מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עמי (כפרה) נתניה אוהבת אותך

חבר אישי / אבי סלמה

אין ספק שאין נתנייתי שלא מכיר את עמי כפרה, חבר קרוב של שנינו הגדיר זאת בצורה מיטבית: "גם מי שלא מכיר אותו, מכיר אותו". עמי הוא איש של חסד, עם פה שמפיק מרגליות וברכות עד בלי די. לצערנו הרב הוא עבר פציעת ראש לא פשוטה בשני האחרון, פציעה שגרמה לו להגיע למצב קריטי תוך שהוא מורדם ומונשם בבית חולים ונכון ליום רביעי הוא במצב קשה אך יציב, מורדם ומונשם לאחר שעבר ניתוח של מס' שעות בראשו. כולם מכירים את עמי כפרה, את טוב הלב שלו, ברגע היוודע הפציעה נתניה כולה התגייסה לתפילות לרפואתו. יוזמות מיוזמות שונות קרעו וממשיכים לקורע את השמים בתפילה ובתחינה לפני הבורא יתברך שיתרפא וישוב לאיתנו הראשון.

איחולי החלמה ותפילות לרוב, ברכות של כל רבני העיר, הפייסבוק הוצף בתמונות של מניחי תפילין לרפואתו (מצווה שחיבב במיוחד והיה מזכיר לכולם כל בוקר לא לשכוח הנחת תפילין) יוזמה של רכישת תפילין למעוטי יכולת לרפואתו, הפרשות חלה, שיעורי תורה ועוד ועוד. אך אני רוצה לספר סיפור שימחיש מיהו עמי בשבילי, כשעשיתי בר מצווה קיבלתי סידור תפילה של הוצאת סיני "סידור בני ציון" סידור עם כתב צפוף שהיה היחיד מסוגו לבני עדות המזרח באותה התקופה, שנתיים לאחר מכן יצא סידור חדש של הרב עובדיה יוסף "סידור אור ודרך". 

עמי ואני התפללנו מאז ילדותנו באותו בית הכנסת בשוק נתניה "תפארת ישראל" של הרב כמוס שאוואט זצ"ל, ברגע שהסידור יצא לאור עמי (שהיה בערך בן 20) הלך וקנה (ממה שאין לו) כמות של סידורים ותרם אותם לבית הכנסת. כשהוא הביא את הסידורים ראה שאני מסתכל בהתפעלות בסידור. בלי לחשוב פעמיים, לקח סידור אחד ונתן לי אותו במתנה ואני לא האמנתי איזה מזל שאיש טוב לב כמוהו נותן לי כזו מתנה, וכך משנת 97 ועד השנים האחרונות, בהם הסידור כבר הפך למיושן, התפללתי בו בכל פעם שהנחתי תפילין. ומאז ועד היום הסידור נמצא במשרד שלי כמזכרת של איך עושים מעשי חסד כלפי הזולת.

זהו עמי איש שמוריד מעצמו רק כדי שלאחר יהיה אפילו במעט יותר טוב, אני מבקש מכל עם ישראל ובייחוד מתושבי נתניה להמשיך ולהתפלל לרפואת עמי בן דינה בעזרת השם ישוב לאיתנו הראשון מתוך בריאות גוף ונפש שלימה. וכמו שאמרה אחותו כל מה שאנחנו רוצים בעזרת השם זה שיפתח את העיניים יחייך, יחבק ויגיד לנו: "מה נשמע כפרה?"

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן