מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על קריסה כלכלית ושיקום בראי המשפט

עם חוב של כחצי מיליון ₪ ואין ספור הגבלות שהוטלו עליה בהוצל"פ באמצעות תשעה נושים, היום ר' יכולה לראות אופק כלכלי

מאת עו"ד אייל קורסיה

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה בה אחד מבני הזוג לפתע מקבל מכתב פיטורים או מחליט כי הוא מעוניין לעזוב את מקום העבודה מהמון סיבות. כך גם קרה לגברת ר' (שם בדוי), נשואה ואם לילדים. אלא, ששורה של החלטות כלכליות ועסקיות שגויות, הוביל למצב בו החלו להצטבר חובות, שהפכו לכדור שלג אחד גדול. הניסיון העצמי לטפל בחובות המצטברים כשל, ואיתו החלו להגיע מכתבי התראה, פתיחת תיקי הוצל"פ ועוד. כל ניסיון להיחלץ מהקושי הכלכלי אליו נגררה כל המשפחה, בפועל נכשל, כך גם הניסיון לעמוד בהחזרים החודשיים שהמשיכו לגדול ולגדול.

תשעה נושים באמצעות עורכי דינם הגישו בקשות בזו אחר זו להטלת עיקולים נוקשים בכל מסגרת אפשרית – הגבלות אשר שללו את רישיון הנהיגה של ר' ואף אסרו את יציאתה מהארץ.

במצב דברים זה הגיעה ר' למשרדו של כותב שורות אלה בבקשה לסיוע משפטי. כאן המקום להדגיש, את מה שכותב שורות אלה כותב בכל שבוע מחדש: מומלץ שלא לדחות טיפול בחובות ומומלץ תמיד להתייעץ עם עו"ד שזה נושא התמחותו. בין הסיבות: ייעוץ מקצועי בתחילת הדרך עשוי לחסוך הרבה עוגמת נפש ו/או טעויות העלולות להיגרם מקבלת החלטות ללא ייעוץ מקצועי ומותאם אישית למקרה, שכן את הנעשה אין להשיב.

נחזור לעניין, שלב ראשון בכל הליך מסוג זה מבוסס על בדיקה מקצועית של כל תיק ותיק (בחינת החומר המשפטי), גיבוש אסטרטגיית טיפול והתמודדות עם טענות הנושים והחלטות ההוצל"פ עד לאותו רגע אמור.

בסופה של בדיקה, לאחר שנמצא כי ניתן לטפל ולסייע, בוצעה שורה של הליכים ותהליכים משפטיים, שבסיומן הוחזר לגברת ר' רישיון הנהיגה ואף נקבע כי תוכל לצאת מהארץ בתנאים. בשל המסלול שנבחר נקבע עוד, כי ר' עתידה למחוק את כלל חובותיה בסך כחצי מלש"ח – זאת באמצעות דיון שנקבע לקראת חודש ינואר 2020 – דיון בו תידון אפשרות מתן הפטר לכלל חובותיה בכפוף לתשלום פיגוריה בתיק העומדים בסך של כ-6,100 שקלים.

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, מתמחה בייצוג חייבים וכן בייצוג נושים בהוצל"פ ומול מוסדות וחברות. לפרטים צלצלו: 050-6351208

תמונה באדיבות: pixabay

דילוג לתוכן