מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תביעה ייצוגית

השבוע ביום ראשון הוגשה על ידי עיריית נתניה, בראשות ראש העירייה, הגב' מרים פיירברג איכר, עתירה לבג"צ כנגד שר הפנים ושר האוצר.

העתירה, הוגשה באמצעות עוד אשר אילוביץ' ממשרד פריש שפרבר ריינהרץ ושות', מביעה העירייה למעשה את מחאתה כנגד העובדה שחופי הים שייכים למדינה אולם האחריות המוחלטת על אחזקתם ותפעולם מוטלת על העירייה.

מדובר בעול כלכלי כבד ביותר, זאת בשעה שאין לעירייה הכנסות מחופי הים שלה והם דורשים ממנה השקעות ניכרות ומטילים עליה גם אחריות נזיקית ואפילו פלילית. במצב עניינים זה מבקשת הגב' מרים פיירברג-איכר, ראש העירייה מבג"צ שיורה על העברת האחריות לתפעול ואחזקה של חופי הים למדינת ישראל.

יצויין כי ראש העיר מתריעה כבר שנים רבות על האנומליה שנוצרה לגבי חופי הים. "לא רק שאחזקת החופים מטילה עול כבד על עיריית נתניה, גם חלוקת המשאבים בין ערי החוף השונות אינה שיויונית" אומרת פיירברג "קיימות ערי חוף שנהנות מהכנסות הנובעות מן החופים: הנמל באשדוד ובחיפה, תחנת הכוח בחדרה והמרינה בהרצליה מכניסים הכנסות קבועות ממיסים לערים בהן הם נמצאים. לנתניה לעומת זאת אין הכנסות כלל מחוף הים הארוך שלה , אין אפשרות לגבות דמי כניסה מן המשתמשים בחוף למרות שרבים מהם מגיעים מכל רחבי הארץ."

העירייה בתביעתה מבקשת כי המדינה תיקח על עצמה את האחריות לאחזקת החופים ולחילופין תשפה את העירייה בגין הוצאותיה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן