עסקת קומבינציה באצטדיון בחדרה: ההסתדרות מכרה לחברת גרופית מגרש המיועד לבנייה רוויה ודיור מוגן

8 0

חברת גרופית זכתה בהליך הזמנה להצעת הצעות לעריכת עסקת קומבינציה ועסקת מכר שבסופו רכשה זכויות במגרש המיועד לדיור מיוחד וכן התחייבה ל-37% מהבנייה שתוקצה לבעלי הקרקע במגרשים המיועדים לבניה רוויה למגורים ומסחר, אחוז המשקף את עליית המחירים בחדרה

מיקום המגרש – באצטדיון העירוני, בסמיכות לשכונת הפארק

עסקת מכר וקומבינציה בחדרה: האצטדיון הוותיק, אשר משמש כיום כמגרש האימונים של הפועל חדרה, יפונה ובמקומו ייבנה פרויקט מגורים בהיקף של 146 יח"ד ו-84 יח"ד נוספות המיועדות ל"דיור מיוחד" (דיור מוגן). בפרויקט, שמשתרע על שטח של כ-10 דונם, ייבנו גם מבני ציבור בהיקף של 450 מ"ר וכן חזית שטחי מסחר בהיקף זהה של 450 מ"ר. למגרש תב"ע מאושרת המאפשרת הוצאת היתרים מהירה.

המוכרת היא חברת הכלל בע"מ, המנוהלת על-ידי "חברת העובדים" – הזרוע הכלכלית של "ההסתדרות", אשר המגרשים הינם בבעלותה, וקיימה הליך של הזמנה להצעת הצעות והתמחרות בין מספר יזמים. הזוכה גרופית התחייבה להעביר לבעלת הקרקע 37% משטחי הבנייה במגרשי המגורים והמסחר, שיעור המשקף את עליית מחירי הקרקע והדירות בחדרה. המגרש המיועד ליחידות הדיור המוגן נמכר בשלמותו בעסקת מזומן לחברת גרופית בסכום של 16.5 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ.

הקרקע נמצאת בין הרחובות חטיבת הנחל, חטיבת גולני וחברת עזרא, וכיום יש בה מגרש כדורגל ששימש בעבר אצטדיון עירוני וכיום משמש מגרש אימונים של קבוצת הפועל חדרה. מדובר במיקום מצוין במרכז העיר ובמרחק של מאות מטרים משכונת הפארק המבוקשת.

את הכלל בע"מ מקבוצת חברת העובדים ייצגו עוה״ד אופיר קינן ומתן נחמני ממשרד קינן חיים ושות' וכן עו"ד ארז ינאי – יועמ"ש חברת העובדים, ואת חברת גרופית ליווה עוה״ד עופר גראור ממשרד אטיאס, גראור, וישניצקי, ענבר, חכים ושות׳.

עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית, הבונה מעל 45 שנה פועלת יוזמת ובונה בכל רחבי הארץ בנייה חדשה והתחדשות עירונית, אומר כי "חדרה מעניינת אותנו כעיר שנמצאת במיקום טוב ואשר המחירים בה עולים, והחברה מאמינה בה כמקום שיכול להמשיך ולהתפתח ולרשום עליות נוספות. אם בעבר עסקת קומבינציה דומה היתה נסגרת סביב 30% למוכר, עליות המחירים בעיר ובארץ והמחסור בקרקעות דוחפים את הערך למעלה. לקרקע תב"ע מאושרת אשר מאפשרת לנו להוציא היתרים בהליך מהיר ולקדם את הבנייה". על נושא הדיור המוגן הוא מוסיף כי "מדובר בנישה עם פוטנציאל צמיחה גבוה, אשר מתומחרת עדיין באופן שלא משקף את עליית המחירים התלולה בדיור למגורים. לחברה יש ניסיון במקבצי מגורים אשר רלבנטי לפעילות בתחום זה".

עו"ד יעקב טריפטו, מנכ"ל חברת העובדים, אמר כי "אנו מברכים את חברת גרופית על זכייתה בהליך ההזמנה לביצוע העסקאות, אשר צפויות לחזק את חוסנה של חברת הכלל ולאפשר את המשך עשייתן הברוכה של גופי ההסתדרות השונים למען ציבור העובדים. חברת העובדים, בעצמה ובאמצעות חברות נכסיות שבניהולה, מצויה בתנופת צמיחה ומימוש פרוייקטים נדל"ניים רחבי היקף, אשר יהא בהם גם לתרום לפתרון מצוקת הדיור בארץ, שהינה מטרה ברוכה כשלעצמה".

Related Post

בטכניון לומדים מחדרה

Posted by - 7 בינואר 2018 0
במסגרת סמינר בנושא "ערים חזקות" הגיעו סטודנטים לתכנון אורבני מהטכניון, ללמוד מחדרה על התנהלות עיר חזקה החברה בפורום ה-15 עיריית…
כלי נגישות