מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

90 יצירות

שם הכתב: ברק גולן

בימים הקרובים יפורסם ספר, שיאגד בתוכו 90 יצירות וחיבורים נבחרים של תלמידי היסודי – זאת במסגרת חגיגות 90 להיווסדה של נתניה. 

אירועי 90 שנה לנתניה ושבעים שנה למדינה שיסתיימו עם חגיגות יום העצמאות ה-71 למדינה, יצוינו בדרך מקורית עליה עמלו אלפי תלמידי בתי הספר היסודי במהלך השנה האחרונה. כחלק מהאירועים קיים אגף היסודיים במינהל החינוך מיזם לימודי שעיקרו בחירת 90 היצירות והחיבורים הנבחרים של תלמידי היסודי בעיר. החיבורים שנבחרו יאוגדו לתוך ספר. במיזם לקחו חלק תלמידי כיתות ב' עד ו'. בשלב הראשון נבחרו 200 יצירות וחיבורים, ואילו בשלב השני נבחרו על-ידי ועדת הפרס 90 יצירות.

ספר היצירות יושק באירוע שיא שייערך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, אליו יוזמנו הילדים שיצירותיהן נבחרו, בני משפחותיהם, נציגי בתי הספר, נציגי רשות ונציגים מטעם משרד החינוך.

נורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים במינהל החינוך, הוסיפה לעיתון השבוע בנתניה כי "אנו באגף פועלים בשותפות מלאה עם משרד החינוך, כדי לעודד את תלמידי העיר לקריאה, כתיבה, יצירה ומה שביניהם. הקריאה מפגישה את הקוראים עם יצירות המעוררות מחשבה, מעורבות רגשית ומטפחת אהבה לשפה העברית. הכתיבה מאפשרת מעוף, רעיונות מגוונים, מתן ביטוי ופיתוח אוריינות סביבתית, כמו כן טיפוח יכולת הבעה בכתב המבוססת על תחומי עניין מגוונים הקרובים לעולמם של התלמידים. תהליכים אלו מביאים להעצמה, חווית למידה אחרת ומעורבות פעילה של התלמידים. אנו בטוחים שבדרך זו נקדם את אהבת הספר והשפה. גאים בתהליך שעברו התלמידים ומצפים לאירוע השיא".

תמונה ראשית: נורית גבאי

דילוג לתוכן