מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיוע משפטי בעת פשיטת רגל

שם הכתב: עו"ד אייל קורסיה

סיוע משפטי נועד לעזור למי שאין ידו משגת לשכור שירותיו של עו"ד פרטי, במצב  זה, יפנה החייב ו/או הזוכה לקבלת ייצוג מאת הסיוע המשפטי.

סיוע משפטי לזוכה בהוצאה לפועל

אדם שלטובתו ניתן פס"ד או שיק/שטר רשאי יהיה לפתוח תיק הוצאה לפועל כנגד החייב, ככול ולא שולם החוב.

הסיוע המשפטי בליווי הזוכים בהוצאה לפועל הוא זה אשר ידאג לבצע עבורכם את מרבית הפעולות הנדרשות לצרכי גביית החוב ובכללם יטיל כנגד החייב עיקולים שונים. היה והחייב לא ישלם את חובו לזוכה, יימשכו הליכי ההוצאה לפועל כנגדו ועוה"ד יוכל להמשיך בנקיטת הגבלות עד לתשלום מלוא החוב מהחייב.

מאידך, החייבים השונים המתמודדים עם תיקי הוצל"פ הנפתחים כנגדם יהיו זכאים ככול ויעמדו בקריטריונים הנדרשים, לייצוג מול אותם עו"ד מטעם הזוכים.

ככלל, מרבית התיקים בהם ניתן סיוע משפטי ע"י בקשות מצד אזרחים הם תיקי חייבים.

ייצוג משפטי מטעם הסיוע המשפטי מספק לאזרחים שירותים שונים:

הגשת בקשות שונות בהוצאה לפועל לטובת החייב, הגשת בקשות לביטול עיקולים או הגבלות ואף ליווי בהליך פשיטת רגל.

כמו כן, חייב אשר הגיש בקשה לסיוע משפטי בהליך פשיטת רגל ואשר "הוצמד" לו עו"ד מטעם הסיוע יהיה זכאי לקבל יצוג משפטי הן במישור המשפטי הן במישור המקצועי והן במישור הטכני פרוצדורלי בכל הקשור להגשת הבקשות וקבלת תשובות.

מי זכאי לסיוע?

אדם אשר אין באפשרותו לשכור שירותיו של עו"ד (מבחינה כלכלית) וכי נראה כי יש סיכוי משפטי לזכות בתביעה.

אך אזרח אשר מעוניין להגיש בקשה לסיוע משפטי יהיה חייב לעמוד בקריטריונים שונים המתייחסים ליכולת ההכנסה של האזרח אל מול הרכוש העומד לרשותו, על האזרח לעמוד במבחן הזכאות הכלכלית.

אם כן נראה כי אף אם אין ידכם משגת לשכור עו"ד פרטי, עדיין עומדת לטובת האזרחים האופציה לפנות לקבלת סיוע משפטי, כך או כך, ראוי כי בטרם תרוצו לבצע אי אלו פעולות, כדאי להתייעץ עם עו"ד ו/או להגיש בקשה לסיוע משפטי על מנת שעו"ד מנוסה יוכל לנווט דרככם בבטחה.

מאחלים בהצלחה בהמשך דרככם המשפטית.

"אייל קורסיה ושות'-עורכי דין"

  • מאמר זה מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואין הוא בא בשום מקרה להחליף ייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור ללא היוועצות עם עו"ד. ויודגש כי הכתוב במאמר זה נכון למועד כתיבתו בלבד.

 

דילוג לתוכן