עשרות קשישים שפונו משדרות בהדלקת נרות מרגשת במלון ורט נתניה

7 0

האירוע נערך ביוזמת משרד העלייה והקליטה יחד עם עמותת לובי המיליון

אירוע מרגש של הדלקת נר שישי של חנוכה נערך במלון ורט בנתניה, יחד עם עשרות קשישים מפוני מקבץ הדיור בשדרות. האירוע ביוזמת משרד העלייה והקליטה יחד עם עמותת לובי המיליון, שמקדמת זכויות וצרכים של ישראלים דוברי רוסית.

במלון ורט מתגוררים כעת כ 50 מתוך 100 תושבי המקבץ, הממוקם מול תחנת המשטרה של שדרות ואשר ספג אש במשך יומיים של לחימה. אותם קשישים חולצו ממקבץ הדיור תחת אש בימיה הראשונים והקשים של המלחמה.

הקשישים סיפרו כי הם זוכים ליחס חם וסיוע מעובדי משרד העלייה והקליטה אך לצד זאת מייחלים לרגע בו יוכלו לשוב לביתם בשלום.

דלי אלי, מנהלת מחוז תל אביב ומרכז במשרד העלייה והקליטה ברכה את הנוכחים: "חנוכה זה חג של אור. אנחנו מייחלים לאור שיגיע עם שובם של החטופים, ולשובם של החיילים מהחזית בשלום. זה יהיה הנס הכי גדול של חנוכה. אני מאחלת לכם בריאות וחג שמח".

אלקס ריף, מנכ״לית עמותת ״לובי המיליון״, הודתה לעובדות המסורות של משרד העלייה והקליטה שעובדות ימים ולילות על מנת לסייע לצרכי המפונים ואמרה "בתקופה בה יש כל כך הרבה מן החושך והקשיים, חשוב שיהיו נקודות של אור שיעזרו לנו לצלוח את התקופה הזאת."

ריף שיתפה כי יש הרבה קשישים שנמצאים כעת בקו האש שאינם מלווים ע"י אף משרד ממשלתי, שפונו מהקהילה לבתי מלון ונעזבו לגורלם, או שנותרו בבתיהם וזקוקים לסיוע. "הם לא תמיד יודעים מה הזכויות שלהם, מי יכול לעזור להם ואין כתובת מסודרת שדואגת להם. אני קוראת למשרדי הממשלה לדאוג גם להם."

אולגה דדון, סמנכ"לית דיור במשרד העלייה והקליטה: "כולנו מקווים שהחג יביא תקווה ואור, שתוכלו לחזור לביתכם, לחיות שם בשקט בבריאות ובנחת. אנחנו מתפללים שהחיילים יחזרו אלינו בשלום כמנצחים. נדליק נרות בשביל להתפלל שיחזרו החטופים וכדי שמדינת ישראל לעולם לא תצטרך להתמודד עם מצבים כאלה בעתיד".

נטלי בוגדין, אם הבית של מקבץ הדיור בשדרות: "נאחל לכך שנחזור במהרה לביתנו ולא נדע יותר מקרים כאלה ולא נשמע אזעקות צבע אדום".

התמונות באדיבות דוברות משרד העלייה והקליטה

Related Post

כלי נגישות