מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מוכרים נדל"ן בעידן הקורונה – איך זה מתבצע בפועל?

בדרך לביצוע עסקת מקרקעין יש כמה כללים שכדאי לדעת בעידן הקורונה, איך תוכלו למכור את הנכס שלכם מבלי לקום מהסלון וללא כל מאמץ תוך מקסום ערך הנכס.

אין זה סוד כי המשק הישראלי ספג מכה כלכלית קשה בעקבות הפתעתו של נגיף הקורונה, אמנם החיסונים בדרך אלא שגם על החיסונים עצמם יש ביקורת רבה, אז איך בכל זאת תוכלו למקסם את מחיר הנכס ולהצליח למכור אותו לקונים פוטנציאלים שמפחדים לצאת מהבית על מנת לבוא ולהתרשם מהנכס אותו אתם מעמידים למכירה ואיך תתמודדו עם חשש הרוכשים באשר לביצוע התחייבות כספית מצדם.

ענף הנדל"ן כחלק מהמשק הישראלי נפגע אף הוא בצורה קשה, כך לדוגמא מחירי נדל"ן מסחרי הן במכירה והן בשכירות צנחו מטה באופן משמעותי,

האם כך פני הדברים גם באשר לנדל"ן פרטי כדוגמת דירת מגורים רגילה?

אכן חלה ירידה במחירי הדיור ואף קיימת ירידה בשיעור של מעל 40% בחיפוש דירות למגורים כך שהסיבה שלא הצלחתם למכור את הנכס לא תלויה בכם.

אם אתם מוכרים נכס חשוב שתדעו מהם החששות של הרוכשים בעידן הקורונה, כך תוכלו תוך חשיבה יצירתית לספק לרוכשים תחושת בטחון בעסקה ובכך להביא למכירת הנכס שלכם.

אחד החששות המרכזיים של רוכשים בימים אלו הוא עניין יציאה לחל"ת שכן ביציאה לחל"ת יש כדי לפגוע בהכנסותיו של הרוכש ולהביא לאי יכולת לעמוד בהתחייבויות השונות, על כן זהו חשש אמיתי.

אחרי הכל, אותו רוכש או אותם רוכשים סביר שכבר חסכו הון והכינו עצמם לקראת רכישה אלא שהקורונה והיציאה לחל"ת מעלה בהם חששות באשר ליכולת העתידית שלהם לעמוד בהתחייבויות הכספית.

מוכרים נכס בצורה נכונה:

ראשית כל ניתן לערוך סיורים וירטואליים בנכס, היום כמעט כל חברת תיווך או חברת נדל"ן שמכבדת עצמה, מגיעה לנכס שלכם שעומד למכירה ומבצעת עבורכם את הסיור הווירטואלי ללקוחות פוטנציאליים.

שנית וככול והרוכש מעוניין בנכס אבל חושש שאולי יוציאו אותו לחל"ת, ניתן לספק לו תנאי מתלה בהסכם לפיו הרוכש יוכל לסגת מהעסקה ללא כל פיצוי אם הוצא לחל"ת בתקופת המכירה, יובהר כי במנגנון זה משתמשים רק במקרים מסוימים ולא לכל עסקה, כך לצורך העניין ניתן גם לקבוע בהסכם את אופן התשלומים בצורה נוחה יותר לרוכשים על מנת לספק עבורם בטחון ו/או לקבוע בהסכם כי העסקה תתבצע עכשיו בעוד התשלומים או חלק מהם ידחו קדימה.

כמו כן הבנקים היום בשל מצב הקורונה מעניקים הלוואות גישור בתנאים נוחים לזוגות שמעוניינים להשאיר לעצמם הון קטן בצד אף לאחר ביצוע העסקה.

משרדנו מלווה עשרות זוגות ומשקיעים בדרך לרכישת נכסים ובעל 10 שנות ניסיון בליווי בעסקאות מקרקעין מכל סוג, עורכי הדין במשרד ערוכים לתת לכם שירות אישי ואיכותי בכל זמן.

קניה או מכירה מומלץ לעשות בליווי של עורך דין מקרקעין מנתניה, חדרה והסביבה

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: https://www.adv-dk.co.il/

דילוג לתוכן