מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עורך דין מקרקעין בנתניה, זיכרון דברים….

האם מומלץ לחתום על זיכרון דברים בטרם ביצוע עסקת מקרקעין, מהם המשמעויות השונות לזיכרון דברים והאם הוא מחייב ככול חוזה אחר? 

מזל טוב, החלטתם לרכוש או למכור את הנכס שלכם, הצד השני מעוניין לחתום על זיכרון דברים בו יעלו על הכתב ההסכמות הכלליות של הצדדים, לחתום או להמתין לעו"ד?

רבים מהאזרחים נוטים לחשוב כי משמעות זיכרון דברים אינה חשובה דיה על מנת לחייב את הצדדים, כמובן שזוהי טעות נפוצה וכי חתימה על זיכרון דברים הינה חתימה על חוזה מחייב לכל דבר ועניין ועל כן יהיו לו השלכות עתידיות לטוב או לרע.

מדוע לא לחתום על זיכרון דברים?

בראש ובראשונה אנו ממליצים להימנע מחתימה על זיכרון דברים עוד בטרם פניתם לעורך דין מקרקעין, בזיכרון הדברים על-פי רוב, הצדדים לא מכלילים את מלוא תנאי העסקה ובדר"כ זיכרון דברים הינו מסמך כללי אשר עשוי להשפיע על בעתיד, כך לדוגמא המון פעמים ישנו צד להסכם הבקיא בעולם הנדל"ן כך שעשוי לקשור אתכם בהסכם מחייב עוד בטרם ביצוע העסקה בפועל וזאת ע"י החתמתכם על מסמך של זיכרון דברים, לכן חשוב וראוי לפנות לעו"ד מקצועי על מנת לבחון את אופן ביצוע העסקה באופן המיטבי עבורכם.

כך קרה מקרה בו מוכר דירה חתם על זיכרון דברים למכירת הדירה בה הוסכם סכום המכירה אלא שהבית היה משופץ והוספו לדירה אין ספור מנגנונים אלקטרוניים יקרים, מערכות סאונד מתקדמות ותאורה בקירות ששוויה עשרות אלפי שקלים, לדעתו של רוכש הדירה, ומאחר וישנו זיכרון דברים טען כי הדירה נמכרת כמו שהיא על כלל המערכות שבה בעוד המוכר טען כי הוא מעוניין לקבל אליו את התוספות השונות שהשקיע בבית ולקחת אותם לביתו הבא-מי צודק?

כדי להימנע ממקרים דומים ראוי שלא לחתום לעולם על זיכרון דברים, ובאם הצד האחר מעוניין בחתימה על זיכרון דברים הרי שיש לבצע זאת מול עו"ד מקרקעין מנתניה והסביבה.

האם ניתן לבטל זיכרון דברים לאחר שנחתם?

בחלק מהמקרים ניתן יהיה לבטל את זיכרון הדברים על אף חתימת הצדדים עליו ורק במקרים בהם קיימת עילה של מרמה, עושק, חוסר תום לב וכדומה.

אם אתם בכל זאת מעוניינים לעשות זיכרון דברים קבלו כמה טיפים:

  1. תמיד להתנות את זיכרון הדברים בחתימה על הסכם המכר תוך זמן קצוב שאחרת יתבטל זיכרון הדברים באופן אוטומטי.
  2. סעיף לפיו ככול ובוטל זיכרון הדברים אז אף צד לא יפצה את הצד האחר.
  3. לא לאפשר לרוכש לבצע רישום ה.אזהרה מכוח זיכרון הדברים כי אם רק מכוח חתימה על הסכם מכר.

החלטתם למכור או לרכוש נכס? זה הזמן לפנות רק למקצוענים להתייעצות ללא עלות, חייגו עוד היום להתייעצות ללא עלות.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין [ הוצל"פ/חדלות-פירעון/מקרקעין/צוואות וירושות/משפחה]

טלפון: 050-6351208

אתר: https://adv-dk.co.il/

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן