פינוי־בינוי נוסף

8 0

רשות הרישוי של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה השבוע מתן היתר בנייה שני לפרוייקט פינוי -בינוי ברח' הלפרין, מתוך ארבעה מתוכננים, לאחר שבחודש מאי 2020 אישרה הוועדה את המתחם הראשון.

מאת : יאיר ישראל

במסגרת הפרוייקט הנוכחי – ייהרסו 2 בניינים ובהם 16 יח"ד , כאשר במקומם יבנו 66 יח"ד ב-21 קומות. בכללותה משתרעת התכנית על פני כ- 11.5 דונם ובמסגרתה ייהרסו שמונה מבני רכבת ישנים בני שתי קומות ו-64 דירות, ובמקומם ייבנו 4 בנייני מגורים חדשים בני 21 קומות עם 264 דירות.

הפרוייקט קודם על ידי העיריה, יחד עם משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. במסגרת זו – גיבשה העירייה את התכנון למתחם בליווי אנשי מקצוע, לרבות אדריכל, אגרונום, יועץ תנועה, יועצי ניקוז ונוף. כמו כן, הגישה העירייה את התכניות לאישור, כאשר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מימנה את התהליך.

מהנדס העיר, ארז טל, הדגיש לעניין זה כי לולא מעורבותה של העירייה שהקימה בהנחיית ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, מינהלת להתחדשות עירונית בנתניה, ספק אם פרוייקט הלפרין היה יוצא אל הפועל, שכן מדובר במתחם מגורים נרחב ומטבע הדברים, לדיירים היה קושי בהתארגנות כוללת ובקידום התכניות.

ראש העיר, מרים פיירברג – איכר: "נתניה ממשיכה להוביל את נושא ההתחדשות העירונית ואף רשמה שיא במספר היתרי הבנייה שהוציאה בנושא. מדובר ביעד חשוב שיש לו השלכה מהותית על רווחת התושבים והגברת איכות חייהם. זאת בצד פיתוח מתחמי מגורים חדשים כדוגמת עיר ימים, קרית השרון ושכונת אגמים, התאמת התשתיות, הגדלת היצע שטחי הציבור, שיפור משמעותי לחיבורה של העיר לתחבורה ציבורית יעילה וזמינה וטיפוח ערכי הטבע והצביון הייחודיים לעיר.

"בהזדמנות זו ברצוני לשבח את מינהל הנדסה בעיריית נתניה, בראשותו של אדריכל ארז טל ואת אגפי המינהל השונים, אגף תכנון, אגף תב"ע, אגף רישוי ופיקוח, אגף תשתיות והמינהלת להתחדשות עירונית, בראשותה של עו"ד הדס מדליה על עבודתם המסורה."

קרדיט הדמייה: אדר' אריה בר און

Related Post

קרבה מסוכנת

Posted by - 28 בפברואר 2018 0
מפעל פלנטקס בנתניה עומד אומנם בפני סגירה ומעבר למזרח-הרחוק, אך הדבר לא מנע מן המשרד להגנת הסביבה להורות על סגירת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות