מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מחיקת חובות ישנים מול הבנק ללא פשיטת רגל- הכיצד?

שם הכתב: עו"ד אייל קורסיה

 

לאחרונה משרדנו מקבל פניות רבות של חייבים אשר להם תיקי הוצאה לפועל ישנים מאוד אשר בהם החובות כבר עברו את סכום קרן החוב המקורית.

מרבית החייבים בהוצאה לפועל אינם מודעים לאפשרויות השונות שמעניק המחוקק ובכך בעצם מזניחים את החובות ומביאים בידם שלהם לצבירת ריביות ענק הנוהגות בהוצאה לפועל.

הפסיקה כבר הכירה בעובדה כי אין ההוצאה לפועל מקום לשימור חובות ע"י הריביות וכי נושה שלא יפעל בתיקים לגביית החובות עשוי למצוא עצמו בהמשך בבעיה גדולה שכן מחדליו עשויים להצטייר בעיני בתי המשפט ורשם ההוצאה לפועל "כתכנית חסכון" בחסות המדינה, אותו נושה עשוי לאבד מגובה החוב אליו ובמקרים קיצוניים ובתיקים בהם אין פעילות מספקת אף להורות על סגירת אי אלו תיקים כנגד החייב.

לאחר הרפורמה בנושא זה, עלתה המודעות לאפיקים האפשריים אליהם פונים חייבים רבים ומשכך הבנק אינו מעוניין לאבד את הכספים ואינו מעוניין לקבל חלקים מהחוב בתשלומים של עד ארבע וחצי שנים.

עובדה זו לבדה ולהוסיף את כל הכלים אשר מעניק המחוקק לחייב, מאפשרים היום יותר מתמיד את מחיקתם של חובות אף ללא הליכי פשיטת רגל.

דוגמא: לקוח משרדנו שלווה חובות בגובה 350,000 ₪ מחק את חובותיו בתוך פחות משבעה ימים וללא כל הליך דיוני ו/או משפטי בכפוף לתשלום של 40,000 ₪ בלבד.

לקוח נוסף במשרדנו הגיע אלינו עם חובות בגובה של כ-100,000 ₪, תוך 4 ימי עבודה בלבד הושגו הסכמים עם כלל הנושים לפיהם שילם החייב סך כולל של כ- 20,000 ₪ בלבד.

הדוגמאות רבות והיריעה קצרה מלפרט על כולן אלא שראוי להדגיש שניתן למחוק חובות ולבצע תספורות גם לחייב הקטן ולא רק לעשירים ובעלי מניות במשק, ללא כל הליך משפטי, ללא הליך פשיטת רגל ובפרק זמן קצר.

ועם זאת, הליך פשיטת רגל סביר שיסתיים לכל היותר לאחר כארבע וחצי שנים של תכנית פירעון כך שבהחלט ישנו הבדל משמעותי מבחינת מרוץ הזמנים בהם החייב חוזר לחיים רגילים ללא עיקולים או הגבלות.

לסיסמא השבועית: "לא מזניחים חובות"

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

דילוג לתוכן