פועלים לעיר ירוקה

7 0

קמפוס דורה לאומנויות ותיכון שרת הוכרזו כבתי ספר ירוקים, זאת חלק מתהליך להסמכת עוד ועוד גנים ובתי ספר  ברחבי העיר כמוסדות ירוקים  * המטרה – להגיע לכל ילד ולהכליל תוכניות,  פעילויות וחוויות על מנת – להטמיע ערכים של קיימות ושמירה על משאבי הטבע במוסדות החינוך.

השבוע התקבלה החלטה לפיה קמפוס דורה לאומנויות ותיכון שרת הוכרזו כבתי ספר ירוקים , זאת לאחר שוועדת ההסמכה של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה קבעו שבתי הספר ראויים לתואר "ביס ירוק".

הסמכה לבית ספר ירוק דורשת עבודה רבה ומעמיקה, כולל  עמידה בשישה קריטריונים, שנקבעו על ידי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה ובהם: כתיבת תוכנית לימודים בית ספרית המשלבת את נושאי הסביבה לפחות ב-4 מקצועות שונים, צמצום משאבים כגון: חשמל, מים, ציוד מתכלה ועוד, נראות בית ספרית, קידום פרויקט קהילתי, הכשרת מורים והקמת קבוצת מנהיגות ירוקה.

הוועדה התרשמה מהפרויקט הקהילתי של קמפוס דורה לאומנויות, שאימץ את גן מסילות במטרה להעלות מודעות בקרב התלמידים, ההורים והתושבים לשמירה על ניקיון המקום וחשיבות טבע עירוני בשכונה. כמו כן, צויינו לשבח  הלמידה החוץ כיתתית ופיתוח מרחבים ירוקים בבית הספר.

בבית הספר שרת, הציג מנכ"ל ביס שרת – רוני גבאי את החזון הבית ספרי וה"אני מאמין", כאשר צוות הקיימות הציג את העשייה הענפה לא רק במקצועות הליבה אלא בתוכניות לימודים נוספות שבאו לידי ביטוי בדיפלומטיה, בערבית, גיאוגרפיה בנושא משבר האקלים, יוזמות של המנהיגות הירוקה כמו הצבת מיכלי מיחזור, מעבר לכלים רב פעמיים, פרוייקט קהילתי לצמצום השימוש בכלי רכב ועידוד השימוש באופניים, נראות בית ספרית ועוד…בהמשך הציגו תלמידי שרת את הידע הרב שצברו עם השנים בתחום משבר האקלים, כיצד הצליחו להעלות מודעות בקרב המשפחות ובתוך כך – להוביל לשינוי התנהגות.

Related Post

אני כאן – כי אני רוצה לחיות

Posted by - 14 בנובמבר 2022 0
במהלך חודש נובמבר חל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל (21.11) בכירים רבים ומובילי דיעה, לקחו את מצוקתם של הלומי הקרב ה"שקופים" ובחרו…

משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה קיים פעילויות מדע טכנולוגיה וחלל לילדי המפונים מקיבוץ יד מרדכי במלון רמדה בחדרה

Posted by - 13 בנובמבר 2023 0
שלל הפעילויות החינוכיות בתחום המדע, גוף האדם והחלל הותאמו למגוון גילאיםושימחו מאד את הילדיםמשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה קיים פעילות חינוכית…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות