ערב הפרשת חלה באגף הקליטה העירוני

9 0

אגף הקליטה, בניהולו של ג'ורג' דובין – קיים ערב הפרשת חלה למען החיילים והחטופים בקרב נשים דוברות רוסית.

לדברי דובין, אגף הקליטה פועל בימים אלו, כדי לחזק את ה"ביחד" של העולים ואת ההזדהות שלהם עם המדינה באופנים שונים. "היכולת של העולים להיקלט בחברה הישראלית, תלויה במידה רבה בהזדהות שלהם עם החברה הסובבת אותם, דבר שבעת מלחמה חשוב שבעתיים" כך דובין.

את הפעילות בקרב קהילות העולים מוביל בני אמר, מנהל מחלקת קליטה בקהילות, שפועל רבות לפיתוח קהילות עולים מכל ארצות העלייה, לרבות עולי צרפת, חבר העמים, דוברי אנגלית ועוד.

במסגרת פעילות קהילתית זו, מאורגנים ערבי גיבוש, זהות יהודית וישראלית, חגים, תרבות, העשרה ופיתוח אישי, לימוד השפה עברית מתוך הבנה שקליטה מיטבית נעשית על ידי חיבור לקהילות המקומיות בשילוב הקניית התרבות הישראלית.

את הערב, ארגנו אליסה רוקח ואלונה גזמן – מלוות עולים מטעם אגף קליטה ומשרד הקליטה, שפועלות בקרב אוכלוסיית העולים דוברי הרוסית ואת הערב הנחתה אסתר אולגה מילצקי, שנמצאת בארץ כשנה וחצי .

מילצקי שאביה היה מוזיקאי ג'ז , הציגה את סיפורה המרתק שהוא סיפורם של עולי חמ"ע (חבר המדינות העצמאיות) שתרמו ותורמים רבות לתרבות והאמנות בישראל.

מילצקי סיפרה שהיא אהבה לשיר כל חייה ומנגנת על פסנתר וכינור. ברוסיה, הופיעה על במות רבות והיא כותבת שירה ומלחינה בסגנון ג'ז ורוק. היא מרבה לשלב בשיריה את פסוקי מזמורי התהילים ובמהלך הערב  – הופיעה על הבמה בשירי חיזוק ותפילה למען החטופים והחיילים.

בתום ההופעה –  התקיים טקס הפרשת חלה לעולות חדשות שהשתתפו בפעילות, תוך התייחסות לראש חודש שבט ותפילה חמה למען החיילים והחטופים.

בני אמר: "נתניה ידועה ביכולת שלה לקבל את האחר, בסובלנות באחדות ובשיתוף פעולה של כל המגזרים והאוכלוסיות, ולכן היא גם נתפסת כעיר קולטת עליה שרבים נוהרים אליה. אנחנו מברכים וגאים על כך."

Related Post

תמונת מצב הקורונה בנתניה

Posted by - 25 ביולי 2021 0
להלן מצב מאושפזי מחלקת קורונה בבי"ח לניאדו נכון לרגע זה סה"כ 10 מטופלים: 6 במצב קשה(אחד מהם מורדם ומונשם) 1…

רגעים של מדע בנתניה

Posted by - 28 באוגוסט 2019 0
אלפי ילדים השתתפו השנה בפעילות קייטנות העמותה לחינוך בלתי פורמלי; הצלחה לקייטנות הייחודיות בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה כתב ברק גולן…

חמישה מצטיינים 

Posted by - 29 באוגוסט 2022 0
ריגלר, אלדד, אמית בר אילן, ליבוביץ ושרת הם בתי הספר שזוכים השנה בתגמול דיפרנציאלי על הישגי החטיבות העליונות שלהם, בהיבט לימודי, חברתי…
כלי נגישות