מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מפריז באהבה

שם הכתב: עו"ד אייל קורסיה 

בני זוג, עולים חדשים מצרפת, נקלעו למשבר בנישואין עקב העלייה והתגרשו. הגבר, שמצא עצמו בברוך כלכלי, חזר לצרפת וגילה שאם יחזור לארץ לא יוכל לצאת ממנה; האם הוא יראה את ילדיו?!

ק' הינו תושב צרפת זה שנים רבות אשר ביקר בישראל ואף עשה עליה יחד עם המשפחה לארץ הקודש. אולם, כפי שרבים מהעולים החדשים מגלים, החיים בארץ קשים מכל הבחינות. לימים יחסיו של ק' עם אשתו עלו על שרטון ובעקבות זאת התגרשו. כמובן, שעם הגירושין הגיעו תשלומי המזונות אשר לא הוסדרו בזמנם ועל כן נפתח כנגד ק' תיק הוצאה לפועל. לאחר אי אלו עיקולים בתיק ובחוסר יכולת לשלם, יצר ק' כדור שלג אשר הביא לצבירת חובות חדשים בהוצאה לפועל לנושים נוספים.

ק' לא הצליח להתמודד עם העיקולים וחוסר היכולת לתפקד, והחליט כי לעזוב את הארץ חזרה לצרפת שם הוא חי עד היום משך קרוב לארבע השנים האחרונות.

ק' מעוניין עתה לראות את ילדיו לשוב ארצה, אלא שנגדו עומד צו עיכוב יציאה מהארץ – כך שככל ואכן יגיע לישראל, הרי שלא יוכל לחזור לארץ מוצאו בשל אותו צו עיכוב.

ק', בעזרת הכוונה משפטית פנה לשגרירות ישראל בצרפת, והעביר מסמכים חתומים לבקשת עוה"ד בישראל.

יובהר כי בקשתו של ק' הייתה אחת ויחידה: " אני מעוניין להגיע לארץ ישראל לראות את ילדיי אותם לא ראיתי שנים ואני היום גר בצרפת. יש לי עסק בצרפת ואני חייב לחזור לצרפת מיד לאחר הביקור בארץ".

לימים הוגשה בקשה בעניינו של ק' אשר לאחר מספר ימים התבשר בבשורות מצוינות, לפיהן הוא יוכל להגיע לישראל ללא כל חשש וכי צו עיכוב יציאה מהארץ כפי שעמד כנגדו בוטל.

הסיפור סופר בקצרה, אלא שחשוב להבין כי התיק הביא עמו אין ספור התנגדויות ואין ספור קשיים והכל בשל הזנחה ועזיבתו של ק' לחו"ל – כשהוא מזניח את תיקיו בישראל.

בפעולות פשוטות ניתן היה לסיים את התיק עוד בחיתוליו, על כן ראוי להבין כי בתיקי הוצאה לפועל כדאי ונכון לטפל מיד עם פתיחתם ובאמצעות אנשי מקצוע ועו"ד מהתחום.

הכותב, עו"ד אייל קורסיה. לשאלות בתחום הוצל"פ צלצלו: 050-635-1208

דילוג לתוכן