מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מסייעים לעסקים: תכנית סיוע חדשה לעסקים בצל משבר הקורונה בהיקף של 130 מיליון שקלים

משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף, ומשרד האוצר, יקדמו ארבע תכניות סיוע לעסקים בתקופת הקורונה, במסגרתן יקבלו בעלי עסקים השתתפות במימון והחזר הוצאות בתחומים הקשורים להטמעת שינויים טכנולוגיים והתאמות העסק למצב החדש.

מאת: יאיר ישראל

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ מוסר ל"השבוע בנתניה": "מדיניות ה"כלכלה האנושית" אותה אנו מנהיגים במשרד הכלכלה, רואה את העסקים הקטנים כגורם משמעותי בתהליך ההשבה לעבודה. אנו מחויבים לסייע להם. משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להטמיע טכנולוגיות ושיטות עבודה שיקלו ויוזילו את הוצאות העסקים הקטנים".

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״אני שמח לבשר על תמריצים משמעותיים נוספים לתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים המתמודדים עם השלכות משבר הקורונה, זאת יחד עם קידום טכנולוגיות חדשות, קידום תשתיות וסיוע תזרימי נוסף לעסקים. צעדים אלו מהווים חלק בלתי נפרד מהפעולות שאני מוביל מכניסתי לתפקיד על מנת להביא לצמיחת העסקים, המשק והכלכלה הישראלית״.

ארבע התכניות הם:

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ קרדיט איציק קנטי

תכנית סיוע לעסקים שיבצעו התאמות בעסק לשגרת הקורונה:

מטרת תכנית זו הינה לאפשר ולעודד עסקים לחזור לשגרה וכן להתאים את עצמם לעבודה בימי הקורונה. העלות התקציבית של התכנית מוערכת בכ-30 מיליון שקלים והיא נועדה לסייע לעסקים שיבחרו לשדרג את העסק, לרבות מעבר למסחר מקוון, סליקה, שילוח, הוצאות נלוות, וכן לכסות בין היתר רכישה והתקנה של ציוד והתאמות פיזיות שנועדו להתאים את פעילות העסק למציאות החדשה, לרבות מחיצות. ההשתתפות הינה ב- 50% מסך ההוצאות ועד לתקרה של 5,000 שקלים (כולל מע"מ).

:EMVתכנית סיוע במימון להטמעת מערכת סליקה בתקן

משבר הקורונה נתן משנה תוקף לחשיבות המעבר לתשלומים בתקן (Europay MasterCard Visa) EMV אשר הינו טכנולוגיה לכרטיסי חיוב חכמים, לאבטחה מוגברת ומניעת הונאות. משרד האוצר והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מקימים קרן בסך 80 מיליון ש"ח למתן מענקים לעסקים קטנים ובינוניים להטמעת הסליקה בתקן זה.

המענק מיועד לעסקים שטרם הטמיעו את הטכנולוגיה ומחזור הסליקה שלהם בכרטיס נוכח שאינו עולה על 100 מיליון שקלים. גובה המענק יקבע על בסיס הוצאות בגין הטמעת התקן בעמדת המכירה, ויינתן בגין 80% מעלות ההוצאות, ובלבד שהסך הכולל לעמדת מכירה לא יעלה על 2,500 ש"ח כולל מע"מ. כל עסק זכאי לקבל סיוע עבור הסבה של עד 20 מסופים. 

מטרת מענק זה משולשת- האצת השימוש באמצעי תשלום מתקדמים כחלק משיפור השירות לצרכן והפחתת עליות העסקה, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בעת משבר הקורונה, וכן מניעת הדבקה בקורונה בשל צמצום המגע.

תכנית סיוע במימון חיבור לתשתית אינטרנט בסיב אופטי FTTH:

המציאות החדשה והחשש מהתפרצות גל נוסף של קורונה, הובילו להאצת תהליך השיפור של תשתיות התקשורת בישראל. תשתית ה- FTTH (Fiber to the home) הינה טכנולוגיית התקשורת הנייחת המתקדמת ביותר, והיא מאפשרת חיבור יציב ומהיר, משדרגת את מהירות הגלישה של העסקים עד ל-1,000 מגה לשנייה, ומאפשרת, שימוש חלק ויציב באפליקציות שיחות ועידה, עבודה מרחוק במערכות מורכבות, ומתן שירות אפקטיבי מרחוק ללקוחות. במסגרת התכנית, שעלותה התקציבית עומדת על 20 מיליון ₪, העסקים יקבלו מענק בגובה 1,000 ₪ כולל מע"מ עבור חיבור לתשתית FTTH שבוצע החל מאפריל 2020 ועבור תכנית שעלותה החודשית אינה עולה על 250 ₪ כולל מע"מ.

תכנית סיוע למעונות יום פרטיים: כל מעון יום פרטי הפועל לפי התקנות זכאי למענק בהתאם למספר הילדים, ובתנאי שהכיל בחודש פברואר 2020 לפחות 7 ילדים עד גיל 3.

דילוג לתוכן