

החלפת פיקוד בתחנת נתניה

Posted by - 24 בינואר 2018 0
היום נערך בתחנת נתניה טקס חילופי מפקדי התחנה במעמד מפקד מחוז מרכז, ניצב עמי אשד, מפקד מרחב שרון, תנ"צ אבי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות