מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על חובות ותספורות

שם הכתב: עו"ד אייל קורסיה

תושבת העיר תקבל תספורת משמעותית על חובותיה תחת מתן הפטר זאת על אף שלא עמדה בקריטריונים שבחוק.

כידוע לכם מפרסומים קודמים, הרחבנו על הוראת השעה לפיה יקבלו חייבים בהוצאה לפועל הפטר סופי לחובות – זאת מבלי שיצטרכו לגשת להליך פשיטת רגל.

לא פעם כתבתי אודות ההפטר המדובר, אשר ניתן לחייבים השונים המצויים תחת עיקולים והגבלות בהוצאה לפועל, אלא שראוי להדגיש כי לא כלל החייבים בישראל זכאים לגשת להליך הפטר כבר בשלב ההוצאה לפועל.

המדובר על הוראת שעה אשר צפויה להסתיים בעוד כחצי שנה בלבד מהיום. המשמעות היא, כי החל מעוד חצי שנה לא יוכלו אותם חייבים אשר הוכרזו כחייבים מוגבלים באמצעים (ואשר משלמים ועומדים משך לפחות 18 חודשים בצו התשלומים שנקבע להם), למחוק את החובות בדרך של קבלת הפטר מזורז בהליך מקוצר ומהיר.

מאות אלפים של חייבים בישראל זכאים למחוק את החובות, אך טרם מימשו את זכאותם. ככל ולכם תיקים ישנים ומנופחים ואשר הוכרזתם כחייבים מוגבלים ואתם משלמים מידי חודש את צו התשלומים לפחות לפרק זמן של 18 חודשים אחורה (בתקווה כי חובותיכם אינם עולים על סך של 800 אש"ח), הרי כי ייתכן ואתם זכאים למחוק את החובות.

אף עם הוכרזתם כמוגבלים באמצעים ושילמתם משך שנים את צו התשלומים ורק לאחרונה הפסקתם (גם אם הפסקתם לפני שנה ושנתיים), ניתן במקרים רבים לתקן את מחדלי העבר ולקבל הפטר על כלל החובות!

היה ואינכם זכאים, הרי שישנן אפשרויות רבות אחרות לטיפול בחובות. חשוב לא להזניח את החובות שכן לאחר הזנחה קשה יותר יהיה לטפל בתיק שצבר ריביות ענק.

מסלול ההפטר בהוצאה לפועל מצריך מכם שני מפגשים בסה"כ מול המייצג אתכם ועוד דיון שצפוי להערך בין כתלי לשכת ההוצאה לפועל באולם הדיונים. במהלך הדיון אתם תתבקשו להשיב על תשובות רשם ההוצאה לפועל אשר מעוניין לבדוק, כי כתבי הטענות שהוגשו אליו אכן אמינים ובהתאם לבחון את מתן ההפטר תחת תשלום מינימלי כזה או אחר.

ישנם מצבים רבים בהם חייבים קיבלו הפטר ללא כל תשלום מצדם לנושים, מאידך במרבית התיקים נדרש החייב ליתן תשלום סמלי תחת קבלת ההפטר. כך, לדוגמא, תושבת העיר קיבלה הפטר על חובות בגובה 160,000 ₪ – בכפוף לתשלום סך זעום של 10,000 ₪ בלבד.

 

*הכותב, עו"ד אייל קורסיה ממשרד עו"ד אייל קורסיה ושות', מומחה להוצל"פ. טלפון: 050-6351208

 

דילוג לתוכן