פחות תאונות, יותר יולדות

10 0

צוותי מגן דוד אדום ממשיכים להעניק טיפול רפואי מציל חיים בכל מקרה רפואי גם בימים מורכבים אלו, ועדים לשינויים בכמות המקרים השונים

בימים אלו, החובשים והפאראמדיקים של מגן דוד אדום המעניקים טיפול רפואי מציל חיים באזורי העימות, ממשיכים לטפל גם בנפגעים ובחולים במקרים המוכרים לנו מימי השגרה. במוקדי מד"א הפרוסים ברכבי הארץ נראים שינויים משמעותיים בסוגי ובכמות המקרים אליהם מוזנקים צוותי מד"א.

העובדה שחלק גדול מתושבי הארץ נדרשים לשבת במקלטים מובילה לרחובות וכבישים שקטים יותר באזורים אלו. אך נראה שכל נהגי ישראל נוהגים בצורה ממוקדת ורגועה יותר, עד כדי כך שמספר הנפגעים להם העניקו צוותי מגן דוד אדום טיפול רפואי בימים אלה ירד בשיעור ניכר של 57% ברחבי הארץ. תגלית משמחת נוספת מלמדת כי תחושת האחדות והמחויבות ההדדית הגדולה בעם הביאה לכך שמקרי האלימות ירדו ב-27%.

ישנם גם סוגי מקרים אליהם יוצאים צוותי מד"א יותר מהרגיל, כאשר מספר היולדות אליהן הגיעו צוותי מד"א עלה בכ-34%. כעדות לתקווה ולאינסטינקט האנושי למצוא שמחה, או כעדות ללחץ הגדול שחלק גדול מתושבי המדינה נתונים בו.

רוח ההתנדבות של אזרחי ישראל שהגיעו לתרום מדמם ניכר מאוד משבת (7.10) בבוקר ועד היום, כאשר ישנה עליה חסרת תקדים של 463% בכמות מנות הדם אשר הותרמו ע"י צוותי שירותי הדם של מגן דוד אדום בתחנות מד"א ובעמדות ההתרמה השונות שנפרסו בכל רחבי המדינה.

עם זאת, בתוך השינויים הרחבים הללו, נוצרה גם מגמה בריאותית מדאיגה. הדיווחים על כאבים בחזה ירדו ב-53%. זה אולי נשמע בהתחלה כמו התפתחות חיובית, אבל היא מאפילה על ידי עלייה משמעותית ומדאיגה של 28% באירועי החייאה על רקע לבבי. הדבר מדגיש את האפשרות שאנשים, על רקע אירועים לאומיים רחבים יותר, עלולים להסס להתקשר למוקד 101 של מד"א ולקבל טיפול רפואי חיוני ומציל חיים.

מגן דוד אדום מבקשים להדגיש כי החובשים והפאראמדיקים של מד״א, הפרוסים עם אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ בכל רכבי הארץ,  ממשיכים להעניק טיפול רפואי מציל חיים לכל אחד ואחת הזקוקים לכך.

אנו קוראים לכל מי שחש ברע להתקשר למוקד 101 של מד"א, שם יעריכו החובשים והפאראמדיקים של מד"א את המצב הרפואי, ישלחו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לכל מקרה רפואי ויעניקו הדרכה ראשונית מצילת חיים בטלפון עד להגעת הצוותים למקום.

המסר של מגן דוד אדום נשאר איתן: המשיכו להקשיב ולסמוך על תחושת הבטן שלכם, סמכו על המחויבות הבלתי מעורערת שלנו וזכרו שהחובשים והפאראמדיקים שלנו נמצאים כאן בשביל כולם, בכל זמן, בכל מקום ובכל אירוע רפואי.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני גאה במכונות ובמסירות העצומה שמפגינים מתנדבי ועובדי מד"א, החובשים והפאראמדיקים בימים מורכבים אלו. 1,400 האמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ של מד"א אשר פרוסים בכל רחבי הארץ ממשיכים להעניק סיוע רפואי מציל חיים לכל קריאה אשר מגיעה למוקדי מד"א, הן באזורי העימות והן בכל מקום אחר. אני מברך אתכם, אזרחי ישראל, על החוסן אותו אתם מפגינים, מודה לכם על הכמויות האדירות של מנות הדם אשר תרמתם בימים אלו ומצילות את חייהם של הפצועים הרבים,  ומזכיר כי החובשים והפאראמדיקים במוקד 101 של מד"א ימשיכו לספק לכם הדרכה חיונית מצילת חיים בטלפון, עד הגעת צוותי מד"א לאירוע".

צילום דוברות מד"א

Related Post

אימון פסיכולוגי אישי

Posted by - 9 במאי 2022 0
אימון פסיכולוגי הוא חלק חשוב בהתפתחות של כל אדם. זוהי דרך עבור אנשים ללמוד כיצד לנהל את המחשבות והרגשות שלהם…
כלי נגישות