מרים פיירברג בקריאה נגד משרד הבריאות: תשקלו שוב את ההוראה לפנות חלק מדיירי המרכז הרפואי הגריאטרי "דורות"

11 0

בהמשך למגיפת הקורונה ואיתו המחסור במיטות פנויות, הורה היום (יום ד') משרד הבריאות על פינוי 50 חולים סיעודיים ותשושי נפש מהמרכז הרפואי "דורות" בנתניה, וזאת על מנת לפנות מיטות לטיפול בחולי קורונה.

בעקבות הדברים כאמור, פנתה מרים פיירברג, ראשת העיר נתניה, במכתב חריג למשרד הבריאות ולעומד בראשה – השר יעקב ליצמן

להלן המכתב שנשלח למשרד הבריאות:

"הובאה לידיעתנו הוראת משרד הבריאות לפינוי 50 חולים סיעודיים ותשושי נפש מהמרכז הרפואי "דורות" בנתניה, וזאת על מנת לפנות מיטות לטיפול בחולי קורונה.

הריני להביע בפניכם את מחאתי כנגד הוראה זו, ולבקש כי תשקלו הוראה זו בשיקול נוסף.

מדובר באוכלוסייה של קשישים סיעודיים שחלקם גם תשושי נפש. כל מי שעוסק בגריאטריה או טיפל אי פעם בקרוב משפחה קשיש ו/או סיעודי, יודע שאחד הגורמים החשובים ביותר לשלוות נפשם ולאיכות חייהם הוא גורם הקביעות.

מתוך הפגנה שהתקיימה

מעבר מהמרכז הרפואי שאותו הם מכירים ובו הם שוהים אל מקום אחר, הוא כשלעצמו חוייה מטלטלת שעלולות להיות לה השלכות קשות ומרחיקות לכת על הקשישים הללו, כולל פגיעה ממשית בבריאותם ובוודאי בשלוות נפשם.

בנוסף – עצם פעולת ההעברה של הקשישים למקום אחר חושפת אותם להדבקה מקורונה, וזאת דוקא בתקופה שבה אנו מצווים לשמור על האזרחים הקשישים מכל משמר.

לא זו אף זו – ההוראה היא לפנות כ- 50 מיטות מתוך כ- 300. משמעות ההוראה היא, שבאותו מיתחם ישהו בצוותא חולי קורונה וקשישים, שהם האוכלוסייה הפגיעה ביותר מבחינת הדבקה בקורונה.

בכל הכבוד, נראה כי מצב זה הוא בלתי נסבל מבחינה בריאותית, וזאת בנוסף על הקושי העצום לקשישים הסיעודיים ותשושי הנפש בעצם ההכרח לשנות את המקום לו הם רגילים.

אני מודעת היטב למצב החירום שהמדינה ולמעשה העולם כולו שרויים בו, ולמאמצים העצומים המוקדשים על ידכם למציאת פתרונות לכל הבעיות הסבוכות שמצב חירום זה נושא בחובו.

כראש עיריית נתניה וכעובדת סוציאלית במקצועי ובנשמתי, אני מבקשת להיות פה לעשרות קשישים סיעודיים ותשושי נפש שאינם יכולים להביע בעצמם את האימה שההוראה שניתנה מעוררת בהם.

אבקשכם בכל לשון של בקשה לשוב ולשקול את ההוראה לפנות חלק מדיירי המרכז הרפואי הגריאטרי "דורות". יתכן וניתן למצוא פתרון אחר לשיכון חולי הקורונה, לא בתוך בית חולים גריאטרי ולא תוך כדי פינויים של קשישים מן המקום היחיד שאותו הם מכירים".

Related Post

המדריך שיציל אתכם מכווית השמש שקיבלתם

Posted by - 5 ביולי 2021 0
יותר מידי שעות על החוף או בבריכה ? קיבלתם כוויה מהשמש ? לגזור ולשמור לכל הקיץ מאת: יאלי הוד מומחית בקוסמטיקה ורוקחות טבעית מתקדמת מי מאיתנו לא נשרף בשמש מידי פעם? אנחנו יודעים שזה מסוכן, כולנו יודעים שזה לא בריא לעור, אנחנו יודעים שאת המחיר אנחנו נשלם בקמטים, נמשים וכתמים אחרים, אבל, לפעמים, אנחנו לא עומדים בפיתוי ופשוט הופכים את עצמנו לסלק מבושל וכווי, שכל נגיעה גורמת לו לצרוח……

לידה גרסת סגר

Posted by - 20 בינואר 2021 0
לירז ושחר חודרה מקיבוץ כרמיה נערכו ליום המרגש של לידם ביתם, והתכוונו כמו כל לידה לנסוע לבית החולים. אבל תכניות לחוד ומציאות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות