מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תנופת ההתחדשות העירונית: פינוי־בינוי חמישי יוצא לדרך!

רשות הרישוי בעירייה אישרה מתן היתר בניה לפרויקט "ויצמן – סוקולוב" – פינוי בינוי בצומת הרחובות ויצמן וסוקולוב בצפון העיר.

מאת: יאיר ישראל

פרויקט פינוי בינוי חמישי במספר. הפרויקט הינו אחד מפרויקטי הדגל שקידמה העיריה יחד עם משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בעשור האחרון. 

הבקשה להיתר בניה שאושרה  על ידי רשות הרישוי, כוללת הריסה של שלושה בניינים  ישנים ו-64 יחידות דיור, ובמקומם ייבנו 3 בניינים מגורים חדשים בני 23 קומות מגורים ו- 4 מרתפי חניה.

הפרויקט מאופיין בעירוב שימושים והינו הראשון מסוגו שיוצא לדרך בנתניה. במסגרת עירוב השימושים יכלול הפרויקט חזית מסחרית לאורך הרחובות ויצמן – סוקולוב – בארי. כמו כן, במסגרתו תוקצנה לעירייה שתי כיתות גן ויוקצה שטח פתוח לרווחת תושבי העיר.

חשוב לציין כי בסמוך למתחם, ברחובות סוקולוב ושדרות ויצמן, מתוכננים במסגרת תכנית "מהיר לעיר 2025" נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית ושבילי אופניים לטובת שיפור התחבורה והתנועה באזור.

ראש העיר, מרים פיירברג –איכר: "העיר נמצאת בתנופה של התחדשות עירונית. זוהי התוכנית החמישית שיוצאת לדרך בצפון העיר ומצטרפת לתכנית פינוי בינוי המבוצעת בשנתיים האחרונות במתחם אנדריוס וכן לבקשות להיתרי בניה שאישרנו בשנה האחרונה במתחמים "הלפרין", "עמיגור", "הרצוג" ו"הבית הלבן". חשוב לציין כי תנופת ההתחדשות מורגשת היטב גם בשכונות קריית נורדאו, נאות שקד ורמת ידין. על מנת לסייע לתושבים המצויים בהליכי ההתחדשות העירונית הקמנו במינהל הנדסה מנהלת התחדשות עירונית שעוזרת לתושבים לקדם תכניות וגם שומרת על זכויותיהם. אני מזמינה את בעלי הדירות לפנות למנהלת התחדשות עירונית ולהתייעץ אתה."

בתמונה: סוקולוב מערבה. הדמיה. באדיבות זית לב אדריכלים

3 תגובות

  • אלי בן מרדכי says:

    ברכות

  • אלי בן מרדכי says:

    כיו״ר נציגות המתחם ובשם כל בעלי הדירות אני מברך את עיריית נתניה ואת העושים למען התחדשותה . אני גם מברך את החברה להתחדשות נתניה שחברה לאזורים להקמת המתחם .
    אציין כי לפני עשור פנה אלי חברי אמנון כספי לקדם פינוי בינוי בוייצמן 110 , סוקולוב 20,22,24 וסוקולוב 26 . מאז ועד עתה עמלנו רבות להגיע עד הלום . כעת הכל מחכים לטכס רב רושם להנחת אבן הפינה ולהריסת הרכבות עתיקות השנים לקראת הקמת בניינים חדשים חאיכות חיים מצויינת .

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן