פוריות ודיקור

11 0

לרפואה הסינית כלים לתמוך ולסייע בתקופה המורכבת של הטיפולים והניסיונות להיכנס להיריון. דיקור סיני בנקודות ייחודיות, תזונה מותאמת אישית וחיזוק הגוף והנפש עשויים להיות מפתח בדרך להריון מוצלח. יצרנו עבורכם את המדריך לתקופה מאתגרת זו.

מאת טל אליאס, רכז תחום דיקור סיני בכללית רפואה משלימה

גידול ילדים וגם הריון הם תקופה מאתגרת לכל אישה או אימא, אך בעבור נשים רבות גם התקופה שלפני הכניסה להריון מלווה באתגרים רבים, חוסר ידיעה, מתחים, לחצים וחרדות. במקרים בהם יש קושי להיכנס להריון, הדרך מייגעת וכוללת פעמים רבות טיפולי פוריות, הזרעות ותהליכים שונים שאינם פשוטים לגוף ולנפש. לרפואה הסינית כלים לנסות ולסייע ובעיקר לתמוך בתהליך המורכב. שוחחנו עם טל אליאס, רכז תחום דיקור סיני בכללית רפואה משלימה, שקיבץ בעבורנו 10 דרכים לעבור את התקופה הזאת. 

1. מחזור תקין מעיד בין היתר על גוף מאוזן. מומלץ לנשים שסובלות מבעיות כמו תסמונת קדם וסתית (PMS), מחזור לא סדיר ובעיות אחרות לטפל בהן לפני תחילת התהליך. ניסיון קליני מראה כי דיקור סיני יכול לסייע רבות בהשגת או בהשבת האיזון ההורמונלי, וכך יהיה ניתן לצאת לדרך יותר בקלות.

2. מנקודת מבטה של הרפואה הסינית, דיקור סיני יכול לסייע בהזרמת דם לרחם, בשיפור של עובי הרירית וכן לשחרר מתחים בתקופה לחוצה זו, עוד לפני תחילת טיפולי הפוריות.

3. לאחר תחילת הטיפולים, בין אם מדובר בהזרעות או בהפריה חוץ גופית ((IVF, לרפואה הסינית טיפולים מיוחדים המיועדים לשלב שלאחר ההזרעה או החזרת העוברים ויכולים לסייע ולשפר את סיכויי ההצלחה. מדובר בדיקור סיני המבוסס על ניסיון קליני שהצטבר לאורך אלפי שנים.

4. צמחי מרפא יכולים אף הם לסייע בהשבת האיזון ההורמונלי והם מתאימים לחלק מהמקרים. כאשר לכל אישה או מטופלת מתאימים פורמולה ייחודית לה ולמצבה.

5. פעמים רבות הבעיה אינה אצל האישה, אלא אצל בן הזוג או השותף להורות. הרפואה הסינית יכולה לסייע בשיפור התנועה והריכוז של תאי הזרע של הגבר. כדי לקבל תוצאות מיטביות, כדאי להתחיל את הטיפול כמה חודשים לפני תחילת טיפולי הפוריות ולבצע בדיקת זרע בתחילת התהליך ובסופו וכך לבחון את יעילות הטיפול ושיפור המצב.

6. נשים רבות יוכלו להסתייע בתפריט המותאם לפי עקרונות הרפואה הסינית. לכל אישה תפריט ייחודי ומותאם אישית שמטרתו חיזוק זרימת הדם לרחם, סילוק עודפי נוזלים וחימום הרחם על מנת ליצור תנאים אופטימלים לכניסה להיריון.

7. בתחילת התהליך יש לפנות לייעוץ לרופא בכללית רפואה משלימה אשר בונה תוכנית טיפולים המותאמת לצרכים של כל אישה ולכל מצב, זאת על פי הניסיון הקליני הרב שהצטבר בנושא והמחקרים ככל שקיימים. במסגרת האפשרויות, ניתן למצוא בין היתר דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מתאימה, וזאת על מנת לשפר את הסיכויים להרות.

8. הדיקור מתבצע במחטים דקות, סטריליות ועדינות שמוחדרות לנקודות דיקור הנמצאות על ערוצי האנרגיה בגוף (מרדיאנים). לאחר תשאול מקיף, המטפל ימדוד דופק, יבחן את הלשון כדי לקבל תמונה רחבה של המתרחש. המטרה היא להתאים את הטיפול המדויק לכל אישה ולכל צורך.

9. הרפואה הסינית יכולה לסייע גם לאחר הכניסה להריון והצלחת הטיפולים. המטפל ימשיך את הליווי במהלך השבועות הראשונים ובמידת הצורך גם לאורך ההריון, וינסה להפחית את תופעות הלוואי שמאפיינות את התקופה כמו למשל: בחילות, עייפות, עצירות, טחורים וכו'.

10. הרפואה הסינית יכולה לסייע ולתמוך גם בסיום התהליך, לאחר הלידה המיוחלת, וזאת אם מתעורר קושי במהלך ההנקה או ברמת האנרגיה והעייפות שמתלווים לטיפול בתינוק קטן.

קרדיט צילום יחסי ציבור

Related Post

נלחמים בסרטן

Posted by - 19 בפברואר 2020 0
לכבוד יום הסרטן הבינלאומי המצוין מדי שנה בחודש פברואר, יזמו מתנדבי "האגודה למלחמה בסרטן- סניף נתניה " ביחד עם "אשכול…

"פריחה והתחדשות בנתניה"

Posted by - 6 במרץ 2024 0
כמדי שנה, גם השנה קיימה עיריית נתניה בחודש האחרון, תחילת הפריחה העונתית, סיורים מודרכים באתרי הטבע העירוניים. מאות משפחות, מבוגרים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות