פורצות דרך

7 0

תוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" פועלת בעיר נתניה זה כעשור, בשיתוף פעולה פורה ומבורך בין עיריית נתניה, מנהל החינוך וארגון "כל ישראל חברים" והשנה ישתתפו בה כ- 800  מבנות העיר, אשר זוכות מדי שנה בתחרויות ארציות של סודקות ומתמידות בתוכנית ובלימודי המתמטיקה לאורך השנים.
מטרת התוכנית היא לפרוץ דרך לנערות מוכשרות בעלות פוטנציאל להצליח בתחומי המדעים, לחזק את ביטחונן ביכולותיהן, להפגיש אותן עם נשים מצליחות היכולות להוות עבורן מודל להשראה, לכוון אותן ללימודי מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל ובבחירת במקצוע מדעי מוגבר. הטמעת התוכנית הודות לעבודה המקצועית והמסורה של רכזות ורכזי התוכנית בשיתוף מנהלי ומנהלות בתי הספר.

מנהל החינוך העירוני קיים השבוע באולם של תיכון טשרניחובסקי, ערב חשיפה והרשמה לתוכנית . לאירוע הוזמנו תלמידות והורי תלמידות משכבת ח' מ-8 בתי הספר בעיר בהם מתקיימת התכנית. לערב הגיעו כ-270 תלמידות "סודקות" והוריהן. בקבלת הפנים שנערכה במבואה לאולם – נחשפו האורחים לתערוכת תוצרים ייחודית במינה, כאשר כל אחד משמונה בתי הספר המשתתפים בתוכנית בחר להציג מיצג שנוצר והוצג על ידי תלמידות התוכנית במסגרת מגוון הפעילויות שמציעה תוכנית "סודקות".

האירוע נפתח בקטע שירה של תלמידות מגמת מוסיקה של תיכון טשרניחובסקי בהנחיית רותם דרוקמן , רכזת המגמה, בשיר "מה שאת אוהבת" שאת מילותיו כתב מאיר גולדברג.
ברוך גרשטיין, מנהל מחלקת יוזמות ותוכניות לימודים על יסודי, ברך את התלמידות שהגיעו לאירוע.
בהמשך, מנהלות התוכנית : לאה פן – מנהלת תוכנית סודקות באזור נתניה המובילה את התוכנית זו השנה השביעית והילה לוי- מנהלת תוכנית סודקות ארצית, הציגו את רכיבי והישגי התוכנית בעיר והסבירו למשתתפים כיצד פועלת התוכנית וכיצד היא משתנה ומתפתחת עם כל שכבת גיל.
לסיום, זכו הורים ותלמידות לשמוע עדות מרתקת של אימא לנערה מכיתה ט' שסיפרה על השפעת התוכנית ועל התקרות שהיא עצמה פרצה בחייה.
בנוסף לשירה ולמיצג, לקחו "הסודקות" חלק פעיל לכל אורך האירוע: שרון בגרון , סודקת יב' מתמר אריאל ומיקה זינגר, סודקת ט' מאלתרמן, הנחו את הערב ואף שיתפו את הקהל בתהליך האישי שעברו במהלך התוכנית: חיזוק הרצון להשקיע בלימודים ולשאת עיניים אל עתידן המקצועי, הגברת תחושת המסוגלות האישית והחשיפה לשיח המגדרי והכל כך מהותי לחייהן.
במנהל החינוך מקווים כי בדומה לשנים קודמות, גם שנת תשפ"ג תהיה מלאה בפעילויות, הצלחות ונערות עם מלוא המוטיבציה לסדוק את תקרת הזכוכית!

Related Post

איתם גם ביום השואה

Posted by - 2 במאי 2022 0
חברת דנאל סיעוד ערכו ביקורים מרגשים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה האחרון בביתם של קשישים ניצולי שואה דאגו לשלומם ואף חילקו…

כחול-לבן

Posted by - 19 בדצמבר 2023 0
מרכז קהילתי קריית השרון, מבית רשת המרכזים הקהילתיים מזרח נתניה, לקח חלק השבוע במיזם "אור איתן" של החברה למתנ"סים הארצית…

כיצד אורזים נכון לחופשה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
מאות אלפי ישראלים טסים במהלך השנה ובקיץ בפרט, לחופשות שונות בעולם. מספר הנוסעים שעוברים ועוד יעברו הקיץ (2018) בנתב"ג משקף…
כלי נגישות