פיגמנטציה – המדריך המלא

9 0

הקיץ פה ובמיוחד בעיר חוף כמו שלנו, החופים מלאים…הרבה שמש ופאן אחד גדול. החסרון ? כתמי העור שיגיעו עקב החשיפה הגדולה איך נמנע כתמי עור? ואם כבר הגיעו איך נטפל בהם נכון ?

מאת: ד"ר להבית אקרמן , מומחית לרפואת העור ויועצת מדעית למותג הדרמו קוסמטיקה וישי

כתמים כהים על עור הפנים,  הם עוד תופעה  של מה שנקרא בשפה המקצועית "היפרפיגמנטציה" –  בעיית עור נפוצה ומטרידה. בין אם הכתמים נוצרו בעקבות חשיפה מרובה לשמש, הריון, אקנה או סימני הזדקנות העור, נדמה  לפעמים שאין  פתרון מלבד להשלים עם הקיום שלהם.

בהחלט שניתן  לטפל בכתמי עור ולעיתים למנוע אותם. לפני שנלמד כיצד  מטפלים בכתמים על עור הפנים, קודם נבין מדוע הם נוצרים. הסיבה המרכזית והנפוצה ביותר היא כמובן חשיפה לשמש. במדינה שטופת שמש כמו שלנו, אנו מוכרחים  לדעת שחשיפה מרובה בהכרח יכולה לעודד היווצרות של כתמים כהים על עור הפנים. סיבה שכיחה נוספת היא כמובן אקנה ופצעונים, בעיקר כאלו שניסינו לטפל בהם לבד בלי עזרה מקצועית, ואותו פצע שנותר עם הזמן הפך לכתם כהה על עור הפנים שלנו". כמו כן יש פיגמנטציה המושפעת מהורמונים ומחמירה בעקבות הריון או נטילת גלולת. ללא קשר לסיבת הפיגמנטציה- חשיפה לשמש תמיד תחמיר אותה.

כתמים כהים על פני העור מתרחשים כאשר נוצר  עודף של מלנין – הפיגמנט האחראי על צבע העור. כתמים כהים יכולים לעיתים להיות בולטים ברמה כזו שאנחנו נתקשה להפחית את המראה שלהם גם בעזרת איפור, אך אם נשתמש במוצרים הנכונים ובשגרת טיפוח מדויקת ועקבית לאורך זמן, בשילוב  המלצות של  מומחי עור נוכל לסייע לעור הפנים שלנו במניעת הופעת כתמים נוספים ואיזון גוון העור הנוכחי, לגוון בהיר ואחיד יותר למראה. אז כן. זה אפשרי.

כך נשיג גוון עור בהיר ואחיד יותר:

הגנה לפני הכל –

ההגנה מספר אחת נגד כתמים כהים (ונגד כל סימני ההזדקנות האחרים ) היא שימוש יומיומי בקרם הגנה משמש, ועדיף כזה עם הגנה רחבה. חשוב לראות בקרם ההגנה טיפול של ממש. אם לא נגן ברמה היומית על עור הפנים, הפיגמנט יישאר. רק למרוח מייק אפ עם הגנה מהשמש זה בהחלט לא מספיק. בכדי להשיג הגנה יעילה כמו של קרם הגנה רחב טווח,

חשוב לשים פי כמה וכמה מהכמות שיש במייק אפ עם קרם ההגנה. לכן, אנחנו מוכרחות להעניק לעור שלנו הגנה ייעודית עם קרם ייעודי לעור הפנים.

לא לפוצץ פצעונים לעולם!!!

 יש שהתחביב האהוב עליהם, זה פיצוץ פצעונים. או בצורה העדינה יותר,  "להוציא שחורים ". בעוד שקוסמטיקאיות מוסמכות יודעות כיצד לבצע פעולות כאלו מבלי לפגוע בעור הפנים, אנחנו מוכרחים להימנע מזה. כל פעולה כירורגית כזו שאנחנו מבצעים בין אם זה גירוד או הוצאת פצעון – מעודדת היווצרות של מלנין וכך מעודדת היווצרות של כתמים כהים כחלק מהליך ההחלמה הטבעי של העור. ההמלצה שלנו היא תמיד לתת למומחים לטפל בבעיה, ולא לנסות לפתור אותה בעצמנו.

חומצה גליקולית

 אם יש לך כתמים כהים על עור הפנים, או גוון לא אחיד, חומצה גליקולית יכולה לסייע על ידי הסרה עדינה של תאים מתים על השכבה העליונה של עור הפנים, וכך בצורה איטית ובטוחה להפחית את הכתמים. כאשר התאים מוסרים, נחשף עור בגוון אחיד יותר וכתמים כהים נראים בהירים ופחות בולטים לעין. הבעיה בחומצות באופן כללי הוא ששימוש בהן בריכוז גבוה עלול לגרות את העור מה שבסופו של דבר יכול להחמיר את הפיגמנטציה. ולכן יש להשתמש בתכשירים שאינם מגרים את העור כמו חומצה הנמצאת באמפולות גלוקו סי- שם יש שילוב נכון ומאוזן של שלוש חומצות)

טיפול יומיומי לשיפור המראה-

בוקר

שימוש בקרם הגנה בשילוב חומצה היאלורונית –  במהלך כל השנה (לא רק בימי הקיץ)  עם היציאה  החוצה.   מומלץ להשתמש בקרם ההגנה לפנים  המעניק  מערכת סינון רחבה וארוכה יותר נגד קרני UVA וקרני UVB    בשילוב חומצה היאלורונית ומים טרמליים  

 ערב

להשתמש באמפולות שהן ייעודיות  בטיפול ובכתמים על עור הפנים   ובסימני הזדקנות. האמפולות מכילות שילוב של רכיבים שנבחרו בקפידה עם חדשנות המשלבת – 10% קומפלקס חומצה גליקולית עם יעילות קלינית מוכחת,   חומצה היאלורונית וויטמין C   ועוד. לאחר חודשיים של שימוש באמפולות ניתן לראות הפחתה משמעותית במראה הכתמים וסימני הפיגמנטציה.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות